Ті, хто живе на кордоні з Польщею, вимагають від Тимошенко альтернативи

Близько 700 осіб у вівторок пікетують генеральне консульство Польщі, розташоване у Львові, з вимогою спрощення візового режиму для українців

Близько 700 осіб у вівторок пікетують генеральне консульство Польщі, розташоване у Львові, з вимогою спрощення візового режиму для українців.

Вони тримають прапори партії "Пора", а також плакати "Ні новій Берлінській стіні!", "Спрощене перетинання кордону???", "ПОРА поважати українців".

Учасники акції встановили два імпровізованих прикордонних стовпчики - український і польський, - які обтягли колючим дротом, повідомляють "Українські новини".

Реклама:

Пікетники вимагають, щоб Польща вжила заходів для нормалізації ситуації на кордоні.

Також вони вимагають від Верховної Ради ратифікувати угоду про спрощене перетинання кордону між Євросоюзом і Україною.

Крім цього, пікетники вимагають від Міністерства закордонних справ підписати двосторонню угоду про малий прикордонний рух.

Вимога до Кабінету міністрів – ухвалити державну програму, яка б забезпечила жителів прикордонних територій Львівської області роботою альтернативною до торгівлі сигаретами й горілкою в Польщі.

Конфліктів під час акції не виникає.

Як відомо, близько 50 осіб 12 січня близько 12:00 перекривали трасу в пункті пропуску "Рава-Руська" (Львівська область) на українсько-польському кордоні.

Польща завершує підготовку проекту угоди про малий прикордонний рух.

Секретаріат президента стурбований ходом переговорів із Польщею про підписання угоди про малий прикордонний рух на українсько-польському кордоні.

20-21 листопада 2007 року в рамках засідання консультаційного комітету президентів України й Польщі сторони домовилися підписати договір про малий прикордонний рух між країнами в грудні 2007 року.

У рамках малого прикордонного руху громадяни, котрі проживають у прикордонній зоні, можуть перетинати кордон без віз.

Для цього необхідно одержати спеціальний дозвіл, що зазвичай видається на 2-5 років і коштує дешевше, ніж віза.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування