Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

"...Незапно Карл поворотил и перенес войну в Украйну"

КОМЕНТАРІ
ДОДАТИ КОМЕНТАР   
IP: 212.9.228.---
1AK _ 19.10.2009 10:28
для 17.10.09 17:26 Дідька ..Институт украинской мовы..
Здрисни в яр, трясьця твоїй матері!!!
;))
IP: 95.109.188.---
Fist _ 19.10.2009 08:25
Відчувається актуальність теми - невже в повітрі запахло порохом?
Скоро має з'явитися стаття російського премєра з питань "язикознанія" а ля Сталін...
І треба визнати - ми, теперішні українці і росіяни, вже маємо дві російські мови, так само як англійці й американці мають дві англійські.
І виходить так, що саме укранці будуть до останнього боротися за її чистоту - будуть пити "черный кофе" і "подписывать договоры" , і не мінятимуть її правила на догоду політикам "исконной Руси" ...
IP: 77.52.234.---
vedel _ 17.10.2009 23:40
Пане Юрію, матеріал прекрасний. Щодо висновків Академії, то я внесу поправку. Форма "на" українська. (Якщо не рахувати, що російська мова - то діалект української). Ми говоримо "Вийти на вулицю", "На Донбасі", "Жінка на кухні", "Поїхали на море". Справа в тому, що "на" у Росії розглядається винятково для означення географічної категорії. Украли в нас граматичну форму, аби нас принизити. Але це не нас принижує, а їх. Тільки низький, принижуючи ближнього, думає, що цим возвиситься
IP: 212.22.201.---
Linter _ 17.10.2009 20:13
17.10.09 17:26 ___Djadjka -чем украинский россиянин отличается от российского.
Прежде всего тем, что он русский, а не россиянин, хотя украинский язык имеет только одну форму "росіянин". Многим русским в Украине бывает стыдно за "Русский блок" и другие, позорящие русский народ организации. Многим русским в Украине стыдно за грубую, а часто и шовинистическую политику Кремля. Понятно, Кремль- это удавка и на русской культуре, но разве от этого легче.
IP: 195.60.174.---
Djadjka _ 17.10.2009 17:26
=justmeand: Молодець,пане Юрій. Тільки, як на мене,москаля краще можна переконати, взявши його тактику по відношенні до нас і всюди, де тільки можна говорити: на Росії=
Автор - молодец, как солёный огурец. Не рубит в мовной теме. Лучше бы написал, чем украинский россиянин отличается от российского? А всё остальное не ново: "Кому живётся весело, вольготно на Руси?" На Руси. И вот вопрос автору: чем живёт сегодня Институт украинской мовы?
IP: 195.60.174.---
Djadjka _ 17.10.2009 17:08
=Можете ли вы обратиться в Институт русского языка и спросить, почему Пушкин писал "в Украине"?"=
Можете ли вы обратиться в Институт украинского языка и спросить, почему Пилип Орлик в своей Конституции писал "на Украине"?
IP: 212.22.201.---
Linter _ 17.10.2009 14:15
Разжигаемый советскими русскоговорящими (совестно их называть русскими) шовинистами человеконенавистническая кампания, которая из интернет пространства выливается на широкий простор потрясает своей грубостью. Русскоязычные и русские люди никогда не чувствовали себя ущемленными в Украине. Наглая ложь шовинистов, при всей ее очевидности, многократно повторяется и выливается в слова президента РФ, который позволяет коверкать даже свой родной язык, чтобы унизить украинцев. Все это недостойно русских.
IP: 194.29.62.---
Карлик _ 17.10.2009 03:22
Бред.Шевченко употреблял и "на" и "в" и эти варианты считаются приемлимыми и для украинского языка.

"ненависти, которым иногда говорят об Украине общенациональные российские СМИ"

Пишите письмо :"Как правильно "о" Украине или "об" Украине?
IP: 95.134.245.---
nd65 _ 17.10.2009 00:02
Росіяни вперто кажуть "на Украине" хоча Посольство РФ в Украине, Посол РФ в Украине, Известия в Украине, Комсомольская Прада в Украине....
IP: 94.231.182.---
Иль _ 16.10.2009 21:54
Бoosiаk
Ти точно босяк з діда прадіда!
IP: 94.178.213.---
Дідько _ 16.10.2009 18:41
ну не так много у Пушкина произведений "с Карлом", могли бы и "гугля" спросить :) произведение "Полтава" называется
IP: 93.73.20.---
Radko _ 16.10.2009 17:37
Уважаемый господин Шеляженко!
Уточните, пожалуйста, в каком именно произведении А. Пушкин употребил написание "в Украине". Это очень важно.
IP: 93.74.20.---
shelya _ 16.10.2009 16:18
BTW, вот линк на письмо ИРЯ РАН, отсканированное в хорошем качестве: http://docs.google.com/fileview?id=0B7rDUjgT1FCSMDI5MjI0NDgtNmY5NC00N2U2LWE1YjMtNTc2NjAxYTFiYzdk&hl=en
IP: 95.133.41.---
БартСімпсон _ 16.10.2009 15:40
Ги...
Добре.
Невже послідовність, наполегливість та вірна тактика ще приносять якісь плоди?
IP: 124.148.184.---
Boosik _ 16.10.2009 15:28
а как же Шеченко? Тарас Григорьевич?
"...Серед степу широкого, На Вкраїні милій"
А! Он же не з Галичини... И теперь тоже не считается авторитетом.

А вообще, после прочтения этого опуса вспоминается старая поговорка: "Когда собаке не фиг делать, она яйца лижет"
IP: 76.202.234.---
justmeand _ 16.10.2009 15:15
Молодець,пане Юрій. Тільки, як на мене,москаля краще можна переконати, взявши його тактику по відношенні до нас і всюди, де тільки можна говорити: на Росії, на Москві і т.д. Тільки тоді він зможе зрозуміти наш симетричний підхід до питання. Всіма іншими, логічними, лінгвістичними і літературними закликами ми москаля не переконаємо. Бо,вже,як москаль ввібє щось собі у голову, то хоч стріляй над ним,він буде продовжувати гнути свою лінію.
IP: 76.202.234.---
justmeand _ 16.10.2009 15:02
Молодець,пане Юрій. Тільки, як на мене,москаля краще можна переконати, взявши його тактику по відношенні до нас і всюди, де тільки можна говорити: на Росії, на Москві і т.д. Тільки тоді він зможе зрозуміти наш симетричний підхід до питання. Всіма іншими, логічними, лінгвістичними і літературними закликами ми москаля не переконаємо. Бо,вже,як москаль ввібє щось собі у голову, то хоч стріляй над ним,він буде продовжувати гнути свою лінію.
IP: 193.---
сердега _ 16.10.2009 14:56
А тому, що боролися за незалежність України Тютюнники, а првлвть нею табачники
IP: .---
ighorka _ 16.10.2009 14:53
1
Зачот
и, наконец - аффтар пеши исчо
IP: 95.133.180.---
Ось _ 16.10.2009 14:48
Дякую пану Шеляженку!
Маленька подробиця наших реалій:
Практично всі офіційні документи у Росії мають форму "В Украине" (усілякі там "Год РФ В Украине" "Назначить Черномірдина послом В Украние" і т.д.
Але, цього року Зурабов Указом Президента РФ №937 від 5 серпня 2009р. був призначений "Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации НА Украине".
IP: 94.178.95.---
korvin3 _ 16.10.2009 14:16
Отлично.
IP: 213.169.71.---
swf_ua _ 16.10.2009 14:12
#2
... що воно ніколи в Україну більше ине повернеться...
IP: 213.169.71.---
swf_ua _ 16.10.2009 14:11
Щиро дякую автору за пророблену роботу! Однією з причин "прохолодного" ставлення до Росії (принаймні з мого боку) є примітивно-хамське ставлення до інших народів типу "полячишко", "хохленок", "чурка" тощо. Україну інакше як Хохляндією московити не називають. Вже тому нам з ними не по дорозі. Геть від Москви. А україножер Табачник в"чесно" відпрацьовує свої "срібники". Інакше на нього "зіллють" компрмат агенти впливу Моски чи й ФСБ. Я б особисто купив йому квиток у будь-яку точку РФ, за умови, п
IP: 195.149.90.---
atthe _ 16.10.2009 14:05
поздоровляю і дякую
IP: 77.242.168.---
МАРТ _ 16.10.2009 13:52
___ProstoUkr

та , є таке
табачник діма то славний палестинець,
такий собі -син Сіону
IP: 80.91.180.---
ProstoUkr _ 16.10.2009 13:48
Добавлю. Помилився. Він ще таки академік "академії правових наук". Що за академія? Напевно своя власна.
IP: 80.91.180.---
ProstoUkr _ 16.10.2009 13:43
"...разместила статью одного из депутатов Верховной Рады, где "галичане" и "государственная власть Украины" представляются в карикатурном образе врагов, преступников, обманщиков."
Автор не написав що це за один. Зрозуміло чому.
Але своїх героїв треба знати! Це "доктор исторических наук, профессор" (дивно, що не академік), колишній віце-прем'єр з гуманітарних питань, видатний україножер табачник д.в.