Соратником Тимошенко став відомий кримінальний авторитет "Москва"

1551 перегляд
319
Нестор Чирфуш, УП
Вівторок, 18 квітня 2006, 18:56

Блок Юлії Тимошенко неодноразово критикували під час виборів за нерозбірливість при формуванні списків. Але справжню бомбу вдалося помітити тільки зараз. Депутатом Житомирської обласної ради від БЮТ став член партії "Батьківщина", відомий кримінальний авторитет на прізвисько "Москва" Ігор Фадєєв.

Ніколи ще люди, які проходили у зведеннях як керівники київських організованих злочинних угруповань, не піднімалися так високо в отриманні мандату народної довіри. Останнім прикладом був Володимир Кисіль, який обирався депутатом Голосіївської районної ради столиці, але після останніх виборів припинив політичну кар’єру.

Ігор Фадєєв пройшов до облради Житомирщини як 11 номер списку Блоку Тимошенко. Щоб перевірити, що це не просто збіг імені та прізвища, "Українська правда" зателефонувала до Житомирської територіальної виборчої комісії. Там підтвердили – депутатом місцевого парламенту став Ігор Геннадійович Фадєєв, народився 19 червня 1958 року.

У київського авторитета "Москви" такі ж самі дата появи на світ, прізвище, ім'я та по батькові. Тільки у документах територіальної виборчої комісії він значиться як "заступник директора ТОВ "Пасат-Н".

Щоб розвіяти остаточні сумніви, ми звернулися до джерел у правоохоронних органах, які підтвердили: це той самий Фадєєв. Вони також надали оперативне досьє.

Фадєєв Ігор Геннадійович

Народився 19 червня 1958 року. Прізвисько "Москва", уродженець міста Ульянiвськ, росіянин, був засуджений за статтею 206 частина 2 на строк два роки шість місяців.

В період з 1990 по 1992 рiк "Москва" був бригадиром організованого злочинного угруповання Ігоря Ткаченка на прізвисько "Череп", після арешту якого очолив вказане угруповання.

Банда Ткаченка виникла в 1988 роцi iз малих молодiжно-спортивних угрупувань, якi діяли в центральних районах Києва. За даними міліції, воно займалося рекетом таксистів, валютників, фарцовщикiв та повій, якi працювали бiля готельних комплексів "Русь", "Днiпро", "Москва" та "Україна". Також скоювало крадіжки, розбійні напади, викрадання машин.

"Череп" та "Москва" органiзували та навчили групу "наперсточникiв", якi дiяли на Хрещатику та в прилеглих центральних районах. З метою пiдготовки бойовикiв та їх тренування, членами ОЗУ було створено боксерський клуб "Бойовi рукавички".

Також, за даними слідства, Фадєєв мав зв'язки в кримінальних колах Росії і використовував бойовикiв з Казанi та Ульяновська.

Як зазначається у досьє: "На цей перiод часу ОЗУ "Черепа" характеризувалося особливою жорстокістю та цинізмом". Є інформація, що, зокрема, члени банди відсікали своїм жертвам голови.

Фадєєв-"Москва" став заступником "Черепа" наприкінці 1980-х. Він відповідав за матеріальне становище угрупування. У 1993 році Ткаченко потрапив за грати – його депортували до України після того, як затримали за "хуліганку" в Угорщині. "Череп" сидів до 1997 року, а "Москва" в цей час фактично очолював його ОЗУ.

Також є інформація, що під час перебування в Будапешті "Череп" встановив контакти з всесвітньо відомим Севою Могилевичем і начебто займався постачанням повій з України до Східної Європи.

У 1996 роцi прокуратурою мiста Києва за матерiалами Управління боротьби з оргзлочинністю Києва порушено кримiнальну справу за статтями 17, 93, 69 Кримінального кодексу України вiдносно Фадєєва, його спiльникiв Янчука, Пузiкова, Карпінського та iнших (всього по справi було заарештовано 18 осiб).

Вони пiдозрювалися в органiзацiї замаху на голову Старокиївської райради Селiванова 25 червня 1994 року – під його автомобіль кинули гранату "РГД-5". Внаслідок вибуху Селіванов був поранений в плече й ногу, водій отримав поранення обох ніг.

Спiльники Фадєєва отримали вiд 5 до 14 рокiв позбавлення волi, але "Москву", обвинуваченого у органiзацiї банди, було виправдано київським мiським судом.

Вирок у справі Фадєєва, в частинi статті 86-2 Кримінального кодексу України скасований Верховним судом, кримiнальну справу направлено для додаткового розслідування, котра була припинена по статті 206 частина 1 КПК України. Фадєєва було оголошено в мiждержавний розшук.

НАЙКРАЩІ СТАТТІ

Під час розслідування було встановлено, що члени угрупування "Москви" створили низку комерційних структур, через якi протягом 1992-1995 року здійснювали фінансові махінації з метою легалізації грошей, отриманих злочинним шляхом, включаючи незаконну конвертацію та переведення валюти на особисті рахунки в закордонних банках.

Так, тiльки у 1993-1994 роках в банки Бельгiї було перераховано понад 8 мiльйонiв доларiв США.

За даними досьє, "за вчинення злочинiв в банкiвськiй сферi судом Бельгiї Фадєєва І.Г. було заочно засуджено до 3,5 рокiв позбавлення волi, але до цього часу він призначеного покарання не вiдбув".

Слід сказати, що Фадєєв і не міг там бути, бо кілька років відсидів у слідчому ізоляторі.

Тим часом Ткаченко-"Череп", господарством якого керував Фадєєв, умовно-достроково звiльнився з в’язниці у березнi 1997 рокую Він фактично повернув контроль над пiдприємствами, які належали його угрупуванню.

Окрiм того, вiн звинуватив "Москву" у фінансовій некоректності та став вимагати грошової компенсацiї, яку вiн не отримував, перебуваючи в мiсцях позбавлення волі.

"В цьому конфлiктi "Черепа" фінансово, матеріально та морально підтримали брати Савлохови. На цьому "доля" "Москви" була вирішена. Пiд час проведення зустрічі між бiльшiстю лiдерiв київських ОЗУ було прийнято рішення позбавити "Москву" статусу лiдера ОЗУ", - зазначається в досьє.

Фадєєв знаходився в розшуку з 25 травня 1999 за вчинення злочину, передбаченого статтею 86–2 частиною 3 Кримінального кодексу України. Він був затриманий у липні 2000, на дачі в Фадєєва було вилучено пістолет калібру 7.65 мм; гранату РГД-5; саморобний пристрій для стрільби.

6 грудня 2000 року офіційний розшук Фадєєва припинений. "Він став офіційно легалізуватися, знаходити необхідні зв'язки із політичними діячами для можливого "даху" для себе та свого оточення", - зазначається у досьє правоохоронців.

У пресі неодноразово писалося, що Фадєєв-"Москва" перебував у дружніх відносинах з Ігорем Смешком. І, за іронією долі, зараз Фадєєв знайшов дах у особі Тимошенко.

По-перше, її соратник Олександр Турчинов з часів приходу в СБУ воює з цим своїм попередником.

А, по-друге, Тимошенко під час останніх виборів найбільше говорила про "кримінал", "клани" та "банди", які рвуться до влади. "У списку Януковича не просто судимі люди, але й ті, кого розшукують у кримінальних справах, хто вбивав...", - заявляла Тимошенко під час виборів, яка не помітила аналогічну проблему у себе під боком.

P.S. Щоб зрозуміти аргументи, якими керувалися в БЮТ при включенні Фадєєва до свого виборчого списку, "Українська правда" зв’язалася з керівником житомирського осередку "Батьківщини" Олегом Антиповим. Саме він який очолював на обласних виборах блок Тимошенко, а на додачу став депутатом Верховної Ради як 32 номер списку БЮТ.

Він заявив, що Фадєєв є членом партії Тимошенко з 2000 року. "Ігор Геннадійович добре працював, брав участь у акції "Повстань, Україно!" Жодного разу не був нами помічений ні в чому протизаконному. Зараз живе в Житомирі, займається бізнесом... Він дуже проста людина".

На питання, чи фінансував "Москва" партію Тимошенко, Антипов запевнив: "Ні".

"Я вперше від вас чую, що Фадєєв – це авторитет на прізвисько "Москва". Звичайно, коли приходять в партію, у нас немає можливості перевірити... Але я теж людина непроста, я колишній військовий, в людях розбираюсь", - запевнив керівник житомирської "Батьківщини".

Коли ж ми попросили його сконтактувати з самим Фадєєвим, Антіпов почав вимагати зустрічі з журналістом "очі в очі". "Я вас хочу побачити, шановний!", - заявив бютівський начальник і кинув слухавку.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 82.193.96.---Леша__Киев..
Вообще уничтожить это уголовное дело, но не успели - Помаранчева революция выкинула Васильева на на свалку истории.
Зато Артеменко теперь - депутат об БЮТА, революционер.
Кстати, уголовное делу по нему так и не закрыто да и не может быть закрыто в связи с особой тяжестью инкриминируемых ему преступлений.
Ничего не скажешь - прекрасную, убежденную команду Юля привела в Киевсовет!
IP: 82.193.96.---Леша__Киев..
http://www.cripo.com.ua/?sect_id=4&aid=17
Находился под стражей 2,5 года. В сентябре 2004 года, благодаря активному заступничеству Васи Горбаля - руководителя Киевской обрганизации Партии Регионов, по совместительству нардепа прошлого и этого созывов от Партии Регионов и еще одного депутат-регионала Челомбитько, а также сдпу(о)шника Гены Руденко, которые подписали депутатское поручительство за нашего деятеля, мера пресечения ему изменена на подписку о невыезде.
Тогда же донецкие пытались вооб
IP: 82.193.96.---Леша__Киев..
А еще в Киевсовет от БЮТ прошел Андрюша Артеменко, вот это просто образец борца за идеалы Майдана. Долгое время - правая рука Бакая, потом помощник и ближайший соратник сан саныча Омельченко. В 2002 году был арестован по обвинению в хищении 4 миллионов долларов и в покушении на хищении 8 миллионов долларов. Этот деятель воровал бабки на ....липовых трансферных контрактах по продаже !!!футболистов одной американской фирме с латвийским счетом, которым сам же и распоряжался. http://www.cripo.com.ua
IP: 82.193.96.---Леша__Киев..
Текст повідомлення набирайте тут
IP: 195.20.96.---capt..
А в КиевРаде от БЮТ - преступник более серьёзного масштаба. В отличие от Фадеева, который занимался тёмными делами лет 10 назад, этот продолжает всё и сейчас. Это порзирще БЮТ - начальник Юго-Западной железной дороги Кривопишин. Ставленник Медведчука, перебежчик из "Видрождення", один из главных врагов Оранжевой Революции - организатор выборных поездов, укравший миллионы на аэрофотосъёмке, которой не было, дворцах Кучмы и т.д. и т.п. И такой фрукт - в одном списке с Томенко.За скольк? Позор!
Усі коментарі
Сфера впливу
Холодний експорт: чи здатне українське морозиво стати популярним у ЄС
Феномен приватного інвестування, або Як дістати мільярди "з-під матраців" українців
Хроніки виборчого трешу: шоу-бізнес на службі в політиків
Усі публікації