Рада хоче урізати права Ющенка

1 перегляд
18
Вівторок, 3 березня 2009, 15:44

Верховна Рада хоче обмежити права президента щодо оскарження рішень уряду у Конституційному Суді, а також упорядкувати процедуру розгляду імпічменту президента.

За відповідні зміни до законодавства в першому читанні проголосувало 327 депутатів.

Депутати пропонують встановити, що в разі винесення Конституційним Судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі за конституційним поданням президента щодо відповідності Конституції акта Кабінету Міністрів, дія такого акта не може бути повторно зупинена президентом.

Крім того, провадження у справі не може бути припинено з мотивів скасування акта, який є предметом розгляду, органом, що його видав.

"У справах за конституційними поданнями Президента щодо відповідності Конституції актів Кабінету Міністрів відкликання конституційного подання не допускається", - йдеться в проекті закону.

Конституційний Суд відмовляє у відкритті провадження за конституційним поданням президента у справах щодо відповідності Конституції акта Кабінету Міністрів у випадках, якщо:

1) на момент звернення з конституційним поданням на розгляді Конституційного Суду вже знаходиться справа цього акта Кабінету Міністрів;

2) питання щодо відповідності Конституції цього акта Кабінету Міністрів уже було предметом розгляду Конституційного Суду, за наслідками якого прийнята ухвала про відмову у відкритті провадження або рішення про визнання акта Кабінету Міністрів таким, що відповідає Конституції.

Крім того, подання до КС депутатів автори закону пропонують розглядати лише на відповідність статтям 157 і 158 Конституції, а не взагалі міркування "добрі чи погані пропозиції вносяться".

Також законом має врегулюватися процедура розгляду в КС питання імпічменту президента. Так, суд має розпочати розгляд справи про імпічмент на другий день після отримання і відправити рішення Верховній раді не пізніше ніж наступного робочого дня після його ухвалення.

"Як має розглядати звернення Конституційний суд сьогодні не регламентується жодним законом. Ми маємо цю прогалину заповнити і зробити так, щоб ми мали визначену законом процедуру", - заявив автор проекту Олександр Лавринович.


powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 77.123.30.---vivaldi..
Безусловно права Ющенка надо урезать, что б у Президента было меньше возможности уничтожать страну.
IP: 89.105.227.---муська..
_volga
Ви неправильно написали - бо хто проти Ющенка, той за Україну, а хто за Ющенка, той проти України! за Україну ті хто за Тимошенко! А президенту ще б не завадило згадати про свої обовязки!
IP: 93.73.154.---Ентузіаст-ка..
Ющенко добре пам'ятає про свої права, повністю забувши про обов'язки. Треба "освіжити" пам'ять гаранта, змусити його працювати, а не топтати при кожній нагоді стежку до КС!
IP: 193.41.60.---volga..
Да здравствует союз бандюковичей и бандоюристов против Президента и Украины!!
IP: 213.227.245.---Штаб..
Это уже давно надо было сделать!!!! а если б Тимошенко слушали сразу то всех этих проблем небыло!!!!
Усі коментарі