IP: 195.138.81.---
Kotia _ 01.12.2008 17:25
29.11.08 00:00 ___mihalich
__suspiria
Ne zvazhajte na komenty cioho pokyd'ka, vono z tykh, khto nyschyw Ukrajinu!!!
IP: 192.168.1.---
kramola _ 01.12.2008 15:28
Люди, тема Голодомору - це лише невеличка частина тієї величезної трагедії, яка розігралася на нашій землі! І, якщо за допомогою цієї ТЕМИ ми хоч на крок наблизимося до вирішення питання ХТО ВИНЕН і ЧОМУ так сталося, до ВИРОКУ тім звірам, що це влаштували, то й цього буде достатньо. То ж треба помнити, вивчати самим і не соромитися про це казати своїм дітям!
Тут правив бал сатана..., але виконавцями були люди.
IP: 77.122.216.---
Ліщина _ 01.12.2008 09:56
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ! ПОСТАВТЕ ПІДПИС!http://www.petitiononline.com/lozo2008/petition.html
IP: 81.17.128.---
Андрій_І _ 01.12.2008 09:00
Sergii 29.11.08 21:38 - "Не совсем понимаю, как у большинства украинцев … может сформироваться подсознательный страх, связанный с подавлением печальных воспоминаний о ужасах голода. Люди, которые действительно помнят Голодомор, составляют мизерную часть населеня Украины…"
Ми не можемо забути того СТРАХУ наших батьків і дідів. У нас у селищі Дробишево на Донбасі у "розкуркуленого" селянина до наших днів випадала пряма кишка, коли він зустрічав коло магазину активіста, котрий забрав у нього все.
IP: 194.88.152.---
уграїнець _ 30.11.2008 19:21
Так, до речі: Україна не визнала геноциду вірмен турками у 1915 році. Напевно, аби не сваритися з геополітичним партнером, до якого полюбляють літати на відпочинок наші "пересічні". Тож якось дивно чекати співчуття від інших, не співчуваючи цим іншим...
IP: 77.120.195.---
mihalich _ 30.11.2008 01:18
_deja
Моя бабуся, царство їй небесне, навіть пенсії від тієї влади не взяла. Так її і не визнала. Я також. Не визнаю й теперішньої влади. В своїй більшості, вони - це нащадки тих, хто знущався над нашими предками. Вони й зараз всюди тягнуть до влади своїх дітей, а хто - й онуків. Дарма чекати від нащадків садистів справедливого суду, чесних ЗМІ, чиновників, які мають бути слугами народу. Вам, шановна, __deja, дай Боже здоров'я, та щоб близькі Вам люди були Людьми.
IP: 77.120.195.---
mihalich _ 30.11.2008 00:59
___deja
Нарешті почув людський голос. Мій батько, діди, бабусі, також пройшли через розкуркулення та Голодомор. Хоч психотерапевти й кажуть, що такі події нівечать душу, не вірю. Власна гідність, повага до інших людей - були для них понад усе. На відміну від більшості з нас, вони уміли по справжньому співчувати та любити. Таких і зараз багато серед тих, кому за 70. В них рани на душі, але в порівнянні з ними, ми -біороботи.
IP: 194.44.114.---
deja _ 29.11.2008 23:47
Сумно, що багато з тих, хто веде зараз на форумах та в ефірі галасливу полеміку на тему ОДНОЗНАЧНО трагічної сторінки в нашій історії не встигли чи не схотіли довідатись у своїх стареньких родичів про їхні страхи і тривоги. Бо вони всі без винятку якщо не відпускаються, проростають в нащадках. А героїзму було місце і в той час.Тихому, жертовному...
IP: 194.44.114.---
deja _ 29.11.2008 23:36
Дякую атору за компетентне і доброзичливе тлумачення того виру емоцій,які були збурені в наших людях можливістю сказати про свій страх. Моя мама пережила і розкуркулення і голод.Їй було 12.Той страх і біль сорому(вона соромилась батька-"ворога народу") понівечив її характер.Від її жорсткості і підозріливості я потерпала все дитинство,поки не виросла до розуміння причин.Я можу допомогти їй співчуттям.
IP: 77.120.195.---
mihalich _ 29.11.2008 23:04
Жаль, що в мене немає досвіду сучасного виконроба. А то б я вказав більш-менш точно, скільки коштів пішло справді на спорудження пам'ятників, а скільки - на дерибан. Хто підкаже, існують в світі пам'ятники вартістю 250 млн. дол.? Доводилося знайомитися з кошторисами деяких об'єктів на бюджетні гроші декілька років тому. Перевищення реальної вартості від десяти разів.
IP: 194.187.131.---
Sergii _ 29.11.2008 21:49
Голодомор помнить безусловно нужно, это наш долг и наша память, но нельзя делать его психиологической доминантой общественного сознания. Кроме того, нельзя доводить все до абсурда. Как Вы думаете, какую реакцию в подсознании украинцев, вызвала объявленная цена памятника жертв Голодомора в 750 млн.грн.? А цена скромного Бориспольского памятника в 8 млн.грн.? Опыт психотерапевта Вам ничего не подсказывает?
IP: 194.187.131.---
Sergii _ 29.11.2008 21:38
Не совсем понимаю, как у большинства украинцев, имеющих о Голодоморе весьма отдаленное представление, может сформироваться подсознательный страх, связанный с подавлением печальных воспоминаний о ужасах голода. Люди, которые действительно помнят Голодомор, составляют мизерную часть населеня Украины. Второе, что будет с обществом, которому постоянно вливают негатив с экранов ТВ. Опыт психотерапевта вам не подсказывает, что будет тоже самое что и с отдельным индивидумом: невроз и комплекс жертвы.
IP: 77.52.223.---
doroga _ 29.11.2008 14:50
впрочем, нет и русской топонимики. Это советская топонимика, а у власти те же, комуняки.
IP: 77.52.223.---
doroga _ 29.11.2008 14:48
Хорошая статья.
Однако, я согласен с тем, что нужно поимённо назвать тех, чьими руками делался этот ужас в Украине.
Они живы до сих пор эти "комсомольцы", они среди нас.
Более того, их знают в сёлах, да-да, представьте себе. Мало того, они сделали карьеру, их дети зачастую весьма обеспечены и тоже занимают государственные должности. Я вообще считаю, что власть у нас не украинская до сих пор. Я живу в Краматорске, здесь НЕТ Украины, нет украинского языка, нет украинской топонимики (как и русской)
IP: 92.113.161.---
neznajka2 _ 29.11.2008 12:22
"...Мало того, вже двадцять років про трагедію відкрито говорять, але суспільство парадоксальним чином опирається цій правді. Найсильніше в районах, де втрати були найбільшими..."
В сіх районах вже на геному рівні (третє покоління) було під комунофашизмом - страх і виродження національного духу. А це і було потрібно КДБ режиму. Не знаю чому, але на підсвідомому рівні я завжди вважав себе українцем, а ні "совєтским гражданином". Тому мабуть "один из не многих"...
IP: 77.120.197.---
mihalich _ 29.11.2008 00:35
___НЛО
Голодомор - це Сталінський рехим з косим поглядом на Росію, а насправді - Сталінський режим з українськими посіпаками, до цього часу не названими як в кожному селі, так і в райцентрі, і в обласному місті, і в Києві.
Згоден 100%. Спочатку треба розібратися в своїй хаті. Якщо не хочеться називати прізвище того, хто забрав останню картоплину, що той Сталін? Про Сталіна і так усі знають. І той, хто її забрав, не козел відпущення, а злочинець.
IP: 77.120.197.---
mihalich _ 29.11.2008 00:00
__suspiria
Я не відкидаю складової політичної доцільності з боку ВАЮ. Може, вона для нього й основна в цій справі. Якщо це так, то це його гріх. Але ще гірше ведуть себе його політичні супротивники. Як на вашу думку, якби Янукович прийняв участь у вшануванні жертв Голодомору та засудив цей злочин без будь - яких політичних коментарів, йому був би +, чи -? Як на мене, ЯВФ, хоч і схожий на бандита, але на біоробота - ні. Не бездушна ця людина.
IP: 77.123.158.---
НЛО _ 28.11.2008 23:45
До всьго треба мати хоч трохи розуму. Те, на що перетворюють сьогодні наше світосприйняття , мені не подобається. Крути - це круто, а правда в тому, що влада розігнала багатомільйонну професійну армію, а послала на вбивство хлопчиків - патріотів, і все робилося під соусом патріотизму. Голодомор - це Сталінський рехим з косим поглядом на Росію, а насправді - Сталінський режим з українськими посіпаками, до цього часу не названими як в кожному селі, так і в райцентрі, і в обласному місті, і в Києві
IP: 77.123.158.---
НЛО _ 28.11.2008 23:36
28.11.08 22:34 ___Лицар
28.11.08 21:35 ___НЛО
А як впливає на психіку кількамісячний, коли не довше, піар на костях нашої малоадекватної влади?
Знайома жаліється, що 9 - річній дочці щоночі сниться. що тато, мама і вона вмирають з голоду.
"""""""""""""""""
Все нормально. Фото концтаборів і рва Дахау нікого ще не зробили божевільним. Зате ставлення до нацизму - відверте неприйняття.
Я розумію, що маньяк з балогану по кілька годин передивляється фото концтаборів і рва Дахау. Якщо дасте Інтернет – адресу, надішлю фото з Південного Судану, Сомалі, Еритреї, Ліберії, і т.д., де втому числі і зброя, від стрілецької до танків і Градів, продана вами через проміжні структури, сіє багатомільйонні злочини етногеноциду, громадянської війни, бандитизму.
IP: 194.44.18.---
suspiria _ 28.11.2008 23:36
28.11.08 23:23 ___mihalich
Голод в Украине был страшным злом, который развязал Сталин в угоду своим непомерным амбициям. Но...
Когда балом правит політична доцільність, получаются уродливые вещи, которые лично мне непонятны.
http://www.sevastopol.su/arch_view.php?id=5713
IP: 77.120.197.---
mihalich _ 28.11.2008 23:23
Про голод на Гуцульшині не знав. Але, коли кажуть, що поминати жертв масових вбивств непотрібно - не сприймаю. Є логіка. Є політична доцільність. Є історична наука, в решті решт. Все це матеріал для політиків та науковців. Для мене, як для людини, важливо жити серед людей, які мають душу, а не серед біороботів. Якщо політики використовують таку тему для кар'єри та наживи - це аморально. Але, коли вони хоч раз на рік роблять нас людьми - це благородно. Це вище за політику та науку.
IP: 194.44.18.---
suspiria _ 28.11.2008 23:08
28.11.08 22:28 ___mihalich
///В Західній Україні Голодомору не було, він косив Схід та Центр.
Не було Голодомору в Західній Україні, а був невиличкий такий голод.
28.11.08 22:31 ___Лицар
///Голодомор тому й був організований, що для українців ця влада не була легітимною.
В Польше была, поэтому и голода в Захiдной Украине не було.
IP: 194.44.18.---
suspiria _ 28.11.2008 23:02
28.11.08 22:28 ___mihalich
Польская газета «Новый час»: «На Гуцульщине число голодающих хозяйств в 1932 году достигло 88,6 %. Собственность польских помещиков в эти годы достигла 37 % в Станиславском воеводстве, 49 % на Полесье. На помещичьих землях даже в неурожайные годы крестьяне работали за 16-й или 18-й сноп. В марте голодовало полностью около 40 сел Косивского, 12 сел Наддвирнянского и 10 – Коломийского уездов». Газета отмечает: «Люди повально пухнут с голоду и умирают на ходу. Особенно лютует голод в селах – Перехреснях, Старому Гвиздцы, Островци. Вместе с голодом быстро распространились брюшной тиф и туберкулез». До 1929 года на Гуцульщину переселено из Польши 16000 семей военных и гражданских польских колонистов. Им передано 600284 гектара гуцульской земли».
IP: 78.154.161.---
Лицар _ 28.11.2008 22:34
28.11.08 21:35 ___НЛО
IP: 78.154.161.---
Лицар _ 28.11.2008 22:31
"Для розуміння глибини трагедії Голодомору треба нагадати, що він був задуманий і організований легітимною на той час владою – не агресором як під час війни, якому можна опиратися чи здатися,"
"""""""""""""""""
Голодомор тому й був організований, що для українців ця влада не була легітимною.
IP: 77.120.197.---
mihalich _ 28.11.2008 22:28
Цікаве спостереження. Серед моїх знайомих, які не сприймають тему Голодомору, абсолютна більшість - ті, хто або розлучений, або має другий і більше шлюб. Тобто, в якійсь мірі, в них розірваний зв'язок поколінь. Онуки не знають дідусів та бабусь. Або знають, але повноцінного спілкування між ними не існує.
В Західній Україні Голодомору не було, він косив Схід та Центр. Але цифри "сприйняття - несприйняття теми Голодомору населенням" по регіонах відповідають статистиці стабільності сімей.
IP: 77.120.197.---
mihalich _ 28.11.2008 21:46
Мабуть, єдині дні на рік, коли ми робимося насправді людьми - поминальні дні. Та ще похорони. Тоді людяність прокидається навіть у тих, хто давно втратив право називатися людиною. Невже це погано, побути Людиною одним днем більше на рік?
Вшанування безвинно закатованих голодом мільонів людей на державному рівні - мабуть, єдина достойна справа, на яку спромігся наш Президент.
IP: 77.123.158.---
НЛО _ 28.11.2008 21:35
Пане Романе!
А як впливає на психіку кількамісячний, коли не довше, піар на костях нашої малоадекватної влади?
Ви задумувалися, що відчувають діти, які не можуть додивитися мультик з поганим кінцем, а їм - в школі на кожному уроці (зобов,язала влада), телевізор, радіо. Знайома жаліється, що 9 - річній дочці щоночі сниться. що тато, мама і вона вмирають з голоду.
А дорослі - разом зі щоденними позитивними новинами по кризі ще й щоденна галаслива кампанія - подоба реквієму. Як вони?
IP: 77.239.172.---
kramola _ 28.11.2008 21:06
От молодець! Дуже дуже дякую за статтю!
Нарешті є розумна відповідь фахівця про походження того незрозумілого на перший погляд духу недовіри і фаталізму, який притаманний українцям. А все виходить дуже просто і логічно!
Ще раз - дякую!
IP: 194.44.18.---
suspiria _ 28.11.2008 21:05
Complete madness!