Житло в Києві подешевшає. Через рік?

8 переглядів
www.ПРАВДА.com.ua
Понеділок, 2 липня 2007, 13:51

Ціни на житло в Києві до середини 2008 року знизяться на 25-30% при річному зростанні доходів населення на 18-20%, прогнозують експерти ВАТ "Родовід Банк" (Київ).

"Якщо доходи населення України будуть рости на 18-20% у рік, то зниження цін на ринку житлової нерухомості може протривати до середини 2008 року і складе 25-30%", - йдеться у повідомленні банку в понеділок.

За даними експертів Родовід Банку, з урахуванням того, що середній індекс вартості житла в Києві на кінець травня поточного року складав $2464 за 1 кв. м, здобувати таке житло можуть тільки родини із середньомісячним доходом більш $800 на кожного члена родини.

"За статистичними даними, у Києві родин з доходом від $800 на місяць на одну людину - не більш 5-7% загальної кількості, тому навіть з урахуванням мігрантів з інших регіонів ця група не може "поглинути" з ринку нерухомості більш 400 тис. кв. м, у той час як обсяг будівництва житла в столиці в 2006 році складав 1,3 млн кв. м", - відзначають експерти банку.

Експерти вважають, що збалансування попиту та пропозиції на київському ринку житлової нерухомості можливо лише за умови зниження середньої вартості житла до $500-1700 за 1 кв. м.

Разом з тим експерти прогнозують, що різкого зниження цін на житло в Києві не буде і власники квартир будуть затримувати реалізацію житла до підвищення цін, здаючи його в оренду.

ВАТ "Родовід Банк" (раніше - "Персональний комп'ютер") засновано в 1990 році. За даними банку, до 1 квітня 2007 року в нього не було акціонерів, що володіють більш 10% акцій, тоді як до квітня-2006 більш 5% його акцій володіли ЗАТ СК "Евросибинвест", ЗАТ "Фінансово-Промисловий Альянс", ТОВ "МетАзов", ЗАТ "Південно-Східна страхова компанія", ТОВ "Юридична компанія "Фінансова Рада", ТОВ "Ангажемент", ТОВ "Променергоцентр", ТОВ "Машинвест", Горбуненко й Єгоренко.

Згідно з даними Нацбанку України, до 1 квітня 2007 року за розміром загальних активів "Родовід Банк" займав 20-е місце (4,346 млрд грн) серед 173 банків, що діяли в країні.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
"Нелегали" Uber Shuttle
Опозиційний Будапешт: як Орбан втратив владу в ключових містах Угорщини
Я палкий прихильник української фарми – інтерв'ю радника міністра МОЗ Олександра Чумака
Обличчя протестів. Хто виходить на Майдан і до чого тут Порошенко
Усі публікації