Війна за Київ

17 переглядів
134
Ігор Дебенко, для УП
Четвер, 1 листопада 2012, 16:24

"Остаточні попередні результати" виборів 31 жовтня, як обіцялось напередодні, ЦВК оголосити так і не змогла. Основна причина – жорстка боротьба, що розгорнулась між владою та опозиційними політичними силами за Київ.

Тамтешні ОВК уже протягом чотирьох діб ніяк не можуть "правильно" полічити голоси виборців.

Й якщо опозиція наполягає усього лише на об’єктивному й відкритому процесі їх підрахунку та коректній передачі остаточних результатів на сервер ЦВК, то для протилежної сторони, складається враження, "правильно" – це ще далеко не завжди чесно…

ОВК 223. Фото Мустафы Найема. Репортаж можна подивитися тут 

В столиці Партія регіонів уже зазнала разючого фіаско у виборах за партійними списками. Станом на ранок 1 листопада її результат становив усього лише 161 878 (12,59%). Це ще менше, аніж під час позачергових виборів 2007, коли ця політична сила знаходилася в опозиції. Тоді її підтримали 205 248 (15,04%) виборців. За чинну партію влади проголосували куди більше киян навіть у 2006 році – 171 250.

Сьогодні ж три інші політичні сили – "Батьківщина", УДАР, "Свобода" – сумарно набирають у Києві близько 74%.

Неспроможність же забезпечити перемогу бодай одному з мажоритарників загрожує чинній владі куди більшими втратами та новими викликами.

Це, схоже, прекрасно усвідомлюють і у високих кабінетах…

Одна з головних причин, через яку влада так активно просуває самовисуванців – їх тактична та стратегічна значущість.

За абсолютно позитивних обставин саме з їх та КПУ голосами Партія регіонів могла розраховувати на конституційну більшість.

Втім, в існуючих реаліях цей план – уже історія.

Більше того, в чинних умовах "акції", як зрештою і апетити, комуністів лише зростають, з огляду на аж надто критичний й, що головне, різнорідний та неоднозначний склад самовисуванців.

ОВК 223. Фото Мустафы Найема. Репортаж можна подивитися тут  

Парламентська більшість, що її з великою вірогідністю завдяки допомозі останніх Партія регіонів навколо себе первинно таки сформує, монолітною та ручною не буде.

На неї впливатимуть новосформовані групи впливу, які як зберегли за собою місце в парламенті, так і знову ж туди повернулися й, в залежності від коливань маятника та розвитку ситуації, вестимуть власну гру.

Відтак, владі конче необхідні стовідсотково свої… Ті, хто без надвагань долучаться й здатні до кінця зберігати покірну вірність.

Ця потреба набуває ще більш нагального характеру, зважаючи на 180 потенційних мандатів опозиції, що у спектрі президентських виборів 2015 року може призвести і до більш загрозливих наслідків.

Вибори ж мера столиці відбудуться ще швидше.

Власне, цим перелік не вичерпується…

Вистраждана перемога свободівця Андрія Іллєнка над Галиною Герегою засвідчила не лише важливість та цінність кожного голосу, всупереч штучно насадженому в свідомості переконанню у протилежному, але й продемонструвала реальну можливість зберегти та відстояти одержані результати.

Вибори в Києві красномовно продемонстрували й те, що протистояти адміністративному ресурсу, підкупу виборців, тиску та очевидним намаганням фальшування результатів волевиявлення таки можна. Виявляється, не такою вже й безнадійною є ця справа.

В безнадію чинну владу кидає скоріше те, що вона приголомшливо втрачає. Й звичними для неї методами приховати це вже не вдається. Столиця ж – не лише еталон, але й свого роду індикатор загальнодержавних настроїв.

З цієї причини поразка у Києві засвідчує не лише кризу, але й потенційно загрожує вже наступного разу спалахнути в куди більшому масштабі.

Красномовним сигналом до цього слугує й те, що навіть на Донеччині, у "вотчині" чинної влади, в порівнянні з останніми парламентськими виборами Партію регіонів підтримало майже на 450 тисяч менше виборців лише серед тих, хто прийшов голосувати.

Не набагато меншою є й підсумки у Луганській області –356 тисяч та АР Крим – 152тисячі.

Виборці не сліпі.

Ще одне підтвердження цьому – кінцеві результати багатьох так званих "благодійників" та "меценатів", які, попри багатомільйонні вливання, так і не потрапили в Раду.

Власне, всупереч наростаючому розчаруванню й зневірі, незважаючи на жебрацький асфальт, в який суспільство ось уже який час намагаються вкатати, виборець у своїй переважній більшості не втрачає гідності.

Більше того, поряд із радикалізацією настроїв та вимог виборців в суспільстві все ж відчувається запит на зміст й триває пошук нових політичних сил, які б змогли цей зміст як ретранслювати, так і втілювати на практиці.

Маніпулювання ж свідомістю в аспекті досягнення стабільності, що взяла на озброєння Партія регіонів протягом цієї виборчої кампанії, вже наприкінці року при збереженні існуючих тенденцій та прогнозів загрожує національній економіці рецесією.

Й у цьому аспекті події в Києві у своєму комплексному вияві цілком ймовірно можуть стати точкою неповернення.

Ігор Дебенко, політолог, для УП

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 193.178.147.---Ігор Бортник..
3kuser: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- А скажите что я против Вас лично писал? Я просто писал что человек, который говорит мне на каком языке мне говорить и думать, на каком языке читать сказку ребнку и на каком языке с ним оющаться - моральный урод и подлежит УНИЧТОЖЕНИЮ! Это - враг Украины! Вы лично можете жить! ____________________________________________________________________________ Дякую! Ви мене заспокоїли. Тепер я буду спати спокійно. І Вам бажаю доброї ночі !
IP: 193.178.147.---Glorija..
Тягнибока - в Президенти!
IP: 193.178.147.---Ігор Бортник..
amo101: Ігор Бортник: ---Зло і добро існує незалежно від нашого ставлення...-- ==== Очень даже зависит.Чем больше людей делающих добро,тем меньше-делающих зло.
Це відносне поняття ! Джахар Дудаєв хто ? Для кого - борець за свободу свого народу, а для кого - терорист.... Добро і зло існує! А наше ставлення - штука відносна і субєктивна .
IP: 193.178.147.---Azov..
PROSTO: Я була присутня на засіданні ОВК №215 і хочу Вам сказати, що представники Свободи, ще воєнізоване угруповання. Це щось страшне- це не люди. І не потрібно виливати бруд на людей тільки за те, що вони не розмовляють українською мовою і не підтримують ідеї свободівців. Боже, бережи Україну - від таких Депутатів!!!
Я фигею, дорогая редакция. А ПР тогда кто? Это тупо вооруженные бандиты. И как вы с ними собрались бороться? Если собрались, конечно? Знаете донецкую поговорку: против лома нет приема, окромя другого лома. Быки понимают только силу! Исключительно! Что выборы в Киеве и продемонстрировали. А еще тот факт, что бандюганы - сцыкло и их можно валить. Слава Украине!
IP: 193.178.147.---Azov..
PROSTO: Я була присутня на засіданні ОВК №215 і хочу Вам сказати, що представники Свободи, ще воєнізоване угруповання. Це щось страшне- це не люди. І не потрібно виливати бруд на людей тільки за те, що вони не розмовляють українською мовою і не підтримують ідеї свободівців. Боже, бережи Україну - від таких Депутатів!!!
Почитайте Солженицына про сучью войну в концлагерях. Как западные украинцы смогли переломить криминал и вертухаев и установить свой закон на зоне. С этим отребьем нельзя по-другому.
Усі коментарі
День беззахисної Вітчизни
Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців
Фантазери чи реалісти? Що треба знати про Hyperloop в Україні
Чотири роки по тому
Усі публікації