Каспійська нафта потече через Україну?

П'ятниця, 8 вересня 2006, 11:17

Україна і Азербайджан хочуть транспортувати каспійську нафту в Європу через українську транзитну систему, повідомляє прес-служба президента.

"Обидві сторони вважають перспективними переговори про транспортування каспійських енергоносіїв до європейських споживачів через українську транзитну систему", - йдеться у повідомленні, передає Finance.ua.

Президент Віктор Ющенко відзначив, що Україна зацікавлена в якомога повнішій участі в енергетичних проектах Азербайджану, і, зі своєї сторони, знову запропонував співробітництво по експлуатації нафтопроводу "Одеса-Броди".

У свою чергу, президент Азербайджану Ільхам Алієв нагадав, що Азербайджан нарощує обсяги видобутку нафти.

На зустрічі вони також обмінялися досвідом видобутку нафти, зокрема на шельфі Чорного моря.

Крім енергетичного співробітництва, президенти у форматі "тет-а-тет" і на переговорах делегацій обговорили взаємодію в рамках об'єднання ГУАМ і торгово-економічні відносини.

Вони вважають, що у двох країн є перспектива в розвитку співробітництва у військово-технічній сфері та сільському господарстві.

Як повідомлялося, Ющенко відбув в Азербайджан для зустрічі з місцевою владою 7-8 вересня.

Під час цього візиту він планував обговорити транспортування каспійської нафти по маршруті "Баку-Супса-Одеса-Броди-Плоцьк".powered by lun.ua
Головне на Українській правді