Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

ДНР як знаряддя тортур

23.01.2015 _ Станіслав Кметь, для УП

Важливо розуміти, що все, що відбувається в "ЛНР" і "ДНР" - відбувається в першу чергу в Україні. При цьому Росія вільна витворяти там що завгодно - в кінцевому підсумку це проблеми іншої країни. (рос)

Що ви повинні знати про мобілізацію

19.01.2015 _ Анна Маляр, для УП

Розвіюючи хвилю провокаційних статей про незаконність мобілізації, ще раз наголошуємо: мобілізація є законною. Адже закон "Про оборону України" у 4-й статті дозволяє оголошення мобілізації у разі загрози нападу на Україну.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Чи є майбутнє у Мінських угод

30.01.2015 _ Андрій Миселюк, для УП

У новому варіанті мирного договору повинні бути "залізобетонно" зафіксовані: терміни дій; алгоритм їх реалізації; відповідальні за виконання; механізм введення санкцій проти порушника. Завдання - максимально закрити для російської сторони можливість двоякої інтерпретації кроків щодо мирного врегулювання, ухилення від їх виконання. (рос.)

Тринадцять відсотків, що заважають Москві

30.01.2015 _ Павло Казарін, для УП

Українець може переїхати в Херсон, росіянин - в Краснодарський край, а у кримських татар немає іншої батьківщини поза Кримом. Саме тому після анексії вони опинилися в ситуації, коли неприйняття нової реальності поєднується з неможливістю втекти від неї. (рос)

Боргові проблеми "Мрії": кінець близько

30.01.2015 _ Дмитро Дєнков, ЕП

Власники кажуть, що кримінальні справи - це політичне рейдерство, і влада цькує агрохолдинг для "піару". Кредитори ж намагаються якнайшвидше перебрати управління агрохолдингом до своїх рук, побоюючись "кидка" сім'ї.

Карта допомоги. Як волонтери допомагають маріупольцям

29.01.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП

У місті працюють спеціально навчені люди, які в громадських місцях починають розповідати, що обстріл по Маріуполю вівся українськими військовими. Ми не знаємо, як з цим боротися.

Кому Нацбанк видав 115 млрд рефінансування

29.01.2015 _ Українська правда

Національний банк України розсекретив інформацію про те, яким банкам, коли і на які суми видав рефінансування в 2014 році. Найбільше коштів від НБУ отримали держбанки, Ігор Коломойський, Микола Лагун та Олег Бахматюк.

Невичерпні. Як українські експортери використовували європейські квоти

29.01.2015 _ Юрій Панченко, ЄП

За більшістю товарних позицій постачання до ЄС навіть і не починалося! Повною мірою квотами скористалися експортери меду, виноградного і яблучного соку, а також консервованих томатів.

"Як гартувалися санкції" – репортаж зі Страсбургу

29.01.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Коли росіяни знову спробували повернути "питання Савченко" в перелік пропозицій для торгу, це лише прискорило погіршення їх позицій. Буквально за одну добу вдалося розвернути настрої асамблеї від проросійських до атиросійських.

Перемога дипломатії. Як влада відповіла на ескалацію конфлікту на Сході

28.01.2015 _ Марія Жартовська, УП

Всі проголосовані у вівторок Радою законопроекти та постанови свідчать лише про одне – Петро Порошенко надає перевагу дипломатичним шляхам вирішення конфлікту. Саме тому парламент не прийняв ані радикальних законопроектів, ані жорстких заяв.

"Вірус" у Міністерстві оборони

28.01.2015 _ Галина Титиш, Анастасія Рінгіс, Дмитро Ларін

Якщо експеримент з волонтерами в МО вдасться, то такий метод підбору персоналу може стати нормою і для інших міністерств.

Резолюція ПАРЄ щодо України. Коментований переклад

28.01.2015 _ Європейська правда

Резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 27 січня можна назвати більш ніж вдалою для України. Попри скепсис сесійної зали, українській делегації вдалося пролобіювати в документі майже всі правки із жорсткою критикою на адресу РФ.

Потрібні зміни: зміст і завдання освітніх реформ

27.01.2015 _ Сергій Квіт, для УП

Українські учні виграють міжнародні освітні змагання, але жоден наш університет не входить у першу чи другу сотню престижних рейтингів.

Жива бібліотека Донбасу. Сергій Жадан, поет, прозаїк

27.01.2015 _ Катерина Сергацкова, УП

Якщо поговорити з середньостатистичним старобільчаніном, він, швидше за все, скаже, що краще виїде до Польщі чи Італії, ніж стане на місці щось міняти.

Савченко в обмін на санкції – нова пропозиція російської влади

26.01.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Коли в дипломатичних колах з’явилися чутки про те, що Путін вже дав згоду на звільнення Савченко, з’ясувалося, що цей варіант несе для України не лише можливу тактичну перемогу, але також стратегічну поразку.

Давос-2015: Україна - не Греція

26.01.2015 _ Ольга Дубенська, для ЕП

Яресько підкреслила, що Київ залишається хорошим позичальником попри розмови про дефолт. Вона зауважила, що необхідні країні 15 млрд дол допомоги - незначна сума порівняно з вливаннями в економіку Греції в час кризи.

Санкції без виходу – ПАРЄ готує перший перегляд покарання для РФ

26.01.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Джерела "Європейської правди" повідомили про досягнутий компроміс з "російського питання" – санкції проти РФ зберігаються, але будуть послаблені.

Маріуполь. Реакція соцмереж

24.01.2015

"У нас одне завдання: вистояти і протриматися. Ми маємо встояти аж до того моменту, коли Росія почне провалюватися всередину себе. Іншого кінця у цієї війни не буде."

Гроші в обмін на реформи

24.01.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

Обов'язкова умова EFF - жорсткі реформи. З цим у Києва проблеми. Поки всі дії і заяви Кабміну спрямовані на одне: отримати гроші будь якою ціною і в максимально стислі терміни. (рос)

Слідчий у справі Майдану: В "Беркута" фактично відбулася лише зміна назви

23.01.2015 _ Марія Жартовська, УП

Слідчий Сергій Горбатюк пояснив, чому з України втекли головні підозрювані у "справі Майдану", якими результатами розслідування може похвалитися Генпрокуратура, хто допитаний у рамках епізодів, а також чому працівники "Беркуту" не дають жодних показань, яки б пролили світло на події на Майдані.

Європа продовжить санкції проти Росії, незважаючи на збитки

23.01.2015 _ Сергій Лямець, ЕП

Російське лобі в Європі намагається просунути тезу, що санкції - справа рук США, але вдарили вони не по економіці Штатів, а по економіці Європи. Європейці це визнають, але від санкцій відмовлятися не збираються. (рос.)

Докопатися до мишей: що чекає експортера сільгосппродукції в ЄС?

22.01.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Є вибір: заощадити на сертифікації і залишитися "банановою республікою", або витратити спочатку, але окупити витрати за один-два сезони.

Хто відповідає за голос України у світі

22.01.2015 _ Тарас Шевченко, Галина Чижик, для УП.Життя

Українські ЗМІ у світовому інформаційному просторі майже нечутні. А іномовлення в Україні існує ще з 2001 року.

Італія, Іспанія та Франція: вибір між Путіним та європейською єдністю

22.01.2015 _ Леонід Літра, для ЄП

Якщо читати винятково офіційні заяви столиць, то Францію, Італію та Іспанію можна назвати навіть друзями України. Втім, існують вагомі причини, що дозволяють поставити під сумнів проукраїнську позицію цих держав.

Бюджет-2015: знайти десять відмінностей

22.01.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

У чому різниця між прийнятим і оприлюдненим законом про бюджет? Окрім іншого - у стислих термінах перегляду тарифів на газ для населення. Уряд зробить це вже у першому кварталі 2015 року. (рос.)

