Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Люди війни

07.11.2014 _ Михайло Дубинянський, УП

Війна змінила всіх - політиків, бізнесменів, солдат, інтелектуалів, пересічних обивателів. Тих, хто палко хотів змін, і тих, хто категорично не бажав змінюватися. Вона переробила мільйони людей на свій смак. І лише час покаже, наскільки зворотні ці зміни. (рос)

Як голосували українці. Дані з 30 тисяч дільниць

05.11.2014 _ Hubs, "Українська правда"

Перший і найголовніший висновок: півдню України ще далеко до рішучої підтримки "майданівських" партій, однак більшість у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, зробили європейський вибір.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Володимир Гройсман: закони про Донбас зупинили повномасштабний наступ

21.11.2014 _ Марія Жартовська, Севгіль Мусаєва-Боровик, УП

Відкриті списки і децентралізація - це дуже важливо. От якби відбулася децентралізація, трагічні події на Донбасі не почалися б ніколи. Кожен в країні повинен займатися тим, чим він може займатися. (рос.)

Євромайдан. Народження

21.11.2014

Рік тому Кабінет міністрів Миколи Азарова призупинив підготовку до підписання Угоди про Асоціацію із Євросоюзом. Замість Європи українців штовхали у тісні обійми Митного Союзу на чолі з "дружньою" Росією. Ця подія призвела до низки невідворотних подій, вплив яких відчувається досі. "Українська правда" за допомогою аудіо, відео та інтерактивних карт реконструювала в деталях початок тих подій.

Найкращі фото часів ЄвроМайдану

20.11.2014 _ Дмитро Ларін, Влад Мусієнко, Ганна Грабарська, Влад Содель, Артем Жавроцький, Eric Bouvet для УП

Інформаційна війна проти України. Погляд з Берліна

20.11.2014 _ Андрій Портнов, для ЄП

В інформаційну війну Росія інвестує дуже багато. На відміну від нашої держави, РФ діє системно і досягає істотного дезінформаційного ефекту.

Наскільки збідніли українці

20.11.2014 _ Ольга Дубенська, для ЕП

Попереду важкі зима і весна, але вже зараз курс долара становить 16 грн. За рік статки українців зменшилися удвічі. Доводиться констатувати: нова влада не вміє керувати економікою. На відновлення добробуту людей підуть роки.

Ціна цінностей, або Наші дисонанси

20.11.2014 _ Юрій Андрухович, для УП.Життя

Ми йдемо геть, ми пориваємо з минулим. Юридично ми порвали з ним 23 роки тому, коли перестали бути складником Радянського Союзу. Фактично ж ми досі борюкаємося за право на цей розрив, тобто за свій вихід. Це така наша українська довгогральна версія Let My People Go.

Шлях реформ. Що сталося за рік після Євромайдану?

19.11.2014 _ Девід Лідінгтон, для ЄП

Кремль відрядив в Україну сотні військових, зібрав тисячі на кордоні та забезпечує своїх маріонеток на сході зброєю й танками у необмеженій кількості. Це не припущення, це факт...

Як створити ідеальну систему освіти

19.11.2014 _ Лілія Гриневич, для УП

У європейських школах вчать планувати сімейний бюджет, розпоряджатися коштами, шукати найкращі можливості для інвестицій, оптимізувати комунальні платежі. А якими б були результати тестування підлітків у наших школах?

Алюмінієвий суд Дерипаски

19.11.2014 _ Сергій Кукін, для ЕП

Російський власник просто нівелює "ЗАлК" як виробництво. Для структури активів "РусАлу" підприємство виявилося зайвим, але віддавати його Дерипаска не хоче. (рос.)

До зони АТО застосують кримський сценарій?

19.11.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

Ці регіони заявляли, що годують усю країну. Добре, нехай спробують тепер прогодувати самих себе. Хотіли автономії - отримуйте. (рос.)

Інформаційна війна, європейський фронт. Частина друга

19.11.2014 _ Катерина Андрєєва, для ЄП

Українські посольства публікують новини лише українською... Наш посол в Чехії за весь рік не дав жодного інтерв'ю, посол у Словаччині - лише одне... Це створює в ЄС інформаційний вакуум, який тут же поспішають наповнити "друзі" з російської дипмісії.

Переможець із Трансільванії. Чого чекати від "німецького" президента Румунії?

18.11.2014 _ В'ячеслав Крачун, для ЄП

Новий президент Румунії належить до нечисленної громади трансільванських саксів – етнічних німців. Йоханнес не поділяє ентузіазму політиків, які обіцяють "відновити Велику Румунію", висуваючи Україні територіальні претензії...

Битва за "статус". Путін vs Порошенко

18.11.2014 _ Геннадій Люк, для УП

Створення "ДНР" і "ЛНР" як суб'єктів української федерації, Путін фактично завершив. Назви й форми можуть бути інші. Суть – незмінна. Тепер його ключове завдання – "втюхати" самопроголошені республіки Україні.

Стратегічний розпродаж

18.11.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

В урядових кабінетах узгоджується проект постанови, покликаний прискорити приватизацію. Зробити це планується за допомогою перегляду і скорочення списку стратегічних об'єктів. (рос.)

Мажоритарна динаміка між виборами 2012 та 2014. Інфографіка

18.11.2014 _ Назар Бойко, Роман Свердан, для УП

Схожість принципу і механізмів формування парламентів у 2012 і 2014 роках дає можливість для порівняльного аналізу результатів голосування в одномандатних округах.

Воїни добра. Антоніна Левчук та Ірина Пилипенко

17.11.2014 _ Галина Титиш, УП

Дві українки, які давно перебрались до США, за півроку передали допомогу українським бійцям на суму понад мільйон доларів.

Як подолати дві кризи

17.11.2014 _ Олег Гаврилишин, Марія Сидорович, Любомир Шавалюк, для ЕП

Скоротивши бюджетні видатки та масштаби шкідливого державного втручання в економіку, Україна може одним пострілом вбити двох зайців: уникнути фінансової кризи та створити підґрунтя для економічного зростання.

Аваков розбрату. Чому не можуть домовитися Порошенко та Яценюк?

17.11.2014 _ Мария Жартовская, УП

Саме посада міністра внутрішніх справ стала каменем спотикання між політичними партіями Порошенка і Яценюка. У БПП на посаду глави МВС розглядають Віктора Балогу або Віталія Ярему. (укр)

Підсумки Майдану: перша річниця

17.11.2014 _ Валерій Пекар, для УП

Рік тому ми жили у мирній країні, що переживала тривалу, але не смертельну економічну кризу і жваво обговорювала переваги та недоліки приєднання або до Європи, або до "русского мира". Отже, спробуємо звести баланс сухою мовою соціально-політичної бухгалтерії, подивившись на наші активи та пасиви.

Жовтнева інволюція*

17.11.2014 _ Данило Нестеров, ЕП

Деякий час тому Євген Бакулін та Юрій Бойко під виглядом "реформи" віддали надприбуткових клієнтів приватним трейдерам. А на державну компанію "повісили" населення та котельні. Тепер це рішення де-факто скасовується.

Фабрика "Людяність": Конвеєр допомоги переселенцям на Фролівці

17.11.2014 _ Василина Думан, для УП.Життя

Війна тут пахне бідністю, ліками, харчами, одягом, порохом і бензином. А ще — старою мішковиною і барвниками.

Як фіскали "забули" про податки з олігархів

17.11.2014 _ Андрій Вишинський, для ЕП

В офшори повз держбюджет виводяться величезні суми, такі не зайві у воєнний час. Однак Мінфін і податківці не зацікавлені в контролі над трансферним ціноутворенням. Чому? Питання до президента і прем'єра. (рос.)

Сім гріхів мажоритарки

15.11.2014 _ Антон Кушнір, для УП

Саме завдяки мажоритарній системі, у парламент пройшли Звягільский й інші одіозні персоналії – колишній голова НАК "Нафтогазу" Євген Бакулін, брат екс-голови голови АП Сергій Клюєв, регіонал Ігор Шкіря чи партнер по бізнесу Юрія Іванющенка Олег Недава.

Склад Кабміну. Реакція і прогнози

14.11.2014

Яценюк озвучив свої пропозиції щодо крісел у Кабміні. Потенційні міністри, а також депутати, політологи, громадські діячі відреагували на припущення прем'єра на своїх сторінках в соцмережах.

Анатомія ворожнечі

14.11.2014 _ Михайло Дубинянський, УП

Коли нові керівники України здали Крим без бою, їх оголосили слабаками і боягузами. Коли вони вирішили все ж таки битися за Донбас, їх назвали карателями і військовими злочинцями. Бо ворог поганий і винен завжди, що б він не робив. (рос)

Грузія реформатора Кахи Бендукідзе

14.11.2014 _ Лариса Буракова, для ІП

"Продається все, крім совісті". Це один з розділів книги, написаної ученицею видатного реформатора Кахабера Бендукідзе. 13 листопада 2014 р. Бендукідзе помер. Ця публікація буде замість вінка на його могилу.

Інформаційна війна, європейський фронт. Частина перша

14.11.2014 _ Катерина Андрєєва, для ЄП

Щоденні жертви, поранені, волонтери, героїзм, від якого у нас захоплює дух – інформація про все це до чеських глядачів не потрапляє. Українці в таких газетах – це лише кримінальна хроніка та надзвичайні події...

Рівненські волонтери: війна під мирним небом

13.11.2014 _ Олена Стаднік, для УП.Життя

Склади. Дев'ята. Тебе зустрічають 20 тонн квашеної капусти. Ангар раз-по-раз освітлюється спалахами, ніби на фронті - стоматолог-волонтер у вільний від роботи час варить щити і сітки для бронетехніки. (рос.)

Після Майдану

13.11.2014 _ Олександра Гайворонська, Дмитро Ларін, УП

Самооборонівці важко реагують на запитання про те, чому ж самі вони не беруть до рук зброї й не йдуть воювати, як це зробила значна кількість їхніх побратимів із Майдану. Хтось нарікає, що не взяли, хтось коротко відповідає: "Всі там будемо".

Ветеран Донецького рейху

13.11.2014 _ Станіслав Кметь, спеціально для УП

У Революції гідності теж буде свій Судний день, коли стане зрозуміло, що вона програла. Це буде день, коли в новій Верховній Раді Юхим Звягільський з трибуни зачитає текст присяги народного депутата. (рос.)

Севастополь: життя в резервації

12.11.2014 _ Анастасія Рінгіс, УП

Незважаючи на окупацію, в мовчазному протесті беруть участь тисячі людей. Вони кажуть "їду на материк", від них ніколи не почуєш "на Україну". Навіть словесно вони не хочуть відділяти півострів від України. Це той маркер, за яким українці в Криму впізнають своїх. (рос)

Що змінить "тимчасове виконання" Угоди про асоціацію? ІНФОГРАФІКА

12.11.2014 _ Stronger Together, для ЄП

Особливо важливо, що з 1 листопада розпочалося застосування більшої частини додатків до Угоди, які фактично запускають низку важливих реформ.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Василь Лемак:
За танком агресора йдуть обов'язки окупанта

За все свавілля, яке твориться сьогодні в "ДНР" і "ЛНР", несе відповідальність Російська Федерація. Так само ця окупаційна держава несе міжнародно-правовий обов'язок щодо постачання окупованої нею території всім необхідним за рахунок власних коштів.

Олена Стадник:
Це по-справжньому

У своїй книзі Валерія Новодворська написала, що найбільше ненавиділа Радянський Союз через те, що він позбавив людину місця для подвигу. Він вирівняв всіх і заборонив подвиги. Майдан же повернув нас до життя. Він подарував нам місце для подвигу. (рос.)

Микола Козирєв:
Спіраль поразок

Якщо президент разом зі своїми менеджерами і далі керуватиме країною як комерційним підприємством, спіраль може перетворитися в Дантові кола пекла.

Дмитро Вовк:
Казус "Эха Москви" та кінець "пострадянської успішності"

"Успішний пострадянський економічний проект" - це коли проведені ринкові перетворення в країні обертаються мільярдним статком для теоретиків і практиків пострадянського економічного лібералізму. Типу і ринок побудували, і себе не забули.

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter