Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Як ми кували свою поразку

18.09.2014 _ Станіслав Кметь, для УП

Зручно звалити провину на Путіна за холодні батареї, але може настав час зробити так, щоб тепло в квартирах перестало залежати від Путіна і його маніакальних нахилів? (рос)

Медведчук повертається?

13.09.2014 _ Сергій Лещенко, УП

Проведення виборів на окупованих територіях з майже гарантованою перемогою проекту Ахметова-Медведчука має повернути в парламент найбільш одіозні прізвища з минулої епохи.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Журналісти, комбати, активісти в парламенті — добре чи погано?

30.09.2014 _ Валерій Пекар, для УП

Важлива особливість соціальних ліфтів полягає в тому, що вони піднімають одразу велику кількість людей. Щоб замістити тих, хто йде в парламент, на провідні журналістські позиції, на посади командирів батальйонів прийдуть нові люди.

Із Заходу на Схід: трудові мігранти Донбасу в 1939 році

30.09.2014 _ Станіслав Федорчук, для ІП

У фокусі - долі громадян Польщі, ліквідованої змовою Німеччини і СРСР. Хрущов, зі слів вербувальників, обіцяв, що доля "непевних елементів", які будуть завербовані, вирішуватимуть по прибуттю: "…мы их будем ликвидировать там на месте…".

Розмова біля лінії фронту

29.09.2014 _ Андрій Колесник, для УП

Тут на Донбасі, дуже складно зрозуміти, де саме пролягає фронт. Відчуття постійної небезпеки вганяє багатьох в депресію. Але разом з тим атмосфера терору приносить розуміння особливого роду. Не Донецьк і не Луганськ - а вся країна, зараз живе на лінії фронту. (рос.)

Залишити в спокої не можна перевіряти

29.09.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

Скорочення кількості перевірок і санкцій супроводжувалося збільшенням "прибутковості" останніх. Можна лише уявити, скільки грошей пішло в кишені ревізорів, щоб не платити офіційні штрафи до бюджету. (рос.)

Мир на Донбасі: слово і діло

26.09.2014 _ Сергій Тарута, для УП

Найголовніше - у сторін мабуть немає узгодженого бачення майбутнього Донбасу, що і є на сьогоднішній день ключовим приводом для критики процесу мирного врегулювання. І це той випадок, коли поганий мир не краще (якщо не гірше) за війну. (рос.)

Люстрація: на низькому старті

26.09.2014 _ Юрій Дерев’янко, для УП

Фінальна версія закону про люстрацію зараховує значно більше категорій посадовців до осіб, яким забороняється займати державні посади протягом 10 років у зв'язку з тим, що вони займали такі посади при Януковичі. Це насправді, неймовірний шанс, який дасть можливість на звільнені місця прийти новим, гідним і фаховим людям.

Війна як плата за свободу

26.09.2014 _ Володимир Лановий, для ЕП

Росія сама відмовилася від поставок газу в Україну. Тобто Москва ввела санкції проти самої себе, як та удовиця, яка сама себе висікла. Якщо у керівників цієї країни залишилася хоча б частка здорового глузду, вони обов'язково будуть просити поступок в України з газового питання.

Воїни добра. Тетяна Бідняк

25.09.2014 _ Катерина Сергацкова, УП

Мене, як не дивно, пустили на територію частини, - згадує Таня. - Військові дивилися на мене як на божевільну. Було брудно, холодно. Кажу їм: хочу вам допомагати, треба піднімати армію. Вони, напевно, від нахабства моєї очманіли, тому ворота відкрили і стали все показувати. (рос.)

Торгівля без війни. Підсумки двох місяців ЗВТ з Євросоюзом

25.09.2014 _ Європейська правда

Попри поширену думку про те, що українські виробники "не готові до торгівлі з Європою", практика доводить зворотнє. В гривнях експорт зріс приблизно вдвічі порівняно з 2013 роком!..

Податкова реформа від податківців = смерть для економіки

25.09.2014 _ Валерій Пекар, для УП

Якщо коротко, то урядова податкова реформа означає швидку, але болісну смерть української економіки з 1 січня 2015 року. Численні норми законопроектів спрямовані на збільшення впливу податківців далеко за межі того, що дозволяли собі Азаров та Клименко.

Повстання. Революція. Контрреволюція

25.09.2014 _ Володимир Лановий, для ЕП

План розколу країни був складений заздалегідь. І цей план був розроблений спільно Януковичем і Путіним. Причому, за усними домовленостями, Крим мав відійти Росії, Донбас і прилеглі до нього території – місцевим політичним баронам.

Нові обличчя. 5 історій кандидатів у депутати

24.09.2014 _ Анастасія Рінгіс, УП

Наталя Соколенко, Ігор Луценко, Сергій Лещенко, Віталій Шабунін та Оксана Сироід. Заради чого вони йдуть в політику, в чому вбачають свою роль?

Пробна приватизація

24.09.2014 _ Дмитро Дєнков, ЕП

Жодне наше державне акціонерне підприємство не пустять на жодну фондову біржу світу. Або у Яценюка немає жодного фахівця з фондового ринку та приватизації, або він нікому не дає відкрити рот.

Спасіння тих, що тікають

23.09.2014 _ Матвій Нікітін, для УП

То падаючи на землю, то піднімаючись для наступного короткого ривка, прикриваючи собою дівчинку, бабуся і мати скоро почали розуміти, що снайпери "грають" з ними: коли жінки рухаються занадто швидко, стріляють під ноги, а коли сповільнюють крок - в кущі за спиною. (рос)

Війна і крах епохи нездарного капіталізму

23.09.2014 _ Володимир Лановий, для ЕП

Україна занапастила економічний устрій, розвалила збройні сили, дозволила продажним чиновникам піддати ерозії систему державного управління. Як сподівалися у Кремлі, вона ослабла настільки, що її можна взяти майже голими руками. Ми самі спокусили ворога захопити нас.

"Нафтогаз" знову зависне каменем на бюджеті і Нацбанку

22.09.2014 _ Галина Калачова, Вячеслав Мироненко, для ЕП

За минулі півроку Кабмін нічого не зробив, щоб зняти Україну з "газової голки" Москви. "Укргазвидобування" не отримало жодного інструменту, щоб наростити видобуток газу. Так само безперспективно йде справа з переходом на альтернативні види палива. (рос.)

Брат за брата: Я втік сюди, щоб показати, що брат не марно загинув

22.09.2014 _ Василина Думан, для УП.Життя

Вадим Марушко вернувся на похорони молодшого брата з Німеччини, де проходив лікарську практику. І пішов на фронт, аби довести, що смерть брата на війні не була марною.

Нацбанк заохочує спекуляцію резервами

22.09.2014 _ Олексій Комаха, ЕП

Валютні аукціони НБУ перетворюються на "золоте дно" для валютних спекулянтів. Можливо, саме цим пояснюється карколомна девальвація гривні.

Кінець епохи Сікорського

20.09.2014 _ Марія Садовська-Комлач, для ЄП

Кабінет Еви Копач пропрацює лише близько року, тому більшість нових призначень по суті є технічними. Річ у тім, що восени 2015 року в Польщі пройдуть планові парламентські вибори.

Вибори війни?

20.09.2014 _ Олександр Морозов, для УП

Суспільство повною мірою довело готовність до будь-яких зовнішніх викликів. Не потрібно приховувати правду, остерігаючись паніки. Паніка скоріше виникає від браку інформації. (рос)

Про змову, умиротворення агресора і Порошенка

19.09.2014 _ Павєл Шеремет, УП

Всі цитують Порошенка, і у багатьох відлягло від серця - ні, не здаємо Донбас, не капітулюємо. Мовляв, Петро Олексійович проводить маневри, намагаючись заплутати Путіна. Але в чому небезпека подібних маневрів? (рос)

Гра без правил

19.09.2014 _ Михайло Дубинянський, УП

Мабуть, ніхто з наших сучасників не здобув настільки різнобічних оцінок, як Путін. Він нікчема, мерзенний карлик і взагалі лала-лала-лала-лала. А з іншого боку, він злий геній, що занурює нас в пучину хаосу і кровопролиття. (рос)

Карти, гроші, два стволи. Чому це досі працює на виборах до парламенту?

19.09.2014 _ Олексій Хмара, Денис Ковриженко, для УП

Просте запитання – звідки ж у кандидатів на все це гроші? Хто, скільки і кому виділив фінансів, і чи є законним їх походження?

Південний фронт. Патріотичний Херсон

18.09.2014 _ Катерина Сергацкова, УП.Життя

На постаменті, де раніше стояв пам'ятник Леніну, нанесені візерунки української вишивки і гасло: "Слава Небесної сотні". Через дорогу на бігборді - плакат на підтримку Андрія Макаревича. (рос.)

Саботаж за спиною армії

18.09.2014 _ Гліб Канєвський, для ЕП

Нацгвардія та Міноборони не розібралися, як саме керуватися новою процедурою. Мінекономрозвитку, в якому працює 1300 чиновників, не спромоглося швидко напрацювати адекватні роз’яснення.

Стрілкове-Гіркине. Примарне вторгнення

17.09.2014 _ Катерина Сергацкова, УП

Мешканці села Стрілкове бачили і чули, як кортеж проїхав повз них, по Арабатській стрілці, в Феодосію. Бійці "Альфи" і "Сокола" намагалися перехопити Януковича по шляху до Криму, але оточення виставили тільки на двох дорогах. (рос.)

Британський "Крим": порівняння та відмінності

17.09.2014 _ Олег Панькевич, для ЄП

Окупанти схопилися за референдум у Шотландії, намагаючись притягнути за вуха "паралелі" між британським плебісцитом та обставинами кримської окупації... Але угода з центральною владою Британії про референдум, визначила умови голосування про незалежність регіону…

Чому парламент провалив азарівську реформу Яценюка

17.09.2014 _ Галина Калачова, Сергій Лямець, ЕП

Це не є плід роботи робочої групи! Це зовсім інший документ. Члени робочої групи зажадали від Мінфіну пояснень, що сталося. Зібралися, один на одного покричали, і вирішили скласти таблицю пропозицій і поправок до цього проекту закону. (рос.)

У полоні ДНР: як це було. Розповідь звільненого волонтера

15.09.2014 _ Галина Титиш, УП

Усюди розказували історію про дитину зі Слов'янська: то його розстріляли, то прибили цвяхами до дошки. І вони в це вірять. Ви не уявляєте, як вони в це вірять!..

Переділ ринку азартних ігор

15.09.2014 _ Андрій Терещенко, для ЕП

Недержавні оператори зможуть зберегти існуючі лотерейні бренди. А ось Ощадбанку нібито доведеться створювати свої ігри. Мінфін штовхає операторів в обійми Ощадбанку і тих людей, які за цією ідеєю стоять. (рос.)

Вересень. Дежа вю 2005-го року

15.09.2014 _ Павло Жовніренко, для УП

Головні ризики й небезпеки для України зараз витікають не стільки з тексту Мінського протоколу, скільки з його злочинно-неправильної інтерпретації.

Яценюк приготувався урізати соціальні виплати

15.09.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

Законопроект підвищує педагогічне навантаження на вчителів і плату батьків за харчування дітей у дитячих садах. Бізнес і місцева влада Кабмін спробує "купити" черговою обіцянкою реформ. (рос.)

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Матвій Нікітін:
Адвокат спартанців

Назар повернувся до Кривого Рогу, прийшов додому, обняв сина, і посивів. З тих пір кожен ранок у нього починається із дзвінків. Новий дедлайн - перше жовтня. Хлопці стоять. Під парасольками на зупинці.

Михайло Стрельников:
Життя і смерть "Родовіду"

Дивлячись на досягнення "Родовіду", розумієш: якщо він, не дай Боже, буде сприяти оздоровленню банківської системи України, вона просто помре. (рос.)

Валерій Мунтіян:
Без подолання корупції національну ідею України не реалізувати

Коли громадяни за умов відсутності необхідних витрат на оборонні потреби України роблять усе можливе, щоб допомогти українському війську, незрівнянно більші обсяги державних коштів продовжують безкарно розкрадатися.

Роман Опімах:
Чому ми платимо агресору

У 2013 році "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 10 млрд дол, закінчивши рік із сумарним обсягом фінансових зобов'язань на 60 млрд грн. Гроші в колосальних масштабах залишають країну. (рос.)

Юрій Рубан:
Мої 11 пропозицій до державної гуманітарної політики

Відмова держави від позиції у питанні "виробляти національний телепродукт чи закупати російський" – виявилася позицією, що мала катастрофічні наслідки.

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter