Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

"Вони питають, чи єсть у нас культура"

КОМЕНТАРІ
ДОДАТИ КОМЕНТАР   
IP: 193.125.78.---
Silent_Hill _ 07.09.2007 16:28
Важко експортувати власну культуру за умов, коли кількість тих, хто, власне, ще розуміє, що воно - культура, на межі зникнення. В умовах сьогочасного плаского світу успіху досягають ті, хто прагне жити у майбутньому, хто змінюється (покращується) ПОСТІЙНО. І чи можна визначитися з тим, як МАЄ бути(себто, що і як робити), коли мало хто достеменно знає, як є і було(що є результатом, а що - умовою). Та є надія, що окремі особистості можуть бути носіями (цілісної) культури. Мертві бджоли не гудуть.
IP: 194.143.136.---
_ОдесСит _ 25.07.2007 12:33
Шановна п.Оксано!Дуже шкодую, що не поспілкувався з вами (посоромився?) на врученні нагород від ГЕТЕ-Інституту в Києві, здається у 1999.Я тоді взяв першу премію в укр.номінації.Що стосується мови: пишу прозу російською не тому, що так краще продати свої романи, а тому що не настільки володію укрсловом.Та серце болить за рідну культуру, що гине - отже вставляю у свої "речі" українізми (несуржик),а у корпоративну газету, яку редагую,власні статті українською.Ваша підтримка для мене вкрай важлива
IP: 212.90.172.---
CVBN _ 20.07.2007 18:56
має бути мова літератури для широкого загалу, мова української літературної попси, така мова яка б вигравала конкуренцію і у сучасної російської і у English basic, от питання відповідь на яке було би дійсно цікаво почути
IP: 212.90.172.---
CVBN _ 20.07.2007 18:50
цікаво б було почути думки пані Оксани, саме як сучасного українського письменника, який пише для сучасної української аудиторії.
Сам варіант вирішення мовної проблеми у пані Оксани досить цікавий - українізація, обукраїнення европейських слів, широке використання західно-наукових термінів, транскрипційна, зачасту іронічно-саркастична подача російских, суржикових жаргонізмів. Але більшість творів Оксани Забужко можна віднести до елітарної літератури, літератури для інтелігенції, а яка має бути
IP: 212.90.172.---
CVBN _ 20.07.2007 18:38
цікаво було б почути думки Оксани Стефанівни про мову,

як практикуючий журналіст, можу сказати по ЗМІ. Багато редакторів сучасних ЗМІ не є закінченими русофобами, багато з них люди комерційно орієтовані, якщо б видавати українською було б вигідно, вони б зробили це так швидко що тільки кеди задимілись. По кількох газетах були експеременти, при переході на українську, тираж падає і падає суттєво.
Та українська мова, яку ми сьогодні маємо, яку нам залишили після СССР, не є конкурентноздатною
IP: 88.214.105.---
slbgz _ 11.07.2007 12:07
ТакиТак, пані Забужко, як мені здаєтьса, не до Калашникових звертається....
IP: 77.123.158.---
ТакиТак _ 08.05.2007 02:55
Оксана, помните слова о бисере и святом? Зачем вы мечите и даете? Им это не нужно, они этого не поймут. Почитайте что-нибудь из Рембо Калашникову, например. Культура для всех - химера. Вспомните, Жуковский и Пушкин говорили о "черни". Вы думаете она исчезла? Ее - легион. Дайте им жить своей жизнью, и живите своей, и пойте, как поет соловей. и имеющий уши - услышит. И этого вполне достаточно. И не смешивайте масло и воду. Сокол есть сокол, а козел останется козлом. Красота вашей чести!
IP: 213.159.236.---
Kolyada _ 07.05.2007 17:14
НЕ ВСЕРЕМОСЬ!
Заборонений український художник Коляда.
www.kolyada.com

IP: 192.168.1.---
цізорик _ 12.04.2007 13:57
Як на рахунок таких „найтонших” та „найсубтильніших” брендів :)): Польща – “Wyborova”, Фінляндія – “Finlandia”, Швеція – “Absolut”, і Україна – “Nemiroff” (pepper & honey)? Ой як дієво! Перевірено особисто і неодноразово :). Але якщо серйозно – щиро дякую, пані Оксано! Побурхайте трохи це кубло. Ще якби й можновладці звернули увагу на той бісер, що ви мечете перед ними.
IP: 192.168.4.---
Ярослов _ 04.04.2007 15:04
У Оксани Забужко твердий погляд. На диво ще й жіночно-ніжний. Я переглянув коментарі до цієї статті. Відразу видно скільки людей не те що Забужко, а взагалі нічого не читають. Багато хто відсилається на давнішу програму "Свобода Слова" Савіка Шустера у якій брала участь і сама Забужко. На основі цього намагаються зробити якісь висновки, як про автора так і проблему порушену у статті загалом.
Очевидно, авторка має рацію! Проблема тільки в тім, що ніколи це не зачепить усяких там Толстоухових.
IP: 12.206.173.---
Biluj _ 04.04.2007 05:44
Завчасно говорити про експорт культури у світ!Лише погляньте хто експортований на трибуни рад усіх рівнів,та ще підкріплений Вєркою Сердючкою.Р.С.А може вже й запізно.


IP: 193.19.230.---
aldrk-off _ 02.04.2007 05:54
Ця стаття зміцнила мої підозри про реальність зустрічі з неймовірним. І в ній не йдеться,. як поверхово може здатися, про чесну і сміливу констатацію нещастя, а знайдено помилку, яку містив алгоритм поступу. Будьте уважні - то не поетеса, то, може, ренгенолог з досвідом. Я ше таку одну відкрив за "Чорним квадратом" Малевича - ТТолстая. Більше не варто шукати - можливості століття-двох, мо* й трьох - вичерпані. Решта - дошлю на приватний сайт. Сюди ж, у форточку, більше - нізащо. Просто неповаг
IP: 213.159.245.---
Папай _ 29.03.2007 23:45
Все є - і "Всесвіт", і культура, і українці.
http://www.vsesvit-journal.com/
Поки що лиш немає української держави. Але буде збудована й вона.
IP: 83.170.208.---
Dneproleft _ 29.03.2007 19:44
Вот говорят: украинская культура. А что мешает? При Союзе, например, был такой журнал: "Всесвит". Публиковали первыми, раньше всех других изданий шедевры мировой литературы. И поневоле приходилось их читать по-украински. И получать удовольствие. А потом что? Что случилось -то? Из-за чего сыр-бор? Кто мешает? Самостийные же уже. Почему "заходишь в Редиссон, а попадаещь в выгребную яму"? Ответ-то и так всем ясен, только для украинцев обидно будет это слышать.
IP: 213.227.210.---
Lfor _ 29.03.2007 16:40
"Хто був в українській глибинці тепер, знає – села нема. Вимерло."

Змушена погодитись. Навіть, якщо не вимерло - там немає еліти, то ж звідки підпитувати столицю та культуру?
Рік тому провідувала стару-стару вчительку мого батька. Який контраст з іншими мешканцями села, хоч вона на ногах тримається з двома палицями!
А наша культура добре видна на вулиці, особливо, коли сніг розтанув. Вже трохи прибрали, але все одно є на що подивитись. І я не знаю, чи тут Леся Українка допоможе?
Іде і плює
IP: 213.227.210.---
Lfor _ 29.03.2007 16:30
На тій передачі у Шустіка ще був Сверстюк, до речі.
Крім тих причин занепаду культури у суспільстві, що було названо, додам ще одну.
Мій батько та майже вся професура кафедри -із селян. Та, власне, і не тільки однієї кафедри. Аналізуючи попередній склад, вимушена констатувати, що, якщо б не знищили минулу еліту початку 20 ст., зокрема, і міщансько-селянську, ця навряд чи піднялась так високо. А тепер становище ще гірше (з молодими). Прийшли на зміну - найпробивніші. А "старі" - стоять насмерть
IP: 195.128.178.---
Славік-Лев _ 29.03.2007 14:30
З сумом погоджуюся з авторкою....
IP: 127.0.0.---
PH _ 29.03.2007 11:04
(продовження) Хто був в українській глибинці тепер, знає – села нема. Вимерло.
А окремі особистості - «фантоми» дійсно української культури, що піднімаються над дрімучістю «української еліти», тільки підсилюють враження повного загального занепаду та відчуття культурного кладовища.
IP: 127.0.0.---
PH _ 29.03.2007 11:02
Українська культура не гине – вона вже загинула. Культура існує допоки є її автохтонний носій. Носієм української культури було сільське населення, сільська глибинка. Там завжди говорили українською, тільки село зберігало українські традиції, пісні, перекази і т. і. Село було масовим читачем української книги. Тільки там нещадно висміювали односельців, які, деякий час поживши в місті, переходили на «что» і «как». Це було природнім захистом своєї мови та культури.
IP: 10.128.160.---
galaxy _ 29.03.2007 09:54
государственних деятелей с интеллектом примитивных паразитов?

___Зажурена . Спасибо за подсказку. начну знакомиться с творчеством Забужко с
"Хроник від Фортінбраса".
IP: 10.128.160.---
galaxy _ 29.03.2007 09:38
Интеллигентная,умная,обаятельтная женщина,уложившая одной левой в интеллектуальном
диалоге-споре регионалку,компаньонку Герман по всем предвыборным агиткам Януковича
/не могу вспомнить фамилию/ в шустеровской свободе слова.Выражаю свою солидарность
автору. Думаю,украинских продажных политиков вопросы культуры не волнуют вовсе,более актуальными являются вопросы защиты собственных шатающихся кресел.Как бы удержаться
подольше,чтобы вернуть вложенные средства и заработать.Как избавиться от этих
IP: 10.0.7.---
Eugeniusz _ 28.03.2007 16:12
Мені подобаються Ваші порівняння з Польщею. Колись у Вас була спеціальна стаття про нашу історичну культуральну взаємопов'язаність. Люблю читати вашу публіцистику на життєві, соціальні теми...Дякую за все, що пишете. Євген_Київ
IP: 77.123.172.---
Olexandr_Kyiv _ 28.03.2007 00:18
Gostro
Після передачі "Свобода слова" Я про Забужко зрозумів одне:"Бути добрим письменник,не означає бути мудрою і розумною людиною"
---
Якраз тільки Забужко на цій передачі і показала себе мудрою, розумною і досить толерантною людиною. А те, що вона є талановитою письменницею - цього в неї не віднімеш.
А "моськи-злючки" - вони і є тупі, злостиві і заздрісні моськи, хоча й беруть собі "gostri" ніки.
IP: 213.159.245.---
Папай _ 27.03.2007 20:40
Зроби приємне культурі. Вимкни телевізор. Ввімкни комп'ютер на профілактику. Пpочитай українську книжку.
IP: 195.137.203.---
diduhan _ 26.03.2007 19:36
Я коли літав українською авіокомпанією через атлантіку теж бачив прегарні роліки про Україну. Щось не дуже допомогає.
IP: 77.122.186.---
Gostro _ 26.03.2007 15:27
___Георгій
Після передачі "Свобода слова" Я про Забужко зрозумів одне:"Бути добрим письменник,не означає бути мудрою і розумною людиною"
IP: 194.44.220.---
Иван _ 26.03.2007 14:32
Тени Анны Ахметовой под руку с Гулаком Артёмовским гуляют по Украине. А в воздухе звучит аккордеон старого Табачника и гнусавая песня Табачника младшего. А над всем этим расстилается брань тренера шахтера Луческу. А в стороне светят мраморными ягодицами три грации - Анька Герман, Раиска Богатырева и Инка Богословская. Картина Босха - украинская культура 2007.
IP: 77.122.141.---
malusha _ 26.03.2007 13:38
У нас культурою "займаеться", і несе відповідальність Табачник Діма із Партії Регіонів(яких "регіонів",і для кого,- не подумайте, що українських!)
IP: 194.44.220.---
Георгій _ 26.03.2007 13:08
Ліна Костенко, Оксана Забужко - це барометри нашої культури і сигнальні сирени нашого тотального безкультур'я. Багато совків, які тут гарчать на Забужко(бо нічого зі статті не зрозуміли) так і здохнуть нікому невідомими Моськами-злючками.
IP: 77.123.3.---
Outlaw _ 26.03.2007 12:16
APR

SOVOK FOREVER!
IP: 194.44.194.---
APR _ 26.03.2007 11:45
А тепер бачиш який поганий і некультурний їм народ попався - ну нехоче в португалії наш 27 річний робітник, відпрацювавши 12 годин на будові купляти!! і читати на сон "дослідження" шановної пані Оксани, цей паршивий совок на фоні празьких елітаріїв ну ніяк не виглядає. Йому ж бо тільки ковбаса щоб дітей прогодувати, що десь тиняються по тому самому Стрию, замість того щоб входити в "екстаз" від геніальних творів чудової прекрасної культурної еліти якій не пощастило з народом-совком
IP: 194.44.194.---
APR _ 26.03.2007 11:40
Тут десь писалося - ой на Франка собаку повысили в Стрию, почекай ще років з 10 і не таке побачиш...
Про яку культуру можна говорити коли 7 млн людей "рабують" по закордонах, чого можна чекати від мільйонів дітей що ростуть без елементарного сімейного виховання батька і матері? Ще добре що повісили собаку а не когось з сусіднього мікрорайона...

А вся "культура" тихенько сиділа і відпрацьовувала гранти в той час коли розкрадалася і нищилась спадщина поколінь .
IP: 194.44.194.---
APR _ 26.03.2007 11:34
Звичайно в усьому винувата влада...
Тыльки но десь новітній літературний геній в якомусь закутку взяв в руки ручку і аркуш паперу як зразу його влада бє по руках - не пиши. Навіть написавши свій геніальний твір видавець який було задумав його надрукувати і заробити мільйони одразу отримує вказівку не друкуй. І от є в нас така геніальна "культурна" група якій не дають пробитися до громадянина, не дозволяють писати, не дозволяють друкуватися - і все кляті московські опричники...
IP: 82.193.100.---
Кліо _ 26.03.2007 08:22
Недарма це псевдо: Ярема Вишневецький. Запроданець запроданця і обрав.
Старий Фройд і тут має рацію.
IP: 212.1.104.---
Ярема_Вишневецький _ 26.03.2007 05:23
в якій по всім каналом реклами різних култпроектів -- маса, нас вважають бидлотою. Це добре, що хоч працьовитими гастарбайтерами прославилися. Щодо п. Забужко, то у мене велика підозра що вона страждає на снобізм. Крім того, вона ж палка учасниця що розвалу СРСР, що путчу-2004, чи не так? То нехай дивиться у зеркало. Бо спочатку пишемо напівпохабні книжки, потім провадимо напіваморальний стиль життя, миримося із тотальною корумпованістю вищої освіти, а потім плачемо -- ой, нема культури. Тьху...
IP: 212.1.104.---
Ярема_Вишневецький _ 26.03.2007 05:17
А я гадаю, що немає вже сенсу чіплятися за труп. Помаранчова революція, до речі, найбільше спричинилася до занепаду всього українського, тому що розколола Україну. Через дурнуватих націоналістів східні українці зненавиділи все українське. І мені це абсолютно зрозуміло! Якого біса загітовані протестанти посадовили мені на шию тупого селюка, який миттю продав мою країну сумнівній фірмі РУЕ, а найбільшій в Європі комбінат -- марнозвісному Міталу. Звичайно, що у Європі та й у Росії
IP: 82.193.100.---
Кліо _ 25.03.2007 23:53
Вражаюче точна й болюча стаття.
Йдеться про глибину окупації України. Окупаційний уряд, окупована свідомість. Все поруйноване. Але оскільки є такі автори, є довкола кого гуртуватися.
На кожному кроці давати відсіч окупантам.
IP: .---
05041974 _ 24.03.2007 23:30
Те, що при владі люди не зовсім культурні нікому не дає права тако говорити про всіх громадян нашої Держави.
IP: 213.159.244.---
Папай _ 24.03.2007 16:43
"у бойкоті російськомовних видань, товарів, діячів та заходів, у яких навіть найменше демонструється неповага до українського". Так. Жителі Нідерландів почали з того, що відмовлялися розуміти мову іспанської адміністрації...
США розпочали свою бортьбу за незалежність, втопивши в океані вантаж англійського чаю... В Республіці Ірландії сьогодні закривають бізнес, якщо папери, окрім "общєупотрєбітєльнай", не ведуться також гельською мовою, яку в країні поки що знає крихітний відсоток населення
IP: 194.29.60.---
crockOdile _ 24.03.2007 14:47
Ось тут чудова електронна українська бібліотека, немов U- boat, який винурнув посеред суцільного застійного моря загальнокримської українофобії- прекрасна робота, добра справа: http://www.ukrlife.org/main/library.html
IP: 194.29.60.---
crockOdile _ 24.03.2007 14:46
Велике питання тут –питання НАЦІОНАЛЬНОЇ СОЛІДАРНОСТІ І ПІДТРИМКИ, особливо зараз здатності до жертовності, твердості, непохитності у принципових питаннях, і навіть жорсткості. Воно важливе не тільки у розвитку і підйомі власного особистого ментального рівня, але й у повсякденних діях і вчинках на побутовому і загально громадянському рівні. Наприклад у бойкоті російськомовних видань, товарів, діячів та заходів, у яких навіть найменше демонструється неповага до українського.
IP: 77.123.176.---
lorry _ 24.03.2007 14:46
вона висловила мої думки.
поміняйте нас с німцями (або литовцями або чехами)
вони голі босі до України ми до них теж голі
через 5 років тут буду Німеччина , а там Україна
наша разруха в головах численних льонь , і нема нам нікуди від цього дітись
Східні словяні мабуть приречені на вимирання причин багато, а головне- совок у головах, вплив візантійського православ,я, комунізм, голодомор
IP: 192.168.200.---
hrad _ 24.03.2007 13:54
1.Вияснити причини такого стану і ставити реальні завдання
Пояснення тривалою неволею, як головної причини не спрацьовує. Причини і наслідки дуже заплутані. За Хмельницького чисельність українців і мешканців Московії однакові. У 1929 українців було найбільше у Союзі (80млн.) - найчисельніша нація Європи, яку десятиліттями нищили особливо не долаючи опору.
2.Проявляти активність через усі доступні засоби: фінансова підтримка (книга найкращий подарунок), тиск на політиків, владу, ЗМІ.
Будьмо а
IP: 89.21.77.---
Зажурена _ 24.03.2007 13:27

Шановна пані Оксано!
Безмежно вдячна Вам за велику і нелегку працю для нашої держави і за те, що готові вислухати думки усіх своїх читачів. Я давно і з великим задоволенням читаю Ваші твори (зокрема ''Хроніки від Фортінбраса''), але деякі коментарі до цієї статті просто викликають відчай (нехотіла б називати нік, та й їх , здається, лише два і один від Лені).Як Ви таке(!) сприймаєте? Якщо є такі люди у нас то хто ж крім Вас і Андруховича рекламуватиме Україну в світі? Бажаю успіхів!

Сторінки:      Попередня      Наступна