Українці незадоволені темпом реформ – опитування

Вівторок, 25 серпня 2015, 19:00

Більшість українців – підтримують інтеграцію в ЄС, однак в країні зростає невдоволення темпом реформ.

Про це свідчать результати опитування, проведеного IRI – американським міжнародним республіканським інститутом.

Згідно із даними опитування, українці підтримують такі обіцяні владою України реформи, як децентралізація та реформа на місцевому рівні. Водночас 67% українців вірять, що центральна влада має передати більші права на місця, і 58% вважають, що влада на місцях готова до нових повноважень.

Попри підтримку заявлених урядом реформ, 72% українців відчувають, що країна рухаються у невірному напрямку, називаючи конфлікт на Донбасі і корупцію в державі основними проблемами.

Крім того, зростає невдоволення через зволікання уряду із проведенням обіцяних реформ. Лише 3% українців задоволені нинішнім темпом реформ.

При цьому 40% українців заявили, що жодних змін не відбувається, 32% висловили невдоволення темпом реформ, 13% вагалися із відповіддю, а 12% заявили, що незадоволені занадто швидким темпом реформ.

 40% не відчувають жодних зрушень. Дані IRI. Для збільшення натисніть на зображення

Також, як показало опитування, 31% українців - порівняно із 56% у вересні 2014 року – заявили, що готові змиритися із економічними труднощами, якщо це призведе до поліпшення якості їхнього життя.

"Ця тенденція демонструє, що вікно можливостей для задоволення вимог Майдану поступово зачиняється", - зазначив Стефан Нікс (Stephen B. Nix), відповідальний в IRI.за Євроазію.

55% українців підтримують інтеграцію із ЄС, 41% виступають за вступ до НАТО і 30% - проти членства в Альянсі.

Водночас, зменшилось число прихильників Митного союзу з РФ – із 40% при Януковичі до нинішніх 14%.

 41% українців покладає відповідальність за зрушення в країні на Порошенка, дані IRI. Для збільшення натисніть на зображення

Цікавим є той факт, що євроінтеграція та підтримка реформ є також сильною у російськомовних регіонах. Ці регіони – наприклад, Одеса – спростовують основне твердження Кремля про те, що метою вторгнення Росії в Україну є захист російськомовного населення. На запитання проте, чи зазнають утисків російськомовні в Україні  - ствердно відповіли 11%, і лише 1% відповів "безсумнівно, так".

Опитування було проведено у всіх регіонах України (за винятком Криму, Донецька та Луганська) 16 – 30 липня, опитано 1200 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки – 2,8%.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування