Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Головний олігарх епохи Януковича. Рік по тому

29.04.2015 _ Севгіль Мусаєва-Боровик, Дмитро Дєнков, УП

Через рік без відповіді залишається питання - чи могли події на Донбасі піти за іншим сценарієм, якби Ахметов тоді зробив вибір на користь Києва? (рос)

Олена Стяжкіна: Хто вважає, що конфлікт на Донбасі затягнеться на роки, не здатен думати про майбутнє

25.04.2015 _ Катерина Сергацкова, УП

На окупованих територіях був соціальний протест. Але він був використаний, каналізований - і названий сепаратизмом. А це означає, що для України небезпека не минула. (рос.)

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Олександр Бойченко: Забрати собі Донбас – значить, завалити всю російську економіку

05.05.2015 _ Ірина Славінська

Якщо населення зустрічає тебе квітами і хлібом-сіллю, ти – визволитель. А якщо жіночки з перекошеними обличчями перекривають дорогу твоїй техніці, ти – окупант

Посол в Італії: Що б я не казав про реформи, Unicredit пише про "суддівський бєспрєдєл"

05.05.2015 _ Сергій Сидоренко

«Проросійські настрої тут є, та антиукраїнських – однозначно немає... На жаль, питання України та російської агресії стало в Італії інструментом залучення виборців – як було з НАТО в Україні... Іноді здається, що повернувся в СРСР періоду перебудови, коли є свобода слова, але старі штампи нікуди не зникли...»

Хто гальмує запуск реформи прокуратури

05.05.2015 _ Андрій Андрушків, Центр UA, РПР

Без термінового внесення змін до закону про прокуратуру від 14 жовтня відбудеться правовий колапс – старий профільний закон втратить чинність, а новий не зможе запрацювати. Таким чином, роботу прокуратури буде паралізовано.

"Показати те, що приховано". Як програміст-волонтер умовив державу відкрити дані

04.05.2015 _ Катя Сергацкова, УП

Хто в державі відповідає за відновлення Донбасу? Якщо така людина знайдеться, вона радітиме, що в неї вже є система, яку ми безкоштовно передамо, - це дозволить скоординувати підрядників і працювати зі зруйнованими об'єктами. (рос)

Наталія Пєлєвіна: Для доповіді зібрали факти залякування матерів загиблих російських солдатів

04.05.2015 _ Анастасія Рінгіс

Шокує й те, що люди готові відректися від своїх слів, коли їм щось обіцяють, наприклад, ту ж компенсацію. На жаль, матеріальні цінності на першому місці. Люди обирають гроші.(рос)

На фінішній прямій. Хто очолить ДФС?

02.05.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

У Насірова добрі шанси очолити держслужбу - його кандидатура схвалена на рівні президента і уряду. Другий кандидат - Андрій Коломієць, директор з фінансової звітності та управлінських систем компанії "Арселор Міттал Кривий Ріг". (рос)

Віденська перемога Фірташа. Як олігарх уникнув екстрадиції

01.05.2015 _ Севгіль Мусаєва- Боровик, Сергій Лещенко

Легенда про те, що із олігархом вчинили розправу, оскільки від підтримав не того кандидата на виборах президента України, переконала австрійський суд. Адвокати Фірташа наполягали на тому, що Білий дім після втечі Януковича хотів бачити при владі або Юлію Тимошенко, або Арсенія Яценюка.

Борги потягнули "Укртелеком" на дно

01.05.2015 _ Стас Юрасов, ЕП

Найбільший оператор фіксованого зв'язку і інтернет-доступу "Укртелеком", що належить компанії СКМ Ріната Ахметова, - у переддефолтному стані. (рос)

Чемпіонка з Донецька: життя спочатку

30.04.2015 _ Роксана Касумова, для УП.Життя

...Вже майже рік вона не була вдома. Минуле літо провела в готелі, у якому номер винаймало Міністерство молоді та спорту. А вже з осені разом зі своїм тренером почала орендувати квартиру – на дві сім'ї.

Електронні торги: хто заробить на тендерах

30.04.2015 _ Вікторія Власенко, для ЕП

В Україні з'являється новий ринок - електронних тендерних послуг для держави. Уже в 2015 році доходи таких сервісів можуть перевищити 1 млрд гривень.

