Інтерв'ю

Як "Нафтогаз" збирається обвалити внутрішні ціни на газ для бізнесу

Перший заступник голови "Нафтогазу" Сергій Перелома розповів про те, як НАК збирається знижувати ціни для промисловості, чому держкомпанія це робить, і яких наслідків очікує. (рос.)

Легендарний Адам. Герой України Євген Межевікін про танкову справу, бої і життя на фронті

Адам зосереджено розповідає історію своєї війни: "Мені навіть складно зрозуміти, за який саме бій мене нагородили. Тому що бої були постійно". (рос.)

Уляна Супрун: Люди з захворюваннями мають навчитися жити в новій реальності

Волонтерку Уляну Супрун призначено консультантом комітету ВР з питань охорони здоров'я. В інтерв’ю вона розповіла про лікарські стандарти, першу допомогу та магістерку з фізіотерапії та ерготерапії.

Геннадій Кернес: Ми ж не критикуємо вибір львів'ян, подобається їм Садовий і "Самопоміч" чи ні

Кернес підтвердив монополію на владу в Харкові. У короткому інтерв'ю УП Кернес традиційно пройшовся по своїх опонентах і згадав про важливість економічних відносин з Росією. (рос.)

Віталій Хомутиннік: Я часто зустрічаюся з Ложкіним і не обов'язково по голосуваннях

Хомутиннік розповів "Українській правді" про дружбу з Коломойським, домовленостях з Кернесом, зустрічі з главою АП Борисом Ложкіним і його старі пропозиції купити 25% медіа-холдингу UMH.

Сергій Лозниця: Ця війна - свого роду десовєтізація

Режисер "Майдану" Сергій Лозниця розповідає про новий документальний фільм "Подія", про війну, Донбас, протистояннях в серпні 1991-го.

Письменниця Жанна Слоньовська: І без пам'ятників Леніну може існувати неймовірно радянська свідомість

Жанна Слоньовська до початку письменницької кар'єри працювала як журналістка — з окремим фокусом на історичній тематиці. Тому УП.Культура говорила з нею не тільки про роман, присвячений Львову 1980-2010-х, але і про історичні кола на воді довкола нього.

Головний архітектор Львова: Треба припинити мислити пам'ятниками

Архітектор Юліан Чаплінський наполягає на тому, що люди повинні відчувати свою причетність до втілення нових проектів на вулицях їхнього міста.

Андрій Бондар: Ми перебуваємо в такій точці, коли дороги назад бути не може

Андрій Бондар скромно відхрещується від компліментів за переклад книги Пітера Померанцева "Нічого правдивого і все можливе".

Екс-прем'єр Болгарії: антиукраїнська пропаганда почалася у нас ще до війни і до захоплення Криму

ЄП поговорила з екс-прем'єром Болгарії - країни, яка може стати прикладом швидких реформ – на вступ до ЄС у них пішло трохи більше восьми років.

Роман Насіров: На жаль, костюми "Бріоні" заходять в Україну не як костюми "Бріоні"

ЕП поговорила з керівником ДФС Романом Насіровим про черги на митниці і Саакашвілі, про "Укрнафту" і Коломойського, а також і про податкову реформу. (рос)

Ігор Лікарчук: Цифри ЗНО свідчать про те, що рівень знань падає

Колишній голова УЦОЯО Ігор Лікарчук новини про те, що англійську мову випускників шкіл перевірятимуть у школах коментує просто: "Я взагалі дуже погано сприймаю ідею, коли ми починаємо рухатися назад".

Оксана Кісь: "Традиційні" жіночі ролі в умовах війни набувають мілітарного значення

Оксана Кісь – українська дослідниця, історикиня та антропологиня. Її дослідження дозволяють дати собі раду з таким новим явищем для незалежної України, як жінка на війні.

Російський опозиціонер Ілля Пономарьов: Інвестори вважають, що головна проблема України - уряд

Ілля Пономарьов, єдиний депутат РФ, який у березні 2014 року голосував проти приєднання Криму до Росії, пояснив, як став промоутером України в США. (рос.)

300 дітей Піріча. Як хорватський футболіст організував канікули дітям АТО

Для дітлахів, які пережили страхи війни, Івіца Піріч за власний кошт організував відпочинок на морі, а для бійців – реабілітацію в спеціалізованих центрах.

Пітер Померанцев: 21 століття, цілком імовірно, буде століттям брехні і хаосу

Пітер Померанцев подорожував по Україні, щоб дослідити "як люди борються з пропагандою і як в ній живуть". УП поговорила з відомим британським публіцистом.

Ірина Магдиш: Вектор розвитку туризму у Львові входить у суперечність з інтересами львів'ян

Голова управління культури Львівської міськради Ірина Магдиш каже, що чим далі від площі Ринок, тим більше на вулицях бруду, несмаку і бідноти. Ось тут і починається справжній Львів. (рос.)

Павло Жебрівський: Спроба зробити Придністров'я-2 – це ключова позиція Росії по Донбасу

УП поговорила з головою Донецької області Павлом Жебрівським про вибори, скандальне призначення його заступниці, донецьких олігархів та про те, коли закінчиться війна.

Костянтин Григоришин: Коли Ложкін займається кадровою політикою з рестораторами, лузерами або шахраями - це помилка

Коли мені сказали, що Арсеній Петрович буде прем'єр-міністром, я жодних ілюзій не мав. Тому що ми розуміли, що до самого останнього дня президентства Януковича, його в багажнику возили в Межигір'ї. (рос.)

Адвокат "карателя" Сергія Литвинова: Не забувайте про пересічних українців, які мучаться у тюрмах Росії

Громадянин України Сергій Литвинов перебуває за ґратами в Росії вже більше року. УП.Життя поговорила із захисником Литвинова Віктором Паршуткіним.

Костянтин Григоришин: Уряд Яценюка очолює корупцію

Григоришин не церемониться у висловлюваннях ні по відношенню до донецького олігарха, ні до прем'єра Арсенія Яценюка, відкрито заявляючи, що глава уряду лобіює інтереси компанії Ахметова. (рос.)

Режисер-документаліст Марина Дубровіна: Праведників миру знаходять досі

29 вересня 1941 тисячі людей вирушили в Бабин Яр. Лише деяким вдалося врятуватися, завдяки людям, які укрили у себе євреїв. Режисер Марина Дубровіна вирішила розшукати українських праведників мира. (рос.)

Письменник Еліот Аккерман про війну: навіщо розповідати історії від імені ворога

Еліот Аккерман – американський письменник із воєнним минулим – розповідає про ризик "ніколи не повернутися з війни", а також про те, що є країни, де мир – це уявна категорія.

Колишній французький мер про Анну Ярославну, європейську Україну і пропаганду

Про те як маленький символ став поштовхом для культурного розвитку, про співпрацю митців і влади та про вміння лишатися собою Жан-Крістоф Кантер розповів в інтерв’ю УП.Культура.

Дмитро Ярош: Я на війні комфортно себе почуваю, бо готувався до неї 20 років

"Правий сектор" наполегливо захищає свою самостійність і винятковість, але людей лякає радикалізм, і Ярош, схоже, це розуміє.

Девід Перріш: Мистецтво може бути бізнесом

Колишній вільний художник, а тепер один із найзнаніших британських бізнес-консультантів – про користь від креативних індустрій, зміну способу мислення та творчі інновації в економіці.

Карл Більдт: У Путіна є два варіанти – потроху відступати або ж почати наступ на Україну

Карл Більдт каже, що йому "подобається ідея розмістити в Польщі, Болгарії чи Румунії антитанкову зброю, тренувати на ній українських військових і чітко заявити, що озброєння призначене саме для України".

Тімоті Снайдер: Найкраще, що може зробити Україна для Донбасу і Криму – це реформуватися сама

Американський історик Тімоті Снайдер виклав своє бачення історичних паралелей з війною на Донбасі, розповів про роботу російської пропаганди і сприйняття України на Заході.

Глава проектного офісу реформ МО: Наші проекти роблять "схеми" неможливими

"Українська правда" поговорила з архітектором "перезапуску" Міністерства оборони Андрієм Загороднюком про те, що вже зроблено, і чому суспільство поки цього не помітило.