Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Чорний сніг у Донецьку. Життя в окупації

19.12.2014 _ Наталя Гуменюк, для УП

"Перекладати відповідальність за виплати державних коштів на людей, що зі зброєю захопили владу, по суті їх визнавати. Як і визнати те, що цих людей хтось обирав, хоча ми добре знаємо, що більшість людей на так звані вибори не ходили."

Братам Клюєвим готують санкції зворотної дії

18.12.2014 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Євросоюз отримав письмове повідомлення з Києва про те, що правоохоронні органи України не проводять жодних процесуальних дій проти братів Клюєвих та Андрія Портнова. Три особи в "антисанкційному списку", а можливо, ще 3-5 колишніх посадовців, зникнуть з усіх обмежувальних списків...

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Скільки втратила Україна через Клюєва

22.12.2014 _ Данило Нестеров, ЕП

Державі слід звернути увагу не на "зелений" тариф, а на кредитну дисципліну Клюєвих. Україна може втратити мільярди доларів через "погані" позики і паралельно сплачувати мільярди одному з партнерів Януковича.

Життя під санкціями. Австрійська нерухомість Азарова

22.12.2014 _ Сергій Лещенко, для УП

20 лютого 2014, коли почалися масові вбивства на Майдані, Віденська галерея Азарових терміново попросила "Обербанк" провести операцію повернення Курченку 2 мільйонів євро. Очевидно, Азарови зрозуміли, що міжнародні санкції неминучі - як і подальший арешт рахунків - і спробували вивести частину коштів з-під удару.

Під диктовку Мінфіну

22.12.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

Робота над бюджетом перетворюється на фарс. Є підозра, що нас з криками "У країні важка ситуація!" будуть змушувати проголосувати. Це якийсь план, якого ми хочемо уникнути. (рос.)

Воїни світла. Незручні донецькі волонтери

22.12.2014 _ Василина Думан, для УП.Життя

Президент каже — от коридор для безпечного виїзда із зони бойових дій. Волонтери перевіряють і констатують: неправда. Екс-губернатор Тарута запевняє міжнародні місії, що на Донбасі працювати неможливо. А волонтери переконують їх їхати. І місії успішно працюють.

Як утеплити житло

19.12.2014 _ Дмитро Дєнков, ЕП

Ми навіть не сподівалися, що буде такий величезний попит. Лише за 1,5 місяця понад 860 родин взяли кредити на 18 млн грн. Це надзвичайний попит. Ми думали, що 20% державного відшкодування - не настільки велика сума.

Чи виконує Київ вимоги ЄС? Частина 4: доступ до інформації

19.12.2014 _ Тетяна Яцків, для ЄП

Залишається проблема "пасивного" доступу до інформації. Надалі є проблемним питання системи обліку інформації. Не передбачено громадського доступу до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно. Аналогічна ситуація – з відкриттям інформації із земельних реєстрів.

Візит Порошенка до Польщі: в Брюссель через Варшаву потрапити не вийшло

18.12.2014 _ Юрій Опока, для ЄП

"Ложку дьогтю" візиту додало розчарування Європи нездатністю України швидко проводити реформи та, як результат, відмова екс- прем’єра Польщі Дональда Туска запрошувати Порошенка на саміт ЄС...

У пошуках балансу

18.12.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

За кілька днів до винесення бюджету на розгляд уряду дискусії у трикутнику парламент - Мінфін - Нацбанк загострилися до межі. (рос.)

Командир роти "Крим": Тортури для Росії - буденність

18.12.2014 _ Олена Стаднік, для УП.Життя

Я кинув сім'ю не заради правопорядку, а для того, щоб "російський світ" не прийшов в Україну. (рос.)

Десять шоків України. Частина четверта

18.12.2014 _ Юрій Полунєєв, для ЕП

На критичні потреби знадобиться 20 млрд дол та 240 млрд грн. Кошти потрібні для імпорту газу та вугілля, обслуговування боргів, підтримки "Нафтогазу", вуглепрому, банків. Здатність економіки генерувати ці ресурси украй слабка.

Судові реформи: європейський досвід та українські реалії

17.12.2014 _ Марія Попова, для ЄП

Люстраційна політика східноєвропейських країн була більше спрямована на виявлення правди, аніж на покарання окремих людей. Вони вважали, що побудова демократичного режиму є неможливою без якнайповнішого викриття порушень прав громадян, скоєних представниками старого режиму.

Зовнішня торгівля українських регіонів – Росія не здається

17.12.2014 _ Європейська правда

За підсумками трьох кварталів і в Донецькій, і в Луганській областях Держстат фіксує різке зростання експорту в СНД. Як наслідок - скоротився "проєвропейський" розрив у Донецькій області, а в Луганській частка поставок товарів до СНД знову перевищила європейську.

Російська криза. Початок

17.12.2014 _ Антон Олійник, для УП

Для реагування на виниклі виклики - найсерйозніші з моменту приходу Путіна до влади в 1999 - потрібно освоєння нових технік, які не зводяться ні до контролю входу на ринок, ні до використання сили і погроз.

Бюджет-2015: закулісні ігри

17.12.2014 _ Галина Калачова, для ЕП

Кабмін каже: влада не збирається повертати Донбас і допомагати біженцям. До того ж, всі макроекономічні показники бюджету "намальовані" з однією метою - догодити МВФ. (рос.)

Борис Ложкін: Я з Курченком навіть телефоном вже більше півроку не спілкувався

17.12.2014 _ Севгіль Мусаєва-Боровик, УП

Я не бачу взагалі сенсу бути зв'язуючою ланкою президента з Коломойським. Я спілкуюся з Коломойським, так само як спілкуюся з Боголюбовим або Ахметовим. (рос)

Фірташ допомагає Газпрому забрати в України газ

17.12.2014 _ Данило Нестеров, ЕП

Імітуючи штучно створений корпоративний конфлікт Газпромбанку з Group DF, Газпром запускає сценарій позбавлення України частини газу в ПСГ, щоб ми потрапили у скрутне становище десь наприкінці січня - початку лютого, на потенційному піку зимових холодів.

Без кохання та з розрахунком: Україна втрачає кредит довіри в ЄС

16.12.2014 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Прем’єр Яценюк потрапив у пастку, створену його попередником... прем’єром Яценюком. Адже в Європі добре пам’ятають що він працює ще з березня. Хотілося б вірити, що світ наразі крутиться навколо Донбасу та російської агресії, але це не так.

Десять шоків України. Частина третя

16.12.2014 _ Юрій Полунєєв, для ЕП

У 2013 році частка найбіднішого населення країни становила 23%. Якщо у 2014 році рівень бідності зросте до 30%, то у зоні дії шоку доходів опиниться кожен другий українець.

Борис Ложкін: Вражає ставлення величезного прошарку людей до держави як до способу збагачення

16.12.2014 _ Севгіль Мусаєва-Боровик, УП

"Я досить непогано знаю, як спілкуватися з росіянами, тому для мене нескладно. Я не можу сказати, що Путін дуже часто дзвонить, але з головою адміністрації президента Росії Івановим ми спілкуємося регулярно, не рідше, ніж раз на два тижні". (рос)

Бюджет-2015: хто, кому, скільки

16.12.2014 _ УП

У розпорядження "Української правди" потрапив проект Державного Бюджету України на 2015 рік. Ми будемо стежити за змінами та вносити корективи. Поки ж - перша і найбільш детальна інфографіка про бюджет.

Жива бібліотека Донбасу. Катерина Тейлор, арт-менеджер

16.12.2014 _ Катерина Сергацкова, УП

Наприкінці тисячоліття я, тоді ще студентка, спостерігала розквіт Донецька і занепад Луганська. Ці два міста, незважаючи на те, що знаходяться в 150 кілометрах один від одного, - насправді дві різні цивілізації. (рос.)

Десять шоків України. Частина друга

15.12.2014 _ Юрій Полунєєв, для ЕП

При курсі 10 грн за дол ВВП на душу населення становив би 3 тис дол. За класифікацією ООН це межа бідності країн. При курсі 16 грн за дол Україна гарантовано потрапляє у групу найбідніших.

"Кольори волі" військових художників

15.12.2014 _ Майя Заховайко, для УП.Жизнь

"На пам'ять" про роботу на барикадах Діордійчук отримала обмороження пальців та поранення ока осколком гранати.

Тінь Фірташа. Хто блокує створення громадського органу асоціації?

15.12.2014 _ Андрій Когут, для ЄП

Проблеми з виконанням Угоди про асоціацію з’являються на несподіваних напрямах. Черговий виклик: очолюване Фірташем об’єднання має отримати автоматичну більшість у Платформі громадянського суспільства - уставному органі асоціації.

Національне антикорупційне бюро – чи відповідає воно вимогам ЄС? ІНФОГРАФІКА

12.12.2014 _ УКМЦ, РПР

Це – найважливіший антикорупційний проект за всю історію незалежної України. Створення такого органу має розпочати реальну боротьбу саме з корупцією у вищих ешелонах влади.

Привілейована каста. Як судді та прокурори захистили себе від урізання бюджетів

12.12.2014 _ Дарина Марчак, УП

З недавніх пір серед державних службовців з'явилися ті, чиї бюджетні апетити різати не можна. У жовтні таких привілей добули собі суди та прокуратура.(рос.)

Блискучий експорт: не треба боятися європейського ринку

12.12.2014 _ Юрій Панченко, ЄП

Виходячи на польський ринок, представники компанії розіслали тисячу комерційних пропозицій потенційним партнерам, у відповідь отримали близько 40 листів, а врешті-решт знайшли тільки двох партнерів. Тим не менш, зараз компанія успішна в Польщі.

Програма Яценюка. Незадоволення та шантаж у Раді

12.12.2014 _ Марія Жартовська, УП

- Яценюк прозоро натякнув, що якщо ми не проголосуємо за цю програму сьогодні, він вимушений буде приймати для себе політичне рішення. Ми зрозуміли, що він говорить про відставку, - розповів УП один з учасників Ради коаліції.

Присяга камікадзе

11.12.2014 _ УП

Коли Яценюк представляв уряд у березні, його промова складалася з 34,9 тис. слів. Цього разу Яценюк наговорив 35,9 тис. слів. Ми порівняли як змінилася риторика прем'єра в інфографіці.

Чи забере Коломойський бізнес Ставицького?

11.12.2014 _ Данило Нестеров, ЕП

Один із суспільних трендів - очищення влади і судової системи від "сім'ї" та створених нею схем. Все це було б чудово, якби не йшлося про "перегонку" активів від колишніх олігархів до нинішніх.

10 недоліків "напівреформи" міліції

11.12.2014 _ Олександр Банчук, Вадим Пивоваров, для УП

Принципові зауваження частини членів Ради не були враховані. Адже ці заходи є недостатніми та не матимуть значного впливу на основні засади функціонування міліції.

З онлайну на війну: як волонтерить "Мілітарний портал"

11.12.2014 _ Василина Думан, для УП.Життя

З огляду на тривалі мандри лінією фронту, у пасажирів мікроавтобуса є вже свої добрі друзі серед вояк. Льоша з героїчної 24 ОМБр любовно називає "Мілітарний портал" волонтерами, відбитими на всю голову.

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Тетяна Херувімова:
Салат "Конкурентоздатність": швейцарський рецепт для України

Конкурентоздатність альпійської республіки базується на концепті "Made in". Україна має відповісти на питання: із чим вона хоче асоціюватися? Чи зерно і метал є тим, з чим має ототожнюватися "Made in Ukraine"?

Юджин Стюарт:
Розумне витрачання. Яких змін чекає українська система держзакупівель?

Проводити держзакупівлі добре підготовленими фахівцями, які б несли повну відповідальність за ефективність і результативність своїх рішень набагато ефективніше, ніж робота тендерних комітетів.

Марічка Паплаускайте:
Віагра як повітря

Аліні 14 років. Вона живе на Віагрі. У дорослих це часто викликає посмішку, а часом навіть вульгарні жарти. Але дівчинці не до сміху. Вона знає, що цей препарат спочатку розроблявся для кардіології, але коли лікарі помітили його вплив на потенцію, то вирішили, що на цьому можна заробити більше. (рос.)

Юрій Полудьонний:
Два великих дефекти бюджетної системи України

Держбюджет - це закон, бюджетний розпис - відомчий документ. Порушення закону - злочин, порушення відомчого документу - службова помилка. Найцікавіше, що можна скласти багато варіантів бюджетних розписів видатків при загальному дотриманні закону про держбюджет.(рос)

Лілія Дубинська:
Лікувати невидимі рани

Дуже багато бійців гостро потребують допомоги психологів. Необхідною умовою їх лікування є довіра до "лекарю" - до психолога. Сьогоднішня критика психологів - занадто часто упереджена, обумовлена нерозумінням їх роботи. (рос.)

Валерій Семиволос:
Мій оберіг – найвідоміший в світі гданський електрик

Я й досі надзвичайно вдячний Валенсі за те, що тривалий час його ім’я мене охороняло від ментів.

Павло Казарін:
Підполковнику ніхто не пише, або Про що "жартує" Путін

Кремль так і не зрозумів, що його доля куди більше залежить від Донбасу, ніж доля України. Він досі думає, що можна повернути колишнє статус-кво, зберігши при цьому Крим. У цьому Володимир Путін дуже схожий на Віктора Януковича - той теж весь час відставав на один крок. (рос.)

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter