Янукович зобов'язав писати на упаковках про перекручені гени

4 перегляди
www.ПРАВДА.com.ua
Четвер, 2 серпня 2007, 10:25

Кабінет міністрів зобов'язав виробників вказувати на упаковці харчових продуктів інформацію про наявність у них тканин генетично модифікованих організмів (ГМО).

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської екологічної ліги з посиланням на відповідну постанову, прийняту 1 серпня на засіданні Кабміну.

Зокрема, цією постановою передбачається введення обов'язкового маркування харчових продуктів, які містять або можуть містити генетично модифіковані організми, обов'язкова вказівка складу ГМО або мікроорганізмів, якщо їх вміст у продукті перевищує 0,9%.

Також цим документом забороняється ввезення, виробництво й реалізація харчових продуктів, призначених для дитячого харчування, які містять ГМО, повідомляють Українські новини.

Як відомо, у квітні депутат Верховної Ради Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів) запропонував парламенту прийняти закон, яким зобов'язати виробників вказувати на упаковці харчових продуктів інформацію про наявність/відсутність в продуктах ГМО.

На початку березня Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації й захисту прав споживачів заявляв про значну кількість продуктів харчування з наявністю ГМО в Україні.

ГМО - організми, у яких генетичний матеріал (ДНК) змінений неможливим у природі способом. Найпоширеніші - генетично модифікована соя, а також кукурудза, рис, томати, цукровий буряк та інші. На думку деяких експертів, ГМО можуть завдавати шкоди організму людини.
powered by lun.ua
Формула Майдану
Стара влада та друзі Кремля: яку небезпеку несуть Україні результати польських виборів
Подкаст "Кляті питання": "Тепер, коли хтось каже "прес-конференція Зеленського", усі напружуються "
Зе-марафон очима Заходу: що почули від Зеленського про Трампа, Європу та РФ
Усі публікації