ДОХОДИ
ВИДАТКИ
ЗМЕНШЕННЯ
ЗРОСТАННЯ
У порівнянні з першою версією проекту Бюджету на 2015 рік, Кабмін скоротив план надходжень як від податку на прибуток, так і від податку на додану вартість. Здається, в уряді більш реалістично оцінили стан економіки.
З рентами на видобуток сталася цікава . Так, доходи від ренти на видобуток нафти знизились на третину. В той же час, від видобутку газу передбачене зростання на 121% у порівнянні з 2014 роком и на 41% - у порівнянні з першим проектом бюджету. Видобуток нафти через "Укрнафту" контролює Ігор Коломойський. А ось головні по газу - Рінат Ахметов, Вадим Новинський та Микола Злочевський.
Зі статей доходів за півтора тижні особливо стрімке зростання по коштам, що повинен перерахувати Нацбанк – більш ніж на 100%, або 64 млрд грн. Проте голова НБУ Валерія Гонтарєва вже заявила, що Уряд зможе розраховувати на 38 млрд грн. Тобто маємо потенційне недовиконання на 27 млрд грн.
Базова дотація впала більш ніж на 90% - або на 55 млрд грн. Це частина децентралізації фінансів в бік перерозподілу між державним і місцевими бюджетами. Наприклад, 42 млрд передбачено на медичну субвенцію з Держбюджету до місцевих.
Уряд частково прислухався до думки експертів, які звертали увагу на роздування Пенсійного фонду. За півтора тижні видатки скоротили на 7% (хоча порівняно з цим роком вони все одно збільшилися на 24%).
Суттєво зріс військовий бюджет. Міноборони нададуть 39% проти 13-14% цього року и першому варіанті проекту бюджету. Ще близько 15 млрд військовим виділяли з резервного фонду, який в цьому році для цих цілей не планують передбачати. Так що зростання насправді не таке велике. Також, зросли витрати на Нацгвардію. У порівнянні з 2014 роком на 426%, з першим варіантом проекту бюджету – на 277%.