Народні депутати розпущеного парламенту продовжують заробляти гроші

Середа, 2 травня 2007, 12:21
Колишній спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз недавно обурювався своєю колишністю.

В інтерв'ю своєму підлеглому телеканалу "Рада" він гнівно громив секретаріат президента: "Всі вважають, що парламент є, а наші не розуміють... І поштар від секретаріату президента відправив назад цього листа, бо він, клерк, вважає що немає парламенту!"

Тим часом суха статистика відвідувань Верховної Ради тими, хто вірить, що їхні депутатські значки не прості сувеніри, може свідчити, що народні депутати від коаліції також охололи до роботи у вже розпущеному парламенті.

Не так давно коаліціянти вирішили, що працюватимуть цілодобово в режимі пленарних засідань. Вся політична Україна з замиранням серця вболівала за них, розуміючи, що хлопці йдуть на новий світовий рекорд.

Але побоювання, що Гіннес здригнеться від цілодобової депутатської роботи виявилися марними. Як свідчать документи з 02 до 25 квітня в залі Верховної Ради жодного разу не було зафіксовано 226 депутатів.

Справа в тому, що приходячи на роботу, кожен депутат ставить особистий підпис, який відповідно Регламенту, є підставою для нарахування зарплати. За квітень кількість таких підписів коливається від 137 до 204 осіб.

Пікантність ситуації в тому, що 226 голосів – це необхідна кількість депутатів для ухвалення будь-якого закону. Як нам відомо, завдяки трансляціям відомчого телеканалу Рада, у розпущеному парламенті проурядова більшість голосувала закони і браку відповідної кількості голосів жодного разу зафіксовано не було.

Невідповідність кількості підписів кількості голосів може свідчити про одне – частина депутатів голосувала картками своїх колег.

Чи варто нагадувати, що практика голосування чужими картками є грубим порушенням регламенту? Втім, Верховна Рада все-одно розпущена і хоч народні депутати поки-ще мають дійсні депутатські мандати, ухвалені ними рішення і так нелегітимні.

Ще цікавіша ситуація з "цілодобовим режимом" пленарних засідань. Документи безпристрасно констатують – у квітні народні обранці звитяжно працювали на пленарних засіданнях, але не цілодобово, а від 1 години до 3 годин 50 хвилин на добу.

Шахтарям, які зігнувшись у три погибелі рубають для країни "угольок", цікаво було б дізнатися, що при цьому в табелях обліку народні обранці від коаліції "відпахали" хто 20 робочих днів, відповідно – 158 годин 45 хвилин, а хто 21 робочий день – 167 годин робочого часу.

Щоб зрозуміти масштаб перебільшень, треба заглянути у відділ стенограм пленарних засідань: за період з 2 квітня по 25 квітня вони складали 41 годину 30 хвилин.

Таким чином більшість депутатів від урядової коаліції отримають зарплату за робочий час, який за документами у 4(!) рази більший за реально відпрацьовану кількість годин.

Треба сказати, що у коаліції депутати, які думають про те, як вони виглядають в очах народу, все ж таки є.

Зокрема видний регіонал, Михайло Чечетов у листі до голови регламентного комітету уклінно просить погодити нарахування заробітної плати 38 депутатам фракції: "Просимо погодити нарахування заробітної плати... оскільки вони не змогли своєчасно зареєструватися".

Причина мабуть банальна – напевно дуже спішили до залу голосувати. І так майже кожного дня.

Не відстають у черзі за зарплатнею і колеги-соціалісти. 26 квітня заступник голови фракції СПУ Сергій Матвієнков попросив регламентний комітет "позитивно вирішити питання щодо нарахування заробітної плати" 19 соціалістам, які "виконували завдання поза межами Верховної Ради".

Ця профанація вже немає меж. Просте порівняння табелів обліку робочого часу та письмової реєстрації депутатів на пленарних засіданнях з 2 по 25 квітня свідчить, що окремим представникам коаліції приписано робочий час саме тоді, коли вони були відсутні.

Масштаби приписок такі:

Андрос С.О. – 6 днів
Симоненко П.М. – 4 дні
Головатий С.П. – 4 дні
Забарський В.В. – 11 днів
Ківалов С.В. – 12 днів
Колесніченко В.В. – 4 дні
Матюха В.В. – 5 днів
МендусьЯ.П. – 7 днів
Мірошниченко Ю.Р. – 8 днів
Фесенко Л.І. – 8 днів
Бульба С.С. – 4 дні
Баранівський О.П. – 5 днів
Мельничук М.В. – 5 днів
Засуха Т.В. – 4 дні
Болдирєв Ю. О. – 3 дні
Стоян О.М. – 4 дні

Читаючи сльозливі звернення депутатів від коаліції до регламентного комітету, треба пам'ятати, що пересічний нардеп отримує на руки 14 000 гривень.

Тобто за 4 дні відсутності у залі пленарних засідань, лідер КПУ Петро Симоненко, міг отримати понад 2 000 грн. При цьому зарплата народного депутата-голови комітету набагато вища.
powered by lun.ua
Головне на Українській правді