Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

"Айдар". Передова біля Металіста

17.07.2014 _ Галина Титиш, Дмитро Ларін, УП

Неподалік міста Щастя, яке айдарівці відвоювали у сепаратистів, уже місяць точаться бої. Хоча це більше схоже на взаємний обмін вогняними "привітами" – з обох сторін летять снаряди, айдарівці поступово відтісняють терористів до лінії впритул до Луганська.

Лист до Росії з Донецька

14.07.2014 _ Денис Казанський, для УП

Путін дістав мразь із нас теж. І ми теж радіємо, коли черговий вантаж 200 перетинає кордон і їде в Ростовську область. Ми радіємо, тому що кожен мертвий "колорад" вже більше не зможе вбити нікого з наших. (рос)

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Паралельна реальність: як комунальники зберігають мир в Донецьку

31.07.2014 _ Катерина Сергацкова, УП

- Виходить якась безглузда ситуація: у Києві нас вважають сепаратистами, а сепаратисти вважають, що ми підтримуємо Київ. (рос.)

Алчевськ: операція на серці

31.07.2014 _ Ольга Михайлик, для УП

Уночі у вагоні майже ніхто не спить. Навпаки, люди нарешті починають обмінюватися інформацією. Так, ніби про таке краще говорити пошепки. У кожного – своя неповторна історія, у всіх – спільні беззаперечні факти й різні аргументи.

Республіка-вампір

31.07.2014 _ Андрій Колесник, для УП

Мільйонне місто поділили між собою банди романтиків-анархістів, найманців і просто озброєних бандитів. П'яна гульба та грабежі в готелях-клубах-ресторанах, які втрачають фешенебельність чергуються з моторошними перестрілками. Людей практично немає. Складно передати це почуття. Як-ніби Донецьк переживає зомбі-апокаліпсис або навалу вампірів. (рос.)

Сватове: Терористи та український Донбас очима місцевої волонтерки

31.07.2014 _ Марина Данилюк, для УП.Життя

Дуже сумно, коли ти вкладав у людину чимало старань, а вона після цього з піною в роті кричить: "Фе-де-ра-лі-за-ція!!!"

Яценюк і депутати розпочали передвиборчу кампанію

31.07.2014 _ Дмитро Дєнков, Сергій Лямець, ЭП

Оновлені документи символізують кілька речей. Початок передвиборчої кампанії, загравання з виборцями та дуже ймовірний "договорняк" Яценюка та Коломойського.

Лишитися в Донецьку

29.07.2014 _ Катерина Сергацькова, УП.Життя

З самого ранку по Донецьку чутно сирени. Іноді чути, як десь йде перестрілка, іноді ухають снаряди. Це і є зараз "голос Донбасу", пронизливий і прозаїчний. Інших голосів майже не чути: донеччани вже звикли говорити пошепки.

Альтернатива Донбасу

29.07.2014 _ Вероніка Мовчан, для ЄП

Рівень залежності економіки областей Донбасу від експорту до Росії не є катастрофічним. І вкрай важливими виявляються торгові преференції ЄС, які є прелюдією до повноцінного зону вільної торгівлі.

Добровольці. Жити для інших

28.07.2014 _ Крістіан Жереги, для УП.Життя

Ми обертаємося на голос - ззаду нашого столу ванлайфовскій засмаглий хлопчик просить поміняти пляшку «Perrier» на воду без газу. Пронизливо вривається в наше, вже звичне, життя волонтерів-постачальників, ця інша, випираюча своєї вульгарної недоречністю, інша реальність. (рос.)

Що буде з нерухомістю українців у Криму?

28.07.2014 _ Андрій Кірєєв, для ЕП

Після референдуму, з Росії до Криму стали масово їхати перекупники і мешканці "холодних" регіонів, щоб прикупити собі місце під сонцем. Але виявилося, оформити право власності на житло поки неможливо (рос.)

Захищаючи честь Батьківщини: українські спортсмени на полях війни

28.07.2014 _ Роксана Касумова

На їхню честь неодноразово лунав гімн України в найрізноманітніших куточках світу та майорів синьо-жовтий стяг. У 2014-му наші спортсмени, цвіт нації, змінили спортивний інвентар на зброю. Скільки з них пішло на фронт, порахувати важко...

Нідерланди: переоцінка дружби

25.07.2014 _ Вікторія Шестоперова, Антверпен, для ЄП

"Голландці, дорогі! Нам дуже шкода, що на нашій землі сталося таке горе. Приїздіть до нас! Ми вас тут всіх розселимо", – крізь сльози говорить в ефірі голландського телеканалу чоловік з Тореза.

Без істерики

25.07.2014 _ Валерій Пекар, спеціально для УП

Політики не роблять реформ, бо їм треба переобиратися на наступний термін. Реформи роблять уряди професіоналів-технократів, що не мають політичних прагнень, натомість вищу амбіцію державотворення.

«Містраль». Троянський кінь Європи

24.07.2014 _ Олег Панькевич, для ЄП

Україна має попередити, що у випадку передачі «Містралів» Французька Республіка стане співвідповідальною за наслідки їх використання путінською Росією.

Монстра повертають до життя

24.07.2014 _ Андрій Вишинський, для ЕП

Податкова міліція подала прем'єру черговий варіант законопроекту про створення Служби фінансових розслідувань. Главу служби пропонується призначати на 6 років, і звільнити його зможе лише прем'єр. (рос.)

100 днів війни. Історія десантника "Боцмана"

23.07.2014 _ Марина Данилюк, для УП.Життя

Не всі йдуть на війну із сталевою витримкою. Це вже на фронті довелось забути про власні інтереси заради бойових товаришів.

Джерела в ЄС розкрили санкційні плани. На розгляді - три сценарії

23.07.2014 _ Європейська правда

"Слабкий сценарій" передбачає декларативну заборону військової співпраці ЄС та Росії. З позиції агресора "Містраль" є не зброєю, а засобом доставки зброї до берегів України.

Нескромна пропозиція, як подолати корупцію в Україні

23.07.2014 _ Y (на прохання автора)

В Україні навіть небіжчикові без корупції не виділять місце на кладовищі. Корупційна винагорода - основна складова доходу більшості "бюджетників". (рос.)

Айдар. Попереду інших

22.07.2014 _ Галина Титиш, Дмитро Ларін, УП

На боці противника в цій війні, де, з одного боку, партизанські формування, а із другого важка артилерія й ракети, які збивають літаки, працюють як професіонали, так і найманці та "шушера, яка стволи подає".

Уряд підвищить податки та розпустить чиновників на два місяці

22.07.2014 _ Економічна правда

Замість податкової реформи - чергове підвищення податків. Замість скорочення штату державних службовців - символічна відпустка чиновників на два місяці. Такий новий "антикризовий" пакет уряду Арсенія Яценюка.

Мовчання Європи

22.07.2014 _ Антон Олійник, для УП

Збереження статус-кво вимагає малого - погоджуватися з правилами гри, що нав'язуються Росією. Згода на табуювання української теми - та плата, яка стягується за доступ до російської труби. Хіба велика ціна за сущу дрібницю? Адже вони не танки і не ЗРК "Бук" збираються розмістити на Єлисейських полях!

Восток-SOS: як активісти Донбасу допомагають людям із зони АТО

21.07.2014 _ Катерина Сергацкова, УП

Фактично ніхто не знав, як звільняти заручників, як організувати евакуацію людей із зони антитерористичної операції і дати їм тимчасове житло. На допомогу, як завжди, прийшли активісти.

Айдар. З життя батальйону сміливих

21.07.2014 _ Галина Титиш, Дмитро Ларін, УП

В "Айдарі" одночасно опинились бійці з абсолютно різних вікових категорій і професій: адвокати, будівельники, водії, науковці, автомайстри, фермери.

Воєнний стан чи АТО? Російський агресор повинен отримати адекватну відповідь

19.07.2014 _ Ігор Жданов, для УП

Воєнний стан запроваджується "у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності..." Хто буде сперечатися, що саме з таким характером реальних загроз стикнулася наша держава?

Трагедія малазійського авіалайнера: аналіз гіпотез

19.07.2014 _ StopFake

Після трагедії з авіалайнером MH17 Амстердам - ​​Куала-Лумпур були висунуті ряд гіпотез. Частина версій звинувачувала у трагедії українську сторону. StopFake спробував проаналізувати деякі з них. (укр)

Генпрокурор Віталій Ярема: Якщо наші військові здають зброю терористам без бою, це зрада в чистому вигляді

18.07.2014 _ Сергій Лещенко, УП

"Мені здається, що до АТО Ахметов мав стосунок до всього. Сьогодні, мені здається, він втратив контроль над ситуацією. Повний контроль буде втрачений тоді, коли розбомблять його будинок."

Солдатський чоботар

18.07.2014 _ Марина Данілюк

Після відвідання блок-посту в зоні АТО, 29-річний Роман Горбаченко таким чином вирішив допомогти українській армії: шити військовим берці.

День, коли террористи збили пасажирський літак

17.07.2014

В Донецькій області над Торезом терористами було збито пасажирський літак, який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур. Загинули 280 людей і 15 членів екіпажу.

Мирний план для "Борисполя"

17.07.2014 _ Дмитро Дєнков, ЕП

Використовують "Бориспіль" не лише компанії, які пов'язують з Коломойським, а й держава. Так, на 1 червня аеропорт переплатив 108 млн грн податку на прибуток. Для порівняння: податок на прибуток за 2014 рік не перевищить 46 млн грн.

Кому вигідно війну називати тероризмом?

17.07.2014 _ Анна Маляр, для УП

Помилково встановлений діагноз може призвести до смерті пацієнта. Так само має значення юридична кваліфікація подій – АТО чи війна. Є декілька держав, які будуть мати пряму вигоду, якщо нинішні події в Україні кваліфікувати саме як тероризм, а не як зовнішню агресію.

Як "покращувався" кум Януковича

16.07.2014 _ Володимир Горковенко, для ЕП

Колишній керівник "Південної залізниці" - лише один з "когорти ображених". Це плем'я втратило контроль над "Укрзалізницею", але хоче повернутися саме і повернути старі схеми, щоб і далі годувати "сім'ю".

Халатність ціною в життя

16.07.2014 _ Мустафа Найем, УП

Тисячі людей добровільно покинули свої будинки, професію, затишок. І левова частка цих тисяч - це успішні люди, яких складно дорікнути у наївності, але які готові жертвувати собою. (рос)

Роз'єднана Європа. Друзі України і друзі Путіна

16.07.2014 _ Вікторія Шестоперова, для ЄП

На переході до третього етапу наполягають Польща, Швеція, Велика Британія та деякі інші країни, але є й ті, що більше проти, ніж за. До таких належать Італія, Болгарія...

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Анастасія Леухіна:
За полшага до ненависти

Загиблі і що залишилися в живих не пробачать, якщо ми розтринькаэмо той карт-бланш на життя, який отримуємо в цій війні. (рос.)

Віктор Андрусів:
АТО як система викликів

Війна, як найгірша форма політичної і економічної кризи, зачіпає всі сфери життя суспільства, і найважливіше зрозуміти, що маємо справу не з розрізненими проблемами, а саме з комплексною системою.

Анна Маляр:
Що робити з Майданом?

По-перше, прибрати всі намети. По-друге, створити та залишити фізично на Майдані Незалежності "Координаційний центр".

Оксана Продан:
Щоб вивести зарплати з "тіні", потрібні не концепції

Проект закону, який детінізує доходи фізичних осіб, зареєстрований у ВР ще в грудні 2012 року. То ж не треба концепцій, потрібно підтримувати уже готові рішення.

Анна Гулевська-Черниш:
Об’єднуємось заради благодійності!

Сьогодні мільйони гривень благодійної допомоги, змушені сплачуватися у вигляді податків до державного бюджету. Лише родини "Небесної сотні" сплатили понад 10 млн з благодійних пожертв у державну казну.

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter