IP: 77.239.176.---
knighterrant _ 05.11.2008 13:15
"Прібавочная стоімость"
Маркс просто використав теорію трудової вартості Адама Сміта. Обізвав це все експлуатацією і розкритикував сучасне йому суспільство. От і весь марксизм, більше там нічого нема.
Хоча в порівнянні з "науковим" мисленням Леніна Маркс все ж таки глибший...
IP: 77.239.176.---
knighterrant _ 05.11.2008 13:10
Авторові
Варто було б підкреслити компилятивний характер марксових штудій. Він опрацював те, що написано до нього, для чого застосував хибні методи мисленяя, що неминучо привели його до хибних висновків.
Так в давні часи народжувались усі шкідливі єресі. За мисленням Маркс - єретик...
IP: 77.239.176.---
knighterrant _ 05.11.2008 13:05
2 Вальдшнеп
Україні потрібна ліва ідея? А що це за ідея? В чому вона полягає?
Насправді Україні потрібна УКРАЇНСЬКА ідея - як зробити державу сильною, націю заможною, тверезою і вільною, військо боєздатним і т.д. І наскільки ця ідея може здаватись комусь "лівою" чи "правою", то жодного значення не має.
IP: 93.74.10.---
Буся _ 05.11.2008 12:51
"...И рассыпалось небо гирляндами звёзд, потрясённое время застыло, а родная земля содрогнулась от слёз, от рыданий прозревшего сына..."
IP: 212.109.49.---
Serhiy _ 05.11.2008 09:03
То _mitya
Повністю підтримую! До чого нам той Маркс, коли зовсім інші раввини стоять за кулісами сьогоднішнього фінансового світу. Нажаль, п.Грабовький про це не скаже... Не прийнято "кусать руку дающего"
IP: 195.189.47.---
Nik-Kuz _ 04.11.2008 23:36
Не надо вешать на Маркса 100 млн жизней - это все равно что на Христа списать жертвы Крестовых походов и Инквизиции или, скажем, на классиков либерализма - жертвы наших квазирыночных реформ (52 млн - 47 млн = 5 млн чел.). Любой фундаментализм - людоедство, и Маркс так же мало ответствен за ГУЛАГ, как и Платон, который собственно, и был первым идеологом концлагерей.
IP: 77.91.130.---
БартСімпсон _ 04.11.2008 14:43
mitya! Іди до сраки зі своїм Марксом!
IP: 195.225.156.---
mitya _ 04.11.2008 14:33
"Пане Сергію! При всій повазі...
А всравсь нам зараз о той Маркс?"
Хе-хе, и точно. Лучше написал бы о милом старичке Аллане Гринспене, бывшем председателе Федеральной Резервной Сиситемы США., который и заварил всю эту кризисную кашу, которую мы еще года три кушать будем.
Но это вряд ли. Гринспен же не марксист, не "представитель пятой колонны", не агент ФСБ.
IP: 195.225.156.---
mitya _ 04.11.2008 14:27
"Публічних заперечень із боку нинішніх співців непомильності ідей марксизму, принаймні, у не комуністичних виданнях, не було."
Да кому Вы интересны, Сергей Грабовский, со своими изысканиями. Научитесь танк от валенка отличать, прежде чем писать на темы военной истории. Да и в экономике кандидат философских наук разбирается, как слушательница хореографических курсов им.Леонардо да Винчи(предполагавшая, что творог добывается из вареников - спасибо Ильфу и Петрову).
IP: 77.91.130.---
БартСімпсон _ 04.11.2008 14:02
Пане Сергію! При всій повазі...
А всравсь нам зараз о той Маркс?
А то Ви (ги-ги!!!) несподівано опинилися у ролі лектора марксистського гуртка 19 ст. З поясненнями "глибоко, але дуже прихованного змісту".
Довідка.
Термін "прибавачная стоімасть", ну і його відповідники у мовах народів СРСР походить від хєроватєнького перекладу німецького виразу.
Якийсь маркист-самоучка (пардон, як звали - забув) так переклав, і так воно далі і пішло.
За такий переклад російським маркистам велике мерсі окремо.
IP: 213.160.136.---
ктн _ 04.11.2008 13:55
Недаремно фашизм, як коричневий, так і червоний походять з Німеччини, тобто від Маркса. Єдине, що німці таки допетрали, що фашизм ні до чого доброго не приводить, а євреї навіть на своїй шкурі відчули, що це таке і тому не намагаються втілювати його ідеї у себе в Ізраїлі.. А от сучасні червоні фашисти щей досі цього ніяк не зрозуміють і все мріють про свою гегемонію в усьому світі.
IP: 212.92.245.---
navaho _ 04.11.2008 12:23
Вальдшнеп__zilvova__ по моєму добре пояснив, криза в Украіні-,,це наслідок, глибоких завоювань соціалізму,, і яка різниця як назвати трудову армію , ГУЛАГ , чи Спец - комендатура, ,, вільне поселення,, так в кінці розвалу СРСР називали трудові лагеря, де за вкрадену курку 3 роки за безцінь працювали. Джугашвілі, він же ,,Коба,, він же ,, Сталін,, грабував людей на дорозі,потім банки,займався терактами, дійшов до держави. Янукович, він же ,, Хам,, він же ,, Х...й,, грабував людей, гвалтував, дійш
IP: 91.196.80.---
П-к_Вешняк _ 04.11.2008 12:19
"...був проаналізований процес утворення доданої вартості,.."
Як завжди, рушійною силою всіх дискусій з тієї, чи іншої теорії - є плутанина з термінологією. От і зараз, автор використовує термін "додана вартість", так що це за категорія(?), можливо з галузі оподаткування, тобто ПДВ. А що ж тоді є "додатковою вартістю?
От я й кажу, - суцільна плутанина з термінами.
IP: 194.0.148.---
Malanec _ 04.11.2008 11:51
..., из сути статьи понял, что п. Сергей ярый прибичник того, чтобы стыренное/хвосты ближних (ПИБа) были повешены на налоплатильщиков за принципом: спасение утопающего дело рук самого утопающего.
А вооще о каком таком мировом кризисе идет речь? О так называемом экономическом кризисе автора читай здесь: http://www.islamnews.ru/news-15357.html. Думаю, что не надо указывать пальцем, криминал какой нацменшины контролирует банковские системы стран мира (смотрим на Ленина и думаем о партии и наобор
IP: 83.170.251.---
Seva1964 _ 04.11.2008 11:00
"... ніякий комунізм на ґрунті індустріального суспільства як такий неможливий."
---
А на ґрунті постіндустріального суспільства, Сергію? Ніякий комунізм як такий можливий?
IP: 194.44.219.---
Вальдшнеп _ 04.11.2008 09:50
Шановний авторе, а де Ви знайшли згадку у Маркса про ГУЛАГ? Є марксизм, є ленінізм, а ви щось все до купи... Російських більшовиків марксистами назвати важко. А ліва ідея Україні потрібна, тільки своя власна (жодного натяку на політичних запроданців з антинаціональної КПУ). Як писав Р.Арон, Маркс давно був би неактуальним, якби люди знали б як вирішити проблеми, які він озвучив. Смішно, коли інтереси пролетаріату захищають олігархи: Україна --яскравий зразок.
IP: 79.140.9.---
паровоз _ 04.11.2008 08:41
2. Майже два роки тому я писав про це – з розлогими цитатами – у статті "Голодомор: російський марксизм на практиці". Публічних заперечень із боку нинішніх співців непомильності ідей марксизму, принаймні, у не комуністичних виданнях, не було.
Во му**к!!! Сначала- запретить законом отрицать голодомор, а потом лицемерно заявить: "Публічних заперечень із боку нинішніх співців непомильності ідей марксизму, принаймні, у не комуністичних виданнях, не було"...
Демократия. Свобода дискуссии.
IP: 91.200.115.---
Oshka _ 04.11.2008 08:24
03.11.08 18:09 ___navaho
Хто здуру дійсно читав Маркса
Я є таким, і повністю згідний з автором про пізнього Маркса. І мені ще тоді було незрозуміло, чому таке явне замовчували. Автор молодець.
IP: 77.122.192.---
crockOdile _ 03.11.2008 23:43
Комунізм є самозжерливим, трансформаційним каталізатором утворення поживних суспільних середовищ для фашизму.
IP: 77.123.178.---
yez _ 03.11.2008 22:10
А наші "очільники" взагалі мало що читали, крім "Букваря", і то з помилками. Більшість журналістів - теж. Та у радянські часи навіть у ВПШ викладали далеко не всі твори класиків марксизму, а тільки ті, що не суперечили "генеральній лінії". От і маємо - з одного боку демагогів-марксистів, а з іншого - знахабнілих олігархів, по деяким з котрих гілляка плаче...
IP: 194.44.236.---
zilwowa _ 03.11.2008 19:48
Чудова стаття! Ліва ідея - це своєрідний "соціальний снід", проти якого суспільству важко протистояти. Як на мене, то сьогоднішня економічна криза в Україні - це наслідок "глибоких завоювань соціалізму", зокрема з точки зору ролі держави в житті суспільства... Може криза допоможе нам (суспільству) позбутися цього дурману.
IP: 212.92.245.---
navaho _ 03.11.2008 19:21
Sergii__ А ти думаєш чому Вовка по клічкє ,, Лєнін,, називав уголовників соціально блізкім класом.
IP: 194.187.131.---
Sergii _ 03.11.2008 18:58
А вот если допустить что прибавочная стоимость это честно заработанные предпринимателем деньги за успешную реализацию его идеи и за риск потерять вложенные деньги (что бывает к сожалению достаточно часто...), то тогда полностью аморальным становится сам марксизм. Вернее он становится неотличим от бандитизма..
IP: 194.187.131.---
Sergii _ 03.11.2008 18:53
Основная идея марксизма основа на постулате что прибавочная стоимость является результатом эксплуатации наемного труда. Абсолютно утопическая идея, поскольку процесс производства является самодостаточным только при полном отсутствии конкуренции(например человеку с одной на весь пляж открывачкой для пива совсем не нужен менеджер для продажи услуг). Ну положим Маркс который так и никогда и не работал мог и не знать о реальных правилах жизни. Но Энгельс всю жизнь пропахал в конторе! И молчал...
IP: 212.92.245.---
navaho _ 03.11.2008 18:43
От було б добре якби Пєтька Сімонєнко на мітингах Маркса цитував про сімю, табори, винищєння соціальних класів, трудові арміі і т.д.
IP: 212.90.181.---
Hegel _ 03.11.2008 18:12
Я прочитал ряд работ Маркса, выборочно ! - 3 тома Капитала в студенческие годы. Сейчас понимаю, что наши коммуняки удачно им прикрывались для своего сатанинского дела. Пафос классовой борьбы, коммунизма и "справедливого перераспределения" прибавочной стоимости - хорошее прикрытие. Как экономист, Маркс ничего нового не придумал. Прибавочную стоимость, ее природу он так и не понял (неоплаченный труд рабочих). Очень поверхностно и пошло. Вместо науки - социальная демагогия! Вместо духовности - пошл
IP: 212.92.245.---
navaho _ 03.11.2008 18:09
Хто здуру дійсно читав Маркса той і ворогу не побажає такого життя, Сталін пацан , хоч багато чого упровадив по Марксу. Потрібно ввести в школах вивчєння Маркса, щоб люди знали про трудові арміі, ліквідацію інституту сімі, що ГУЛАГ зявився з його легкоі руки, та Гітлер ліберал проти нього.