Бути чи не бути прозорості публічних коштів?

22.01.2015 _ Віктор Таран, для УП

Із прийняттям закону перевірити, на що чиновник витратив кошти, буде легше ніж оновити статус у FB.

Контракт на імпорт російської електроенергії - війна між президентом та прем’єром?

21.01.2015 _ Севгіль Мусаєва-Боровик, УП

За два місяці Порошенко зробив усе можливе, щоб контролювати ситуацію в електроенергетиці. Яценюка це не влаштовує. Так само як і ДТЕК.

Що відбувається в донецькому аеропорту

21.01.2015 _ Оксана Коваленко_УП

Ми вирішили опублікувати розстановку сил в аеропорту на початок операції. Це відправна точка, від якої можна далі стежити за ситуацією.

Українці знову пішли на базар

21.01.2015 _ Данило Нестеров, ЕП

Базари як місце придбання продуктів до новорічного столу наприкінці 2014 року відзначили 70% респондентів, тоді як у 2013 році цей показник становив лише 27%.

Золотий вік Ставицького: порочне коло

21.01.2015 _ Олександр Лємєнов, Влад Роменський, для ЕП

Ставицький усвідомив: державні інтереси можна легко принести в жертву приватним. Повернувшись у "Надра", він перетворив державну компанію на частину бізнес-імперії.

Вугільні реформи по-німецьки

21.01.2015 _ Денис Горбач, Валентина Кузик, для ЄП

Німеччина гарантувала гірникам віком 55-60 років виплати до досягнення пенсійного віку в обмін на звільнення - кількість шахтарів скорочувалась.

Острів тиші. Як Крим перейшов на російські закони

20.01.2015 _ Катерина Сергацкова, УП

Що стосується опору кримських татар: ми не готові бути під російською окупацією, але готові робити все для того, щоб жити у себе на Батьківщині. (укр.)

Донбас. Жити по-новому?

20.01.2015 _ Станіслав Кметь, для УП

Спостерігаючи сумнівних "смотрящих", які прийшли на зміну поваленим авторитетам, жителі Донецької області задають собі питання "А що змінилося?" (рос.)

Чи виконує Київ вимоги ЄС? Реформування держслужби

20.01.2015 _ Віктор Бобиренко, для ЄП

Більшість вимог ЄС щодо приведення державної служби до європейських стандартів мала бути виконана ще до кінця минулого року. Згідно з інформацією, що оприлюднена на сайтах держструктур, часто відповідна робота і не починалася.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Гриб Вадим:
Потрібна зміна еліт

Одні з Росією ми не впораємося. Слід робити ставку на наших західних партнерів, які готові допомагати фінансово в обмін на реальні реформи. (рос.)

Денис Самигін:
10 законів історії Тойнбі, які допоможуть Україні

Історія підпорядковується своїм законам, які, можливо, зможуть пояснити суть процесів, що відбуваються в Україні та Росії. (рос.)

Олексій Павленко:
Ліс і ЄС

Нині імпортери свідомо знижують ціну української деревини через формальну невідповідність стандартам ЄС. Їх гармонізація підвищить експортні ціни на український ліс до 15 відсотків.

Давид Арахамія:
Криза відповідальності

На 43 мільйони громадян країни у нас набереться максимум сотня активістів, які готові колупатися в паперах, виловлювати корупційні схеми, і намагатися з цим боротися. (рос.)

Іван Сторожук:
Таємна вечеря

Можна припустити, що готується черговий "дерибан" нових траншів МВФ через можливості "санаційного" "Родоводу". (рос.)

Василь Марочко:
"Русскій міръ" у Феодосії: заборона слова про Голодомор

Нацисти в Німеччині спочатку палили книги, а потім спалювали людей. Книжки спалюють в окупованих Криму та Донбасі, а на полях боїв заживо горять "брати слов'яни" - ось вам наслідки заперечення Голодомору та ревізії минулого. (рос.)

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter