"Шкурне" питання, або співпраця в позі захисту

Середа, 14 березня 2012, 15:08

Інколи на прикладі простої розмови можна виявити глибинні проблеми системи. Якщо проаналізувати цю розмову. Так, у лютому 2012 року спілка промисловців і підприємців відзначила свій ювілей – 20 років із часу заснування. У Кіровограді із цього приводу записали окремий випуск ток-шоу "МИ".

І я там був...

Хвалилися підприємці своїми здобутками. Співпрацею із владою. Підписаними договорами та "меморандумами порозуміння" з облдержадміністрацією. Наявним діалогом з органами влади. Чиновники, за словами спілчан, відвідують їхні заходи й прислухаються до їхньої думки.

Одним із найголовніших досягнень організації керівництво вважає наявність "Свідоцтва", яке свідчить про те, що підприємство-учасник знаходиться під правовим захистом спілки. Захистом від пожежників, санепідемстанції, податківців, міліції... Від влади, коротше кажучи.

Податковим кодексом і економічними реформами підприємці вкрай незадоволені. Законодавство їм не подобається. ПДВ не відшкодовують...

То коли ж ви брехали, шановні промисловці та підприємці?

Як ви поєднуєте "співпрацю" із "захистом"? Де ж ви були, коли приймався ПК? Чому не протестували?

"Бізнес не може бути в опозиції!" – відповідають спілчани. Так чому ж ви захищаєтесь? Чому не співпрацюєте? Чи захист від податківців та пожежників – це і є ваша співпраця?

"Не треба вплітати сюди політику. Спілка – поза політикою! Політики не повинні використовувати організації, які захищають підприємців". І це говорить представник організації, яку очолює депутат ВРУ від Партії регіонів Кінах. Ну що ж, як то мовиться, віримо... Бо й самі інколи брешемо.

"Але ж ні, ми не мовчимо. Якщо є якісь проблеми – ми говоримо про них і намагаємось вирішити", – заявляють осміліло промисловці. І посипались дрібні проблеми не дрібного бізнесу – як податкова не відшкодувала ПДВ, або як нарахувала зависокий податок, або як на когось "наїхав" контролюючий орган...

Те, що їхній бізнес відбирають або скуповують за безцінь, те, що їм доводиться платити непомірні податки й хабарі, те, що їхнє життя й свобода залежить від якогось чиновника й не становить жодної вартості, і багато іншого – усе це вже не становить проблеми. Це сприймається як даність.

Ніби так і має бути.

Наші підприємці та промисловці, як і інші касти нашого суспільства, так і не навчились дивитись на проблеми системно.

Їм не зрозуміло, що проблему можна вирішити в зародку, якщо замислитись над її причиною. Але мислити нам ліньки. Тому й борсається кожен у своєму болоті. І не розуміє, що в діючій Системі бізнес завжди "співпрацюватиме" із владою в позі захисту, а дрібний чиновник одним телефонним дзвінком зможе присвоїти собі чуже підприємство.

Ви скажете – от, іще один розумник знайшовся! Пацан, ти хоч знаєш, про що ти говориш? Ти знаєш, як вирішити наші проблеми?

Знаю.

І якщо комусь цікаво – можу поділитись своїми міркуваннями. Але для того щоб почути рішення – варто його послухати.

Бо нам бракує не діалогу. Бракує розуміння.

Дмитро Сінченко, голова виконкому Кіровоградської обласної організації партії "УДАР Віталія Кличка", спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

ДІЯ на експорт. Чим український GovTech приваблює закордонних партнерів

Справедливість, що шкодить. Які наслідки матиме рішення про "покарання" українців за кордоном

Коли запрацює еАкциз в Україні

Що наші діти дивляться на YouTube українською?

Чому "клуб білого бізнесу" - дуже погана ініціатива?

"Ти цілий день живеш його життям": повсякдення доглядальниць за пораненими ветеранами