Мати рядового 90 спецбатальйону: мого сина вбили двічі

30.04.2015 _ Ніна Брановицька, для УП

Виходить, що мого сина, рядового 90 спецбатальйону 95-ї бригади – ніхто, крім волонтерів, не шукав? Що реєстри загиблих не ведуться? Це не поодинокий випадок.

Сіра зона. Чи знає уряд, що робити з Донбасом?

30.04.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

"Є два варіанти роботи із зоною АТО: загнати їх у гетто або створити податкові преференції. Мінфін звертався до АП та РНБО з проханням визначитися з правилами фіскальних відносин з регіоном. Це політичне рішення, і його поки немає", - сказало ЕП джерело в Мінфіні. (рос)

Підтримка України. Забагато слів, замало справ

29.04.2015 _ Марія Жартовська, УП

Яценюк під час "Міжнародної конференції на підтримку України" підкреслював, що це лише перший крок. Куди більше сподівань на інвестиційні конференції в США та Німеччині.

Як фізики-любителі з Луганська заробляють на відеоблозі

29.04.2015 _ Валентина Балабанова, для УП.Життя

Павло Павлов і Олександр Крюков живуть в Луганську, експериментують з різними приладами і способами видобутку електрики, знімають свої досліди на відео і викладають в інтернет. Кількість переглядів на їх каналі в Youtube вже перевищує 15 миллонов. (рос.)

Життя переселенців. "Місце відпочинку" від страху і смерті

29.04.2015 _ Інга Пилипчук, для УП.Життя

Олена з дітьми заїхала в табір влітку: "Місто було мертве, ні людей, ні собак. хали під бомбардуванням. Сильно здивував контраст, коли приїхали в Харків: мирне, живе місто. Було навіть образливо".

Верховна Рада: конвеєр законів чи нова якість?

28.04.2015 _ Олександр Клюжев, для УП

Депутатам важко повернутися до фахової та повноцінної підготовки законів. Зловживання відхиленнями від загальної процедури провокує політиканство та поверхове ознайомлення депутатів із законами.

Кібербезпека: як це робиться в Україні

28.04.2015 _ Стас Юрасов, ЕП

Реальна загроза, що виходить від кіберпростору, - це промислові віруси, спрямовані на підрив роботи важливих об'єктів і систем. Чи здатна Україна себе захистити? (рос.)

Сімейний саміт: ЄС заховав сокиру війни та замислився про підтримку держслужби

28.04.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Насправді саміт не став революційним, але відносини з ЄС – після періоду жорсткої критики з боку Брюсселя – нарешті почали налагоджуватися.

Рік без дому. З якими проблемами стикаються переселенці з Криму та Сходу

27.04.2015 _ Олексій Коваленко, для УП

З моменту кримського "референдуму" та початку військових дій на сході пройшов рік. Багато переселенців не залишають надій повернутися додому. Але й повертатися більшості поки що нікуди. (рос.)

Місія можлива. Як повернути корупційні активи Україні?

27.04.2015 _ Дар'я Каленюк, для УП

1.5 мільярди гривень надходжень до бюджету планував залучити уряд Яценюка за рахунок конфіскованих коштів. Отримав 5 тис. 14 гривень 5 копійок. Це – 0.00033427% з очікуваної суми

Ще один чорний рік для металургів

25.04.2015 _ Сергій Кукін, для ЕП

Країна ризикує обрушити металургійне виробництво на кілька мільйонів тонн сталі, недоодержавши мільярди доларів валютної виручки. Що штовхає чорну металургію України вниз? (рос.)

Три міфи для одного Криму. Чи є шанс в українського?

24.04.2015 _ Павло Казарін, для УП

Сприйняття людей формує суспільний запит, запит формує політичну пропозицію. І саме в цьому, до речі, причина того, що Крим був призначений "російським Єрусалимом", а наприклад, Донбас - ні.

Вибори і політична корупція, або Чи готова влада різати по живому?

24.04.2015 _ Назар Бойко, для УП

Найтонше – боротьба з політичною корупцією у виборчому процесі. Їі поблажливо називають мастилом для коліщат механізу. Таким "мастилом" є оплата праці членів виборчих комісій партіями й кандидатами.

Воїни добра. Уляна і Марко Супрун

24.04.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП.Життя

Зараз найцікавіший час для українців, тому що вони можуть побудувати таку країну, якою вони її бачать.

Останній бар'єр: військові дозволили операторам будувати мережі 3G

24.04.2015 _ Стас Юрасов, ЕП

Угоди з військовими - останній і найскладніший паперовий етап перед початком будівництва мереж. Між учасниками процесу довго не було консенсусу. Мобільні оператори і військові домовилися в останній момент. (рос.)

Кредитори відмовляються списати частину боргу України

23.04.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

Після млявої заяви МВФ власники єврооблігацій зрозуміли, що США і фонд на них не тиснутимуть. Вони зайняли жорстку позицію на переговорах. (рос.)

Вигідна благодійність. Як жертвують великі компанії

23.04.2015 _ Ольга Кудіненко, спеціально для УП.Життя

Західний бізнес вже не перше десятиліття доводить: допомагати іншим - вигідно. І на кожен аргумент нашого бізнесу, "чому ні" - я приведу сотні контраргументів, "чому так" у вигляді успішних кейсів від міровіх гігантів.

Дорогою ціною. Як родичі шукали вбитого в полоні кіборга

23.04.2015 _ Жанна Довгич, для УП

Пізніше, у день похорону Ігоря, сержант Свирид скаже: якби лишилися в терміналі, той би став для них могилою невідомого солдата. Саме, щоб урятувати життя пораненим, довелося здатися в полон.

Що дасть Україні вільний ринок землі?

22.04.2015 _ Даніїл Пасько, Михайло Оболонський, Микола Гайдай, для УП

Україна – єдина демократична країна в світі, де власники землі не мають права вільно розпоряджатися своїм майном. У той час як рівень життя українського села знаходиться на критично низькому рівні.

Як новобранці "Азова" перетворилися на спартанців

22.04.2015 _ Павєл Шеремет, Артем Жавроцький, УП

В тренувальному таборі полку "Азов", що знаходиться на території колишнього заводу "Червоний екскаватор", новобранці складали іспит "Спартан", що означає спартанець, а також - "суворий". (рос)

Відчиняйте, міліція! Що потрібно знати про обшуки у керівників Мін'юсту

22.04.2015 _ Севгіль Мусаєва-Боровик, УП

Складається враження, що це було зроблено з метою дискредитації процесу люстрації в країні. Ніхто не буде розбиратися, з якої причини проведені обшуки. Є гучний факт, це підриває довіру. (рос.)

Реформи у хмарах. Європейський досвід e-government для України

22.04.2015 _ Микита Полатайко, для ЄП

Навіщо Україні будувати e-government з нуля, якщо є готові рішення? Приклад дають європейські країни, які дедалі активніше використовують хмарні технології.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Олексій Жмеренецький:
Як вибратися з інституційного дна – побудова нових "правил гри" в Україні

Найщиріші бажання поодиноких політичних груп покращити ситуацію згасають, стикаючись із фундаментальними принципами старої системи. Майдан нічого в цьому плані не змінив. Натомість знову виштовхнув нагору відпрацьований політичний матеріал.

Марина Цапок:
Як замінити корумпованих прокурорів і забезпечити незалежну прокуратуру?

Щоб реформа прокуратури запрацювала вже зараз, необхідно невідкладно ухвалити закон, де мають бути чітко закріплені норми, які зокрема регулюють перехідний період

Юрій Шукевич:
Сучасна освіта. З чого починати?

На якісну шкільну освіту кожної дитини потрібно витрачати значно більше коштів, ніж витрачається зараз. Більше – у рази, а не на відсотки.

Петро Андрющенко:
Маріуполь. Мер і бульбашки

Всього рік тому в події в Маріуполі почали розвиватися зі стрімкістю квітневого бризу. Зриваючи маски і оголюючи сутність. Події, що призвели до Маріупольської трагедії 9 травня, і "тимчасовою окупацією ДНР", що послідувала за нею. (укр)

Ніна Брановицька:
Мого сина вбили двічі

Виходить, що мого сина, рядового 90 спецбатальйону 95-ї бригади – ніхто, крім волонтерів, не шукав? Що реєстри загиблих не ведуться? Це не поодинокий випадок.

Арсеній Троян:
Хрест розбрату

Що, якби всі проукраїнські сили Харкова почали виясняти відносини, глузуючи з один одного через пабліки ВК, ФБ – замість того, щоб сісти й поговорити?

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter