У Загальному фонді Бюджету ВИДАТКИ зменшились на 900 млн гривень. Дрібниця у порівнянні з їх загальним розміром 502 млрд гривень. Проте деякі статті видатків зазнали суттєвих змін, що добре видно на інфографіці нижче. В ній зазначено статті доходів, які виросли чи впали найбільше (поріг в обидва боки – від 50 млн гривень).


Загальні ДОХОДИ зменшили на 1 млрд гривень - до 451,8 млрд гривень. Всього зміни торкнулись лише п'яти із майже сотні статей доходів.

Двом міністерствам – освіти і охорони здоров’я – на двох додали 7 млрд гривень. У випадку освітян мова не йде про збільшення загального бюджету у порівнянні з 2014 роком. Просто у попередній весії проекту бюджету їм "зрізали" чверть фінансування, так що нинішня норма – це просто повернення з невеликим збільшенням до минулорічного показника (було 15,8 млрд гривень).

Найбільш загадкова метаморфоза сталася з двома іншими статтями видатків. В жодному варіанті до цього не було видатків на Державний фонд регіонального розвитку. Чим займатиметься Фонд, розповів Яценюк із трибуни за півгодини до голосування за бюджет. "При розподілі коштів на Фонд регіонального розвитку, ми хочемо зробити акцент на інфраструктурні проекти на селі. Ще 500 мільйонів гривень, прийнято рішення спільне, відправити на добудову лікарні Охматдит. Щодо 1 млрд гривень, що залишився: відповідно до норм Бюджетного кодексу розподіл таких коштів, здійснюється Кабінетом Міністрів України за погодженням з бюджетним комітетом", - заявив Яценюк. Прем'єр або збрехав, або помилився. Кабмін отримав для себе капітальних видатків не 1, а 2,5 млрд гривень. Хоча в початковому проекті на капітальні витрати для себе Уряд взагалі просив 4,5 млрд гривень (при тому, що в 2014 році було вони становили 2,5 млрд гривень). Скоротивши на 2 млрд свої апетити, Уряд намалював нову статтю видатків - Державний фонд регіонального розвитку.

Метушню зі складанням кошторису країни найкраще, мабуть, ілюструють чудернацькі операції із бюджетом Генеральної прокуратури. У 2014 році її бюджет складав 3 млрд гривень. У першому проекті бюджету, ще в середині грудня, його скоротили до 2,8 млрд гривень. Потім, наприкінці січня, збільшили навіть у порівнянні з минулим роком – до 3,85 млрд гривень. За останню цифру і голосували депутати. Однак у кінцевому опублікованому варіанті бюджет відомства Віталія Яреми складає всього 2,9 млрд гривень.

Уряд "скосив" 1 млрд гривень ренти для газовидобування. Діючі підвищені вже в 2014 році ставки складали 28 і 15% (для покладів до та відповідно більше 5 км.). У грудні Уряд пропонував збільшити податок до 70%, але у підсумку зупинився на співвідношенні 28 и 55%. За це і віддали голоси депутати. "Для природного газу, що реалізується не для потреб населення, 55 відсотків з покладів до п'яти кілометрів. І щойно прийнято рішення підняти з 20 до 28 з покладів понад п'ять кілометрів", - сказав Яценюк у залі Ради 28 грудня. Попри зменшення ренти, цю норму все ж таки можна вважати перемогою Уряду.