Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Висока напруга: Знеструмлений Крим. Що далі?

24.11.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП

У Криму введений режим надзвичайного стану. Українська влада, схоже, виявилася не готовою до енергетичного протистояння і, здається, не розуміє, як використовувати цей інструмент у переговорному процесі. (рос.)

Хімічна реакція. Через що зчепилися Саакашвілі і оточення прем'єра

23.11.2015 _ Андрій Самофалов, Севгіль Мусаєва-Боровик, УП

Саакашвілі обрушився з критикою на газовий контракт Одеського припортового заводу, перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик - на дії самого Саакашвілі. УП з'ясовувала, що відбувається.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Примхлива фракція. Як депутати БПП сварилися між собою

25.11.2015 _ Марія Жартовська, Роман Кравець, УП

– Фракція велика, є тертя всередині. Але я вважаю, що такими відвертими розмовами ми ці тертя знімаємо, – сказав Кононенко журналістам. "Українська правда" з’ясовувала, що відбувалося під час засідання фракції БПП, а також які проблеми зараз загострилися в оточенні президента.

Продовольче ембарго Росії. Які втрати понесе Україна

25.11.2015 _ Олекса Степанюк, для ЕП

С 1 января 2016 начнут действовать новые продуктовые санкции России против Украины. Какими будут реальные потери бізнеса? (рус.)

Авгієві стайні Мінкульту, або Кому заважає культурна спадщина?

25.11.2015 _ Тимур Бобровський, для УП.Культура

Чи не призведе «децентралізація охорони культурної спадщини», яку відстоює міністр культури В’ячеслав Кириленко, до руйнування і занепаду культурних пам’яток?

Вибори антикорупційного прокурора. Дія друга

25.11.2015 _ Федір Попадюк, УП

Наступного тижня генпрокурор Шокін повинен буде вибрати голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вже зараз можна робити прогнози і ставки на те, хто вийде у фінал. (рос)

Енергетичний острів Крим. Які проблеми України вирішить блокада

24.11.2015 _ Дмитро Рясний, для ЕП

Окупована автономія третій день живе в режимі надзвичайного стану. Тим часом у центральної влади вже почав проявлятися комплекс "продавця свічок і дизельгенераторів". (рос.)

"Пустіть в реанімацію!" Як в Україні порушуються права батьків та їхніх дітей

24.11.2015 _ Олена Синіцина, для УП.Життя

Сучасні українські відділення інтенсивної терапії - це діти, які помирають в повній самоті; батьки, які цілодобово чергують під дверима, і не можуть бути поруч з дітьми до кінця; лікарі, які змушені відмовляти батькам у доступі до дитини. (рос.)

Два роки по тому. Чого прагнув Майдан та що отримав

23.11.2015 _ Валерій Пекар, для УП

Отже, зміни у політичній системі мінімальні. Головне, що ці перемоги не є сталими та незворотними: якщо призначити прем’єром Азарова, за два місяці все буде повернуто назад, до первісного стану.

Ризики та переваги нової урядової версії реформи "внутрішніх паспортів"

23.11.2015 _ Виктор Тимощук, для ЄП

Біометричний внутрішній паспорт не є вимогою ЄС. Це – висока планка, для чогось встановлена нашою владою. Із законопроекту так і не виключили паразитуючу прокладу – ДП "Документ".

Александр Вершбоу: Політика стримування досі актуальна для НАТО. Ми не прагнемо війни, ми прагнемо її уникнути

22.11.2015 _ Александр Вершбоу, для ЄП

Бути сильними настільки, щоб інші побоювалися напасти на вас – не є агресією. Якщо НАТО має потужні збройні сили, то це не тому, що ми прагнемо війни, а навпаки – прагнемо її уникнути.

Майдан. Початок. Cпогади учасників

20.11.2015 _ Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко, для ІП

Мустафа написав у Фейсбуці: "Хто сьогодні до півночі готовий вийти на Майдан?.." Цей заклик побачив Володимир Коломієць. Він кинув $600 на рекламу допису, і тому його побачили 100 тисяч користувачів.

Імперативний мандат: механізм відкликання депутата за народною ініціативою

20.11.2015 _ Тарас Радь, для УП

Імперативний мандат - це правова відповідальність народного обранця. Ми проаналізували прописаний у законі правовий механізм відкликання депутата і систематизували процедурні моменти у вигляді таблиці.

Серпентарій однодумців: Як Порошенко, Тимошенко та Яценюк намагаються переграти одне одного

20.11.2015 _ Олексій Братущак, для УП

Незмінність позиції західних партнерів та результати місцевих виборів змусили основних політичних гравців значно підкорегувати плани.

Ліберальна податкова реформа: як збалансувати бюджет

20.11.2015 _ В. Дубровський, І. Несходовський, О. Гетман, для ЕП

На жаль, уряд досі не представив вагомих пропозицій щодо реформи публічного сектора та скорочення бюджетних видатків.

Міністерство культури України чи УРСР?

20.11.2015 _ Тетяна Терен, для УП.Культура

З якою метою було написано Відкритий лист Громадської ради при Міністерстві культури на підтримку В'ячеслава Кириленка і хто насправді його підписав? УП.Культура провела розслідування.

З елементами суб'єктивізму. Як НБУ буде виводити з ринку невеликі банки

19.11.2015 _ Вікторія Руденко, для ЕП

"У регулятора нульова толерантність щодо схемних банків. Він може виводити їх з ринку за день". Кожній групі установ доведеться виживати по-своєму. (рос.)

Кому довірять контроль декларацій українських корупціонерів?

19.11.2015 _ Олексій Хмара, для УП

За лічені дні конкурсна комісія нарешті назве імена тих, хто рекомендован на керівництво НАЗК. Transparency International Україна проаналізувала дев’ятку фіналістів.

Індивідуальне сусідство – ЄС переглядає політику відносин з країнами регіону

18.11.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Єврокомісія оприлюднила в Брюсселі переглянуту Європейську політику сусідства. Що зміниться для України? Які нові можливості ми матимемо і чи будуть вони взагалі?

Під замком. Підпільна політична діяльність Корбана

18.11.2015 _ Роман Кравець, УП

"Українська правда" з’ясовувала, що відбувається в одному із опозиційних таборів, і як далеко Корбан зайшов у своїх перемовинах.

Знак для інвесторів. Чому Сорос купує частку в українській IT компанії

18.11.2015 _ Всеволод Некрасов, ЭП

Джордж Сорос інвестує в Україну. "Фонд економічного відродження України" Сороса купує значну частку акцій української IT-аутсорсингової компанії Ciklum.

Слово про свободу та відповідальність

18.11.2015 _ Група "Першого грудня", для УП

У нашому суспільстві все виразніше постає запит на появу великої домовленості про майбутнє – нового й свідомого суспільного договору, чиї засадничі принципи формуватимуть правила нашого життя.

Ізмаїл: місто амбітних молдаван, волелюбних гагаузів та розчарованих українців

18.11.2015 _ Наталія Дихно, для УП.Життя

У цьому придунайському куточку Бессарабії до продавців звертаються російською, а між собою покупці спілкуються румунською, болгарською і гагаузькою мовою.

Що може центробанк

18.11.2015 _ Дмитро Сологуб, для ЕП

Заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб розповів, на чому базується робота центробанку, від чого залежить валютний курс, і що сьогодні змінилося в банківській системі. (рос.)

Податкова реформа: шість причин сказати "так" ліберальному варіанту

17.11.2015 _ Михайло Соколов, для ЕП

В інших країнах локомотивом реформ був уряд, але український уряд за два роки мало що зробив, хоча мав безпрецедентний мандат довіри і проголосив себе урядом камікадзе.

Миколаївське диво. Як айтішник переміг кандидата Новинського

17.11.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП

Перемога Сенкевича - потужний сигнал, що старі методи - гречка і популізм працюють уже не так ефективно, як раніше. (рос.)

"Велике переселення" вкладів. З яких банків і куди тікають кошти

17.11.2015 _ Вікторія Руденко, для ЕП

ЕП підрахувала, як змінилися депозитні портфелі банків з початку року, і які з фінансових установ виграли від "банкопаду". (рос.)

Вибори в Запоріжжі: перемога "кандидата від трудових колективів" Ахметова

16.11.2015 _ Федор Попадюк, УП

У Запоріжжі знову перемогли гроші і технології. Ахметов отримав гідний захист в особі головного інженера свого заводу. (рос.)

Вілкул проти Філатова. День виборів мера Дніпропетровська

16.11.2015 _ Матвій Нікітін, УП

Вибори в Дніпропетровську - це не тільки "колишні регіонали проти войовничих патріотів, які нещодавно прийшли в політику", це ще й змагання між Ахметовим та Коломойським. (рос.)

Кінець ери долара? Китайський синдром

16.11.2015 _ Любомир Шавалюк, для ЕП

Останнім часом з'явилися чіткі сигнали поступового наростання серйозних проблем в економіці Китаю, з якими там не стикалися протягом десятиліть. Це відбулося через зростання курсу долара.

Підсумки дев'яти місяців уряду: де реформи

16.11.2015 _ Галина Калачова, ЕП

Днями Нацрада реформ презентувала свій звіт про темпи реформ за підсумками дев'яти місяців поточного року. З нього випливає, що найгірше у нас з реформами держуправління та енергетики. (рос.)

Електоральна проституція: за скільки і як готові продаватися українці

15.11.2015 _ Віктор Таран, Тимофій Милованов, для УП

Місцеві вибори-2015 показали, що громадяни, як і раніше, не проти далі займатися електоральною проституцією. Питання лише у ціні. Отже: за скільки і як готові продаватися українці?

Теракти 13/11 в Парижі. Реакція соцмереж

14.11.2015

Ніч терактів у Парижі стала шоком для всього світу. У соцмережах активно обговорюють трагічні події в столиці Франції.

Ніч терактів в Парижі: як це відбувалося та хто стоїть за вибухами

14.11.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

"Я все ще в Bataclan. Вони нападають далі й далі. Всередині є ті, хто ще живі. Вони вбивають всіх, одного за одним. Швидше на перший поверх!!!" - написав один із "заручників".

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Анастасія Леухіна:
Кого і чому не візьмуть в нову поліцію

Кандидати "ззовні" мають хороші навички та досвід проектного менеджменту, але не завжди розбираються в законодавстві і нюансах ведення правоохоронної роботи. Якщо коротко, то вибір небагатий. Більшість кадрових рішень по управлінцям в поліції будуть компромісними. (рос.)

Максим Соколюк:
Законопроект 3224: останній шанс для нової ID-системи в Україні

Уряд суттєво переписав законопроект протягом останніх двох тижнів з урахуванням усіх зауважень від громадськості, омбудсмена та депутатів. Неухвалення закону може поставити хрест на запровадженні нової системи ідентифікації осіб...

Олег Несінов:
Поверніть право на суд!

В жебрацьких умовах неможливо реалізувати більшість тих прав, що передбачені Конституцією: на житло, освіту, медичну допомогу, тощо. А після збільшення ставок судового збору – і право на суд!

Юрій Панченко:
Всупереч ціні: як українські експортери втрачають перевагу на ринку ЄС

За однакової якості наша продукція завжди буде дешевша, ніж італійська або іспанська. Та високий транспортний тариф часом просто знищує цінову перевагу українських компаній.

Леся Шевченко:
Стиль сварливого коали. Що за рік загальмувало більшість у Раді

"Ми відновимо довіру до парламентаризму в Україні через ефективний процес творення якісних законів та контроль за їх виконанням", – свідчить коаліційна угода. Рік потому ця фраза викликає хіба що єхидну посмішку.

Павло Себастьянович:
Уряд гальмує. Хто очолить реформи?

Уряд повністю дискредитував себе і повинен піти у відставку. Країну пора міняти, і зробити це є кому. (рос.)

Оксана Дудко:
Страх і ненависть у державному театрі

Сталінська система "театрів з колонами й етнічним колоритом" зазнала краху. І те, як міцно тримаються за уламки її представники переконує, що під руїнами заховано багато таємниць.

Андрій Вітренко:
5 міфів про участь України у програмі ЄС "Креативна Європа"

Свого часу дефіцит знання був сприятливим ґрунтом для творення міфів про "Креативну Європу" та урядову політику щодо цієї угоди. Тепер варто спростувати хибні стереотипи...

Дмитро Сінченко:
Кремлівська гра. Пазли однієї картинки

Розрахунок на те, що Путіна знову візьмуть в коло світових лідерів – вирішувати долю світу. Архітектура світу знову змінюється?

Павло Шершньов:
Наслідки "банкопаду". Як відрізнити колекторів від шахраїв

Вам зателефонували колектори? Не поспішайте платити, не впевнившись у їх праві отримати кошти за вашим боргом. На ринку працюють шахраї.

Іван Сікора:
Три вимоги до мера Києва щодо міського бюджету-2016

Саме участь громадян у бюджетному процесі є чи не найкращою можливістю впливати на міську владу у проміжках між виборами, а міській владі краще зрозуміти потреби та інтереси громадян.

Володимир Щербина:
Економіка – то є саме життя!

Про економіку і податки треба міркувати в тій самій сутнісній парадигмі, в якій людина сприймає своє життя. І не лише своє, а і своєї сім'ї та родини.

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter