Маленький напад політичного склерозу

Вівторок, 5 вересня 2006, 13:45

Голова Верховної Ради Олександр Мороз впіймався на обмані. А підловила його "Наша Україна".

Як відомо, спікер довго не визнавав, що його фракція підписала меморандум про створення коаліції з Партією регіонів і "Нашою Україною".

Так що "Нашій Україні" довелося витягти документ з-під сукна і викласти на всенародний огляд, показавши явну вибірковість пам'яті голови ВР.

Документ доволі короткий і складається з трьох пунктів:

перший - про намір укласти коаліційну угоду між чотирма силами;

другий - про те, що в її основу кладеться текст коаліційної угоди "Нашої України" і Партії регіонів, і

третій - що найбільша фракція коаліції висуває свою кандидатуру на посаду прем'єра.

Цей документ три сили підписали ще 3 серпня перед тим, як президент погодився вносити кандидатуру Віктора Януковича в парламент.

Але деталі тоді ніхто не розповів. І згадали про нього лише тоді, коли "Нашій Україні" прийшов час визначитися, чи йде вона в коаліцію і на яких умовах.

От тут-то Роман Зварич і видав таємницю полішинеля, що, виявляється, є такий меморандум, який підписаний трьома силами, і що ним передбачається, що в основу коаліційної угоди ляже документ, напрацьований "Нашою Україною" і Партією регіонів ще навесні.

Спікер слова Романа Зварича спростував.

"Такий документ не підписувався", - заявив Мороз журналістам у понеділок по обіді.

І тільки опівночі у спікера сталося "просвітлення" і він згадав, що, справді, подібний документ підписав Василь Цушко, який нині очолює фракцію СПУ. Щоправда, так і не згадав, що там написано…

Звісно. Адже підписаний меморандум значно маргіналізує роль Соцпартії у коаліції, яка й так після вступу "Нашої України" втратить свою золоту акцію. Тепер у Партії регіонів і "Нашої України" будуть необхідні 226 голосів і домовлятися вони будуть радше між собою, ніж з соціалістами.

Тому не дивно, що вже у вівторок спікер завів пісню, що не варто "Нашій Україні" починати спочатку переговори про коаліційну угоду.

"Коаліція в парламенті є, те, що її треба розширювати - безсумнівно. Можна корегувати норми угоди про нашу спільну діяльність, але не починати усе спочатку", - сказав спікер журналістам.

І додав: "Не можна починати роботу з розширення коаліції шляхом ультиматумів".

Мороз, напевно, забув як сам кілька місяців тому ставив ультиматуми "Нашій Україні", вимагаючи крісло спікера? Чи, може, його мотивація була тоді чимось краща за "нашоукраїнську"?powered by lun.ua
Головне на Українській правді