Бюджет України є хронічно дефіцитним. У проекті на 2015 рік пропонується перевищення видатків ( праворуч) над доходами (лівроруч) Загального фонду бюджету на 53 млрд грн. Із видатками трапилася важлива метаморфоза: їх змогли зменшити на 60 млрд грн за рахунок зменшення держорганів та ліквідації Нацагентств часів Януковича. Натомість, через збільшення вартості обслуговування держборгу та зростання видатків Пенсійного фонду, загальні видатки все одно зросли. На 44 млрд порівняно з 2014 роком.
ДОХОДИ
ВИДАТКИ
ЗМЕНШЕННЯ
ЗРОСТАННЯ
Дивно, але Україні Віктора Януковича Європейський Союз більше давав грошей в рамках програм допомоги Європейського Союзу
Також Арсеній Яценюк зібрався суттєво збільшити дохідну частину бюджету за рахунок легалізації зарплат населення. По цій статті очікується ріст на рівні 211% (приблизно 29 млрд грн). Це абсолютний рекорд серед усіх дохідних статей.
Суттєво скоротять видатки міністерства енергетики і вугільної промисловості. Мабуть, що частини галузі, за яку відповідало міністерство, вже не має. Крім того, серед тих, кому найбільше скоротили трати – космічне агентство.
Всіх також цікавлять витрати на Міністерство оборони. На 2015 рік заплановано додатково 16,2 млрд грн., що становить більше 90% всього Резервного фонду
Зростання витрат у проекті бюджету Мінсоцполітики та Мінінфраструктури нехай не вводить в оману. Порівнювати 2014 і 2015 роки некоректно. По Мінінфраструктури істотні відмінності пов'язані з введенням до відомства Державного агентства автомобільних доріг України. По Мінсоцу збільшення через те, що йому запропоновано передати деякі програми Мінфіна (наприклад, виплату допомоги сім'ям з дітьми та допомоги малозабезпеченим сім'ям.).

Також є держоргани, які були ліквідовані (Державне агентство з інвестицій та управління Національними проектами України, Державне агентство екологічних інвестицій України, Національне агентство з підготовки та проведення в Україні фінальної части чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим Севастопольська міська державна адміністрація). Звісно, що витрат цього року на них не буде.

Дані: проект бюджету на 2015 рік

Застереження: для інфографіки використовуються дані з Загального Фонду Бюджету, без урахування Спецфонду як щодо Доходів, так і щодо Витрат.

"Розшифровка" деяких статей бюджету не проводилась. Але вона є по важливих, на думку редакції, напрямків бюджетної політики: Мінсоцполітики, Міністерства внутрішніх справ та охорони здоров'я