Тетяна Донець: Я не хрещениця Лазаренка, але мій тато хрестив його доньку

3207 переглядів
211
Тетяна Ніколаєнко, Мустафа Найем, УП
П'ятниця, 10 серпня 2012, 11:09

Тетяна Донець стала однією з найбільш незрозумілих особистостей списку об’єднаної опозиції. 32-річна депутат Шевченківської райради Києва досі була відома лише своїм романом з регіоналом Василем Горбалем і як тусовщиця.

Крім того, було відомо, що її мама Наталія Донець – була близькою соратницею Павла Лазаренка. В 1998 році вона разом з Юлією Тимошенко та Олександром Турчиновим обралася народним депутатом за списком "Громади". Крім того, кажуть, саме на родину Донець Павло Іванович переписав певні свої грошові активи.

Вона була депутатом райради, а зараз отримала престижний номер в списку "Батьківщини". Саме вона, а не депутати, які в інтересах партії навіть наразилися на кримінальні справи.

Тетяна Донець сама виступила з ініціативою дати інтерв’ю УП. Зустріч спочатку призначили у демократичному "Кофе хауз", але за 20 хвилин перенесли в один з улюблених ресторанів українських тусовщиків – "Фелліні". Донець прийшла з помічником завчасно і чекала на журналістів з келихом кавового напою.

Видно було, що майбутня депутат дуже нервує – говорила швидко, рубаними фразами і була небагатослівною.

Звісно ж першим питанням було, як вона потрапила в список. Але навіть після десятка питань картина не прояснилася. Однак після вичитки інтерв’ю деякі відповіді стали більш пафосними і ґрунтовними. Тетяна Донець нічого не прибирала з тексту, крім того, що свій бізнес вона отримала у 18 років.

З технічних причин зранку на сайті був вивішений невичитаний варіант інтерв'ю, але зважаюючи на надане законом право Донець на співавторство, ми подаємо текст з правками

- Пані Тетяно, скажіть, за чиєю квотою ви опинилися у списку опозиції?

- Як ділились квоти - не моя компетенція.

- Добре, а хто вам запропонував місце в списку, з ким велися переговори?

- Це був достатньо довгий процес. Перша розмова відбулася одразу після Нового року. Перша людина, з якою я говорила - Микола Мартиненко. Були ситуативні розмови. Мартиненко знав про мою активну громадсько - політичну позицію. Все було step by step, спершу лише теоретичні розмови. Про те, що буду у списку мені стало відомо за лічені дні до з'їзду, номер дізналась на з’їзді.

- Це правда, що ви подруга його дружини?

- Я знайома з Ганною десь років 8-10.

- Ми говорили з Сергієм Пашинським і Арсенієм Яценюком, і кожен каже, що ви не їх квота. Від вас так відхрещуються…

- Я про це абсолютно не думаю.

- Ви лишаєтесь членом "Батьківщини"?

- Так, більше 6 років.

Тоді логічно було б, щоб ви були їхньою квотою. Чи не так?

- Ви хочете витиснути з мене відповідь, яку я насправді не знаю. Зрозуміло, що є квоти. Кожен кандидат мав обговорюватися, і, якщо якась політсила була проти, то людина не мала потрапити до списку.

- Я думаю, що мала б бути якась зустріч лідерів політсил з кандидатами. Ви зустрічались з Турчиновим?

- Ні.

- А з Яценюком?

- Так.

- А ви давно з ним знайомі?

- Ні. Власне дякуючи цій ситуації ми й познайомилися. Була робоча зустріч щодо майбутніх виборів. Але розмова йшла не про список, а лише про мою позицію: чим я займаюся, які мої погляди з тих чи інших питань, зокрема, переходів між фракціями та голосувань всупереч волі партії, та які результати роботи я маю.

- Яке враження на вас справив Яценюк?

- Демократичне.

- А з Тимошенко ви були знайомі?

- Ні.

- Вам не здається, що це дуже дивно. Ви не знайомі з обома лідерами опозиції, але ви у списку. Якби вам розказали вашу історію, ви повірили б, що так буває. Вас це не здивувало?

- Ні.

- Наскільки я пам’ятаю, Арсеній Яценюк пояснив вашу появу в списку вашою активною позицією у захисту дитячих садків від приватизації. Скільки дитячих садків ви відстояли?

- Мій здобуток – відстояна , особисто мною, законність щодо прав та майна громади, і немалої частки державної власності. Мова йшла про 12 гектарів землі, які і сьогодні належать Міносвіти. За результатом моєї зустрічі з Поповим, яка відбулась десь рік тому, там буде побудований освітній центр, замість житлового комплексу, який пропонувався. Тобто, земля в парковій зоні залишена дітям. Також можна говорити про неприватизовані 15 тис. кв. метрів приміщень ЖЕКів. До речі, орієнтовна вартість квадратного метру у середмісті складає не менш, ніж 16 тис. гривень, тобто, орієнтовно 240 млн. гривень, які залишились у власності територіальної громади та інше..

- Добре, а тепер уявіть, що є ваші здобутки з дитячим будинком, а є люди, які брали участь у акціях протесту, проти яких порушені справи, які були депутатами, і вони не потрапили в список. Це справедливо?

- Можливо і несправедливо, як несправедливо і те , що порушують справи проти людей які відстоюють законність і виступають проти політичних ув’язнень, не важливо чи є вони депутатами, чи ні. Мої здобутки не є малими, як з огляду на фінансову складову, так і з огляду на мою активну політично-публічну позицію. Я, напевно, була першим депутатом райради міста Києва, який зміг домогтися виступу в Київраді за останні 10 років.

- Добре, уявимо, що ви вже потрапили у парламент, якими будуть ваші перші законодавчі ініціативи?

- По-перше, напевно, унеможливлення "танцювання сіртаки" між букв закону стосовно виборів Київського міського голови. На сьогодні є прогалина в законодавстві - чітко не визначено термін між тим, коли міський голова подає у відставку і, коли Верховна Рада оголошує початок виборчої кампанії. Сьогодні, користуючись відсутністю цього терміну, влада відкрито показує повну зневагу до кожного киянина, тобто до 5 мільйонів громадян України. Бо від заяви пана Черновецького до розгляду цього "неважливого" питання лише у Київраді пройшло півтора місяця – чималий термін, з огляду на те, що передвиборча кампанія має тривати 2 місяці. Ще більш зухвало звучать ідеї про можливість виборів мера Києва в 2013 році. Тобто, ще рік право киян самим обирати собі мера буде знехтуване.

- В якому комітеті ви хотіли б працювати?

- Найбільший мій інтерес до підкомітету з питань податкового права.

- Тобто ви не будете захищати права дітей?

- І права дітей, і людей літнього віку, і всіх громадян України має захищати Закон. Чітке його виконання кожним з нас.

- З відкритих джерел інформації ми знаємо, що у вас є свій бізнес, що ви глава "ArtFashionGroup". Щоправда, пошук на це словосполучення видає лише ваші фотографії…

- Ця фірма де-факто не існує вже років 7, відтоді як я стала депутатом. Коли я обралась, переконалася, що хочу для себе іншої кар’єри і перестала займатися розвитком цієї компанії.

- А інший бізнес у вас є?

-Так. Я засновник кількох компаній які займаються комерційною нерухомістю.

- Ви можете назвати ці компанії?

- Наприклад, у мене є компанія "Спектр-Б".

- Добре, а ви можете сказати, який був ваш дохід минулого року?

- Так, він становив без кількох гривень мільйон.

- Де ви взяли стартовий капітал для бізнесу?

- Отримала кредит, який став стартовим капіталом.

- Ваші батьки вам не допомагали?

- Вони мені допомагали для мого першого бізнесу. Я ним почала займатися років у 18-19.

- Яка це була сума?

- Орієнтовно 20 тисяч доларів.

- А чим займалися ваші батьки, який вони мали бізнес?

- Мама – народний депутат ІІІ скликанні ВРУ, має три вищі освіти. Тато був керівником великого державного підприємства, потім займався бізнесом. Взагалі, все життя мої батьки напружено працюють.

- Просто є інформація, що на ваших батьків була оформлена власність Павла Лазаренка – зокрема, акції компанії "Омега", яка в інтересах Лазаренка володіла "Київстаром". Правда, що після засудження Лазаренка в США ваші батьки перевели актив на структури, до яких Лазаренко вже не зможе дістатися ніколи. Це правда?

- Те, що ви розповіли досить сумбурно. Павло Іванович залишив країну, коли мені було лише 18 років. На той час я працювали в парламенті, помічником депутата. Зокрема, допомагала в роботі комісії, яку очолював Олександр Єльяшкевич, на той час визнаний опозиціонер.

- А як ви потрапили до нього в помічники?

- Я не була його особистим помічником, просто допомагала в роботі комісії, яка займалася захистом прав виборців під час президентських виборів, на яких обирався Кучма на другий термін.

- Це ви тоді вирішили стати депутатом?

- Кожен народжується з покликом. Хтось - з покликом бути, наприклад, хірургом, я мріяла - захищати права людей. В той час професія юриста лише починала бути актуальною, я хотіла бути професійною в двох сферах: в захисті прав людини та податковому праві.

- А ви пам’ятаєте Лазаренка?

- Так, але це спогади дитини

- Кажуть, Лазаренко і його дружина перехрестили половину дітей своїх соратників...

- Я не є його хрещеницею, але мій тато – хрещений його доньки. Правда, на час цих подій Павло Іванович, напевно, ще був агрономом.

Тетяна Донець із мамою 

- А ви можете розповісти як вони познайомилися?

- Ви знаєте, ця історія була дуже давно і вона ніколи не мала для мене культового значення. Знаю, що він був особою, яка могла привернути до себе людей. Але як керівника я сприймаю його виключно, як особу "книжково - газетну".

- А якою була реакція ваших батьків на його арешт. Чи вірив ваш батько, що все життя дружив зі злочинцем?

- Скажу відверто, це був не простий час для моєї родини.

- А зараз, як політик, як ви можете оцінити вчинки Лазаренка?

- Ви знаєте, я вважаю, що є Бог, і рано чи пізно людина відповідає за свої вчинки.

- Юлія Тимошенко теж в тюрмі. Для вас це теж Божа воля?

- Це політичне питання і час випробування для всієї України. Вся її діяльність на посаді прем’єра була перевірена владою не похвилинно, а посекундно і влада не знайшла жодної секунди, жодної коми, яка б була протизаконною. Підтвердженням тому є те, що прокуратура була вимушена знову підняти справу ЄЕСУ, по якій вже багато років як закриті всі питання.

- Ви ж знаєте, що зараз Генпрокуратура має питання і до Лазаренка у цій справі. Не боїтеся, що ваша родина стане теж фігурантом розслідування?

- Ви вважаєте, що спільний виїзд на шашлики 20 років тому – привід стати фігурантом справи ЄЕСУ? Я як юрист з цим не погоджуюсь.

- Так у вашої родини був спільний бізнес з Лазаренком?

- Ні в кого з членів моєї родини немає спільного бізнесу з Павлом Лазаренком.

- Для вас є різниця між Лазаренком і Януковичем?

- При Януковичі я живу зараз, і відчуваю презирство і неповагу до кожної людини, і до закону, що демонструє авторитарна влада. А що стосується Лазаренка – це для мене історія України з книжок. Хоча я й розумію, що він багато разів був не правий.

- От ви зараз кажете про авторитаризм Януковича. Але я вас не пам’ятаю на жодних акціях протесту. Виходить, що тоді вам було все одно.

- Ну на якихось акціях була. Можливо, десь півтора роки тому.

- А в суд до Тимошенко ви чому не приходили?

- А ви думаєте, лише прийшовши до суду, людина показує, що це її хвилює? Це що єдина можливість висловлювання протесту?

- Багато з тих, хто ходив таким чином сподівались отримати місце в списку.

- Але ж це моральне юродство. Хіба ні? Ці люди приходили не підтримати лідера, політичного в язня, а отримати місце в списку. То слава Богу, якщо не потрапили.

- Ви могли б приходити не в суд, але брати участь у мітингах на площі.

- Я вважаю, що є і інші форми підтримки.

 

- Так в чому тоді полягала ваша політична позиція?

-В незмінній політичній ідеї. Вірність та послідовність - це також один зі способів боротьби.

- А на вас тиснули щоб ви змінили партію?

-Ні. Хіба, за це вважати мій конфлікт з Анатоліем Семиногою. Після мого виступу зі згаданого питання у Київраді мене виключили з фракції БЮТ . Сьогодні Семинога є також виключеним з фракції БЮТ в Верховній Раді України.

- А вам не пропонували тоді перейти в Блок Черновецького?

- Коли була депутатом, ні. Але ще в 2003-2004, коли лише створювалась політична сила, В'ячеслав Супруненко (екс-зять Черновецького, який нині переховується за кордоном -УП) пропонував.

- Вам пропонували перейти до Партії регіонів?

- Ні.

- Вам не здається, що ви могли б виконувати ці завдання ефективніше, будучи у Партії регіонів. Ви мали б більше важелів...

- Мені не здається в принципі, що я могла бути в Партії регіонів. Не поділяю позицію, стосовно російської мови як другої державної.

- Це ваша єдина претензія до Партії регіонів?

- Ні, не єдина, наприклад, є інтуїтивне відчуття, хто з політиків тобі ближчий.

- Давайте, щоб було конкретніше. Ви можете назвати 3 пункти, чому вам не подобається влада і подобається опозиція?

-Я абсолютно не сприймаю, коли говорять монологом, принижуючи гідність людини, як робить це зараз партія влади. Я не розумію, коли закони переписують під людину чи ситуацію. Регіонали абсолютно узурпують владу, повністю зневажаючи позицію народу. Досить, чи продовжувати?

- А що подобається в опозиції?

- Я згодна з необхідністю терміново переглянути ПДВ та зменшити кількість податків. Мені близькі ідеї православ’я, що простежуються у всій програмі. Це багато до чого зобов’язує.

- Здається, президент Янукович набагато набожніший, ніж опозиція…

- Це ваша точка зору. Важко назвати набожними людей, які говорять "Ми развели их, как котят"…

- Ви знаєте Антона Яценка, Богдана Губського?

- Ні. Тобто не особисто.

- Опоненти кажуть, що ці люди крали не менше, ніж чинна влада. І православ’я їм не заважає…

- Власне тому іде ротація команди.

- Потрапляння в парламент – це стеля ваших амбіцій?

- Я напевно не так це сприймаю. Депутатство для мене не планка й не ціль. Я прагну багато чого зробити. Наприклад, Олександра Кужель, яка має великий результат, майже весь малий і середній бізнес існує, дякуючи їй. Я хотіла б досягти чогось подібного.

- Але Кужель це робила без мандата...

- Я хотіла б зробити щось подібне у парламенті.

- Знаєте, всі ми розуміємо, що Яценюк хоче стати президентом, син Януковича, щоб тато довше був при владі, а він більше заробив, а чого хочете ви?

- Якщо ви говорите про якісь посади, то я їх не прагну. Я хочу, щоб в нашій країні працювали закони і щоб вони захищали права людей. Я. прагну іншої якості життя : іншої екології , інакшої медицини бо всі люди дихають одним і тим же повітрям, їздять одними дорогами, не зважаючи на те, скільки в них грошей і які посади вони займають

- Багато людей, які прийшли в парламент з бізнесу, зрештою почали прогулювати засідання. Де гарантія, що цього не станеться з вами?

- Можливо для когось засідання є нудними, а для мене це є цікавою роботою. Я бачила, як моя мама не спала до 3-4 ночі і читала всі законопроекти на завтрашній день. Тому не треба всіх депутатів ставити в одну шеренгу.

- А якщо в парламенті буде блокування чи бійка, що ви будете робити?

- Я зорієнтуюсь.

- А якщо буде питання, що треба врятувати когось від політичного переслідування, хто є в непрохідній частині. Ви готові будете задля цього покласти мандат?

- Все залежатиме від ситуації. Але я вважаю, що депутатський мандат навряд чи когось врятує.

- До депутатів є багато претензій щодо персонального голосування. Ви зобов’язуєтесь голосувати самостійно і не віддавати нікому свою картку.

- Звісно, а навіщо віддавати картку, коли я там є сама.

- Вам вже сказали, які ваші функції у виборчій компанії?

- Я знаю, що я буду працювати в Києві.

- Є ще одне питання, яке поставили у Твіттері про вас. Скільки ви заплатили за місце?

- Я не платила. І за мене не платили. Якби в мене була можливість і закон це дозволяв, я вважаю, що допомога опозиції - є правильним витрачанням коштів.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 31.31.112.---3tjk..
Фактом є те, що обєрлідор-рецидивіст з підручними отримали б так з 500 пожиттєвих строків без особливих зусиль американської Феміди. Тож кому цікавий/вигідний лемент написантів? Запитання риторичне.
IP: 178.210.147.---andrew1..
якщо вона лишиться в списках я ще подумаю чи голосувати за таку опозицію. невже вона вартніша олеся донія?
IP: 31.31.112.---3tjk..
А що, звитяжний тріумвірат Тетяна Ніколаєнко/Мустафа Найем/Сергій Лєщенко зосереджений виключно "бомбити" опозицію, чи час дерти куцики ПРам невдовзі настане? Якось пахне воно недобре.
IP: 82.207.122.---Con_Clusion..
Суда по комментариям, их пишут людишки, намного более тупые, чем эта блондинка... и явно аморальные...
IP: 94.45.98.---Lyubov Medvedeva..
Как прочитала интервью, надежды на оппозицию как-то сразу поубавилось. Допускаю, что в сложившейся ситуации вины этой девушки нет. Надеюсь, у нее хватит ума отказаться от мандата. Только это может вернуть ей уважение простых людей, это будет поступок политика, у которого есть будущее. Иначе - пятно как на ее репутации, так и на репутации оппозиции, которой она, по ее словам, хочет помочь.
Усі коментарі
Партія (для) влади: БПП від виборів до виборів
Що рік прийдешній нам готує: технологічні тренди 2018
Право на поразку
Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС
Усі публікації