Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
ВИБІР РЕДАКЦІЇ

Cімдесят років самотності

07.05.2015 _ Михайло Дубинянський, УП

Як не сумно, дорогі росіяни вже змусили Україну грати за своїми правилами. Разом з Росією ми занурилися в далеке минуле. Вони обзивають нас "фашистами" - ми порівнюємо їх президента з Гітлером. (рос)

Головний олігарх епохи Януковича. Рік по тому

29.04.2015 _ Севгіль Мусаєва-Боровик, Дмитро Дєнков, УП

Через рік без відповіді залишається питання - чи могли події на Донбасі піти за іншим сценарієм, якби Ахметов тоді зробив вибір на користь Києва? (рос)

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Війна, окупація, зрада в кіно і звичайному житті

22.05.2015 _ Павло Казарін, для УП

Чого хоче кожна нормальна людина в кіно? Перемоги над ворогом за будь-яку ціну. А потім трапляється життя і виявляється, що окупація - це в першу повсякденність дрібного побуту, війна може йти паралельно торгівлі, а людина хоче не перемоги, а світу.

Підсумкова декларація Ризького саміту Східного партнерства. ТЕКСТ

22.05.2015 _ Європейська правда

Донедавна вважалося, що результати саміту Східного партнерства у Ризі будуть провальними. Але протягом останніх днів - під час роботи над декларацією за результатами саміту - українським дипломатам вдалося додати у цей текст низку позицій, необхідних Україні.

Як заробити на вкраденому. Історія конфіскованих нафтопродуктів Курченка

22.05.2015 _ Матвій Нікітін, Севгиль Мусаєва-Боровик, УП

Конфісковані нафтопродукти Курченка принесли користь не українській армії, а бізнесменові Сергію Тищенку - старому знайомому голови парламентського комітету з питань оборони Сергія Пашинського. І до чого тут МВС? (рос)

Ахметов виходить на супутник

22.05.2015 _ Стас Юрасов, ЕП

Медіа-підрозділ СКМ збирається створити власного провайдера супутникового ТБ. Він буде транслювати українські та зарубіжні канали. Учасники ринку кажуть, що доведеться розщедритися на 50 млн дол. (рос.)

Хто в ЄС гальмує ратифікацію Угоди з Україною? ІНФОГРАФІКА

22.05.2015 _ Європейська правда

Дуже показовою є карта – місце розташування країн-"аутсайдерів". Всі вони – в так званій "проблемній зоні" Європи, де політичний вплив Росії – найпотужніший. За подіями у 8 країнах, які досі на шляху ратифікації, варто стежити особливо уважно.

Електричний стілець Олександра Кіхтенка

22.05.2015 _ Олександр Білінський, для УП

Боротьба за губернаторське крісло спрямована зовсім не так на те, як перетворити міста Донецької області у зразкові. Підкилимні гравці змагаються, хто буде "сидіти" на схемах і отримувати солідні добавки до офіційних окладів.(рос.)

Комбанд: за що Шокін хоче посадити Мельничука

21.05.2015 _ Роман Романюк, УП

Шокін вже заявив, що колишньому комбатому "Айдару" Сергію Мельничуку світить довічне ув’язнення. Сам комбат-депутат пообіцяв не ховатись від слідства та заявив, що готовий "прийняти бій". ГПУ не інкримінує йому жодного військового злочину – самі лише розбої, банди, пограбування і викрадення людей.

День Георгія

21.05.2015 _ Мирослава Гонгадзе

Сьогодні йому б виповнилось 46. За життя він щедро дарував свою душу світу. Він заразив багатьох благородством, відвагою і мудрістю, а своєю смертю він таки смерть подолав. Такі як він - один на мільйони, плід українсько-грузинського кохання, Герой України.

Громадська заявка на членство України у Європейському Союзі. ТЕКСТ

21.05.2015 _ Українське громадянське суспільство

Представники громадянського суспільства передали єврокомісару Йоганесу Гану та головуючій в ЄС Латвії заявку на вступ до Євросоюзу.

Історія про те, як Україна сама створила "провал" саміту в Ризі

21.05.2015 _ Сергій Сидоренко, ЄП

Це, мабуть, перший в нашій історії прецедент, коли дипломат найвищого рівня називає "провальною" ключову міжнародну зустріч ще до того, як вона відбулася. Зовні все було схоже на шантаж Євросоюзу з боку України.

Чому зростають ціни

20.05.2015 _ Українська правда

Ми пропонуємо вам подивитися на графіки, які демонструють, як змінилась ціна на окремі групи товарів та послуг порівняно з загальним показником інфляції, починаючи з 2014 року і до квітня 2015 року.

Рятувальний круг для Арсенія Яценюка

20.05.2015 _ Марія Жартовська, УП

"У мене немає мети збити Яценюка. Крали, реформ не проводили. У нас є мета – дострокові парламентські вибори. Цього ми не приховуємо. І утворення нової коаліції", – почав Льовочкін.

Після депортації. П'ять історій про повернення в Крим

20.05.2015 _ Рустем Халілов, для УП.Життя

"Батько дістав з валізи пляшку з-під шампанського, в ній виявилася вода з Чорного моря. Я нею вмився. Я дуже добре запам'ятав цю сіль на губах"... Всі герої цього матеріалу змушені були знову залишити Крим. (рос.)

Зона АТО перетворилася на новий ринок збуту

20.05.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

Українські підприємства ведуть бізнес з компаніями з "ДНР" та "ЛНР" з однієї простої причини: заради підвищеного прибутку, з якого можна не платити податки. Чому це можливо? (рос.)

Нова стратегія РФ: чому замінили вимоги про асоціацію з ЄС?

20.05.2015 _ Юрій Панченко, ЄП

За підсумками останнього засідання тристоронньої групи Україна домоглася ключових поступок від РФ. Тепер головне – не дати росіянам тягнути час, ажде це - частина їх нового плану.

Дефолт поки відміняється. Як Україна примушує кредиторів до переговорів

19.05.2015 _ Галина Калачова, Сергій Лямець, ЕП

Кабмін провів через Верховну Раду два законопроекти, дозволивши уряду в будь-який момент зупиняти виплати за зовнішнім держборгом. (укр.)

Контрпропаганда не є ефективною для протидії кремлівським ЗМІ

19.05.2015 _ Єжи Помяновський, ЄП

В Європі можуть з'явитися мільйони людей, які від народження вважають Захід ворогом. Але далеко не всі, хто говорить російською, потрапляють до категорії прихильників «руського міра».

#LetMyPeopleGo: українські політичні заручники у РФ

18.05.2015 _ Марія Томак, для УП.Життя

Майже всі, хто перебуває в російських місцях несвободи "за Україну", не уникають тиску та тортур – як фізичних, так і психологічних, майже всі мають проблеми із доступом до юридичного захисту.

Як державна зернова корпорація перетворилася на корпорацію монстрів

18.05.2015 _ Катерина Каплюк, Дмитро Дєнков, ЕП

Державний трейдер купував зерно за гроші китайського контракту. Двадцять кораблів доправили товар, покупці розрахувалися з офшорами, але жоден долар на рахунки ДПЗКУ не надійшов. Так украли 132 млн дол.

Примирення з Донбасом та РФ. Чи можлива без нього європейська безпека?

18.05.2015 _ Олексій Панич, для ЄП

Європейська інтеграція та, зокрема, участь у ній України поставили під сумнів право РФ і надалі отримувати європейські політичні преференції.

Машина часу. Як ФСБ знову "витискає" кримських татар з півострова

18.05.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП

За рік анексії кримські татари знову стали політичної мішенню і знову народом-дисидентом. Як корінний народ Криму живе на окупованій батьківщині? (рос.)

Україна — від епохи Середньовіччя до Нового світу

16.05.2015 _ Валерій Пекар, для УП

Новий Світ активно проявився на Майдані та після нього у волонтерських рухах: краудфандинг та краудсорсинг, дарування і спільне користування, відносини цінніші за гроші та колективне лідерство.

Мінські домовленості. Три місяці – чи є результат?

15.05.2015 _ Оксана Коваленко, УП

За три місяці після підписання угод жоден із пунктів не працює. Чи не є тоді ці угоди тупиком? Офіційні представники України і ЄС заявляють, що це єдиний шлях виходу з кризи на Донбасі.

Американський історик Гіроакі Куромія про "свободу і терор" на Донбасі

15.05.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП

У символічному сенсі Донбас був прикордонною зоною. Як колись в 17-му столітті козаки їхали підкоряти "Діке поле", в двадцятому туди їхали за тим же. За новими можливостями. (рос.)

Президент? Цукерберг на дроті!

15.05.2015 _ Вікторія Власенко, ЕП

Цукерберг заявив, що особисто вивчив зміст заблокованих повідомлень українських користувачів. Відповідь Цукерберга виправдала надії користувачів лише частково. (рос.)

Прозоро все. Грузинські реформатори про зміну системи держзакупівель в Україні

15.05.2015 _ Галина Титиш, УП

В Україні найголовніша хвороба - точно корупція, а рівень корупції в системі держзакупівель - один з найвищих. (рос.)

З одиночного пікету в одиночну камеру. Репортаж з московського автозаку

14.05.2015 _ Анастасія Рінгіс, УП

Журналістка "Української правди" теж вирішила взяти участь в одиночному пікеті на підтримку Надії Савченко. Вже через 30 секунд вона сиділа в автозаку і ошелешена намагалася зрозуміти, кому дзвонити. (рос.)

Кадри вирішують все. Битва за Антимонопольний комітет та Фонд держмайна

14.05.2015 _ Марія Жартовська, УП

Домовленості щодо кандидатур на посаду керівників Фонду держмайна та Антимонопольного комітету є компромісом між президентом та прем’єром.

Чи реально купити квартиру за 20 тисяч доларів?

14.05.2015 _ Ольга Дубенська, для ЕП

За рік ціни на вторинне житло у доларах впали на 20%, а в гривні - зросли на 80%. Якщо квартира у доларах коштувала 100 тис, то сьогодні її вартість - 80 тис. Якщо у гривні житло коштувало 1 млн, то сьогодні - 1,8 млн грн.

Дзержинськ. Cимвол застиглого СРСР і лінія української оборони

13.05.2015 _ Білинський Олександр, для УП

Прифронтовий Дзержинськ відділений від окупованої Горлівки декількома кілометрами. Місто живе передчуттям активізації бойових дій та можливими шахтарськими страйками. (рос.)

Щороку по податковій реформі

13.05.2015 _ Галина Калачова, для ЕП

Одна з ідей - великий агробізнес переводиться на режим сплати податку на прибуток, а єдиний податок зберігається для малих і середніх компаній. (рос.)

Коли Україна освоїть космос

13.05.2015 _ Стас Юрасов, ЕП

Незважаючи на наявність потужного наукового та промислового потенціалу, Україна ще не перетворилася на повноцінну космічну державу. За кількістю супутників Київ випереджає навіть Нігерія. (рос.)

Усі матеріали за   Показати
дд мм рррр

Лана Синичкіна:
Навіщо Держлікслужбі незалежність від МОЗ

Ініціативи чиновників щодо відособленості Держлікслужби, відомої масштабними корупційними зловживаннями, викликають стурбованість. (рос.)

Дмитро Шеребмей:
Я приречений. У кращому випадку, стати калікою, в гіршому - померти

Від СНІДу більше не вмирають! Просто кожен день треба приймати таблетки. Але рівно через тиждень таблетки для 20.000 пацієнтів з ВІЛ в цій країні закінчаться. І їх не можна буде дістати ніде. (рос.)

Марина Данилюк:
Божевільний другий Донбас

Коли російськомовні Запоріжжя, Харків, Миколаїв та Одеса відчайдушно билися з озлобленими збройними "тітушкамі" - вся Україна чекала, що суворі шахтарі вийдуть і скажуть: "Ми залишаємося з Україною". (рос.)

Валерій Степаненко:
Взаємне прощення і покаяння як єдино можлива формула українсько-польського примирення

Фактично ж вчиняли злочини проти людяності як українці, так і поляки. Різниця в кількості жертв. Саме це є головним каменем спотикання на дорозі, яка веде до остаточного польсько-українського порозуміння та примирення.

Леся Шевченко:
Толока некомпетентності та цинізму

Сьогодні будівництво в Києві - це цинічне та принизливе дійство, це поле битви за свої права, це протиставлення голосу громади – силі чиновницької некомпетентності та корупції.

Денис Горбач:
В'язниця замість лікування

Соціальна держава вочевидь має спрямувати зусилля до допомоги, а не на покарання. Так і відбувається у європейських країнах: тут наркозалежних не репресують, а лікують. А переслідують реальних винуватців – крупних торговців наркотиками.

Ірина Федорів:
Депутати Коцюбинського потай від громади приєдналися до Ірпеня

Депутати Коцюбинської селищної ради цинічно здали інтереси громади міському голові Ірпеня, в якого 67 квартир.

Геннадій Кіржнер:
Таємне озброєння крейсера "Аврора"

Якщо при створенні військово-медичної доктрини закласти в її основу безкоштовну державну охорону здоров'я - то отриманий продукт буде такою ж мильною бульбашкою, як і міф, на підставі якого він створений. (рос.)

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter