Початок кінця

16 переглядів
Вівторок, 02 лютого 2010, 16:50
Павло Северин
для УП

Думай! Ти обираєш!... з цих слів починаються рекламні ролики кандидата в президенти Юлії Тимошенко, що ми, виборці, спостерігаємо на провідних українських телеканалах.

Ще на інших роликах видно як Юлія Володимирівна спілкується з лідерами деяких європейських держав. Головним меседжем цієї реклами є переконати аудиторію, що єдиний демократичний, європейський кандидат - це Юлія Володимирівна.

Але чи насправді це так? Маю сумніви. Бо європейцям добре знайомі обоє лідерів президентських перегонів, і так само як і для великої кількості українців, вони є однаково ганебними кандидатами на найвищу в країні посаду. Більше того Янукович виявляється навіть меншим злом.

Ось приміром цитата з відомої статті "Українська дилема", що була нещодавно надрукована в "The Financial Times" (Велика Британія): "Пані Тимошенко, в принципі, завдяки своїм "помаранчевим" заслугам повинна видаватися більш привабливим вибором. Однак вона зарекомендувала себе безсоромною опортуністкою, на ній, як і на панові Ющенку, лежить провина за провали "помаранчевого" табору.

У економічній політиці вона схильна до популістських втручань в економіку,... Лише в стабільній Україні можна буде забезпечити проведення економічних реформ і відновлення економіки. Пані Тимошенко - повна протилежність стабілізуючої сили. Пан Янукович, попри всі його очевидні провини, може виявитися меншим злом. Шкода, що Україна докотилася до такого" .

Дійсно шкода, шкода, що ми, виборці, такі простаки і нас так легко роками водити за ніс. Шкода, що ми так і не змогли знайти альтернативу збанкрутілим та знахабнілим політикам, шкода, що нам про це говорять із-за кордону.

Інші ролики ЮВТ, що спрямовані на виборців, які віддали свої голоси Ющенку, закликають не зрадити Україну і підтримати єдиного патріотичного кандидата.

Але представники фракції БЮТ з прем'єром на чолі не мають морального права навіть згадувати це слово. Бо патріотичні лозунги Тимошенко, на кшталт тих, що вона нещодавно зробила на віче у Львові, це лише пусті слова, що зайвий раз доводять голослівність прем'єра (до речі, її там освистали. І можливо якби пані Юлія не була жінкою, то ще й отримала б палицею по спині, як пан Шкіль на річниці створення УПА).

Я маю на увазі заяву прем'єрки про те, що якби вона жила в далеких 1918-1919 роках, то вона б абсолютно точно була серед січових стрільців, тому що там якраз і були справжні патріоти...

А от голосування про відставку пана Огризка з поста міністра закордонних справ, яке було замовлене з Москви, це вже реальні діла. Ось цитата з цього приводу із статті Сергія Лещенко та Мустафи Найема, що 4 березня 2009. була надрукована в УП: "Він, як міністр, мене радикально не влаштовував. Це непрофесійна людина, яка системно займалася провокаціями проти уряду", - заявила Тимошенко вслід відставленому міністру.

Будучи міністром з квоти президента, Огризко фактично бойкотував рішення прем'єра. Наприклад, Огризко блокував реалізацію домовленостей Тимошенко і Путіна про збільшення фінансових відрахувань України до загального бюджету СНД.

Серед тих, хто дав голоси за зняття міністра закордонних справ: партнери тітки Тимошенко Антоніни Ульяхіної - Вадим Коротюк і Михайло Соколов, партнер чоловіка Тимошенко Віталій Данілов, колишній бухгалтер ЄЕСУ Антоніна Болюра, син першої помічниці Тимошенко Юрій Трегубов та завгосп "Батьківщини" Всеволод Бородін".

Принагідно нашій квазіпатріотці можна пригадати її хіхікання з жартів Путіна над українським президентом під час їх останньої зустрічі в Криму. А президент, між іншим, є символом держави, якого легітимно обрав український народ.

Тобто виходить, що діючий український прем'єр разом із своїм колегою із сусідньої "дружньої" нам країни відверто насміхалися з держави Україна, а також з нас з вами. Список таких патріотичних діянь прем'єра можна продовжувати далі.

Тому я вважаю, що коли Янукович фактично відверто заявляє про свої антиукраїнські позиції, щоправда навряд чи він їх буде реалізовувати, то це чесно. А коли Тимошенко оголошує себе найбільшим в країні патріотом, а на ділі веде відверту антиукраїнську політику, то це підло.

В своїй попередній статті я вказав, що в другому турі не підтримаю жодного з кандидатів. Після чого багато читачів, в коментарях зазначали, що голосування "проти всіх" - це втеча від відповідальності, автоматична підтримка Януковича, тощо.

В зв'язку з цим хочу зауважити, що це і є відповідальність, показати переможцю перегонів його реальну підтримку в суспільстві, та крихкість його становища. А щодо різниці між кандидатами, то я вкотре повторюю, що її немає.

Уявіть собі таку ситуацію. Вам пропонують страву приготовлену з гнилої свинини або з гнилої телятини, щоб ви вибрали? Я обрав жодну з запропонованих.

А якщо Юлія Володимирівна дійсно хоче довести, що вона справжній патріот і державний діяч, що головне для неї доля країни, а не її оточення, що влада для неї не самоціль, то нехай зніме свою кандидатуру на пост президента і залишить Віктора Федоровича сам на сам з рядком "не підтримую жодного з кандидатів".

Це дасть ще один шанс країні позбавитися від ганьби мати президентом колишнього зека. А вона отримає вагомі політичні бонуси. Бо абсолютно очевидно, що дива не станеться і Тимошенко програє цю битву.

А це стане початком її кінця. І не лише її особисто, а й очолюваної нею політичної сили, яка побудована так, що альтернативи лідеру (Тимошенко) не існує. І коли зникає лідер, зникає вся політична сила.

Павло Северин, для УПpowered by lun.ua
День X. Як реалізувати своє виборче право
Будьте свідомими, не ігноруйте своє виборче право й стежте за процесом голосування. Адже саме від цього залежить прозорість виборів і, як наслідок, майбутнє всієї країни.
Все, що потрібно знати про представництво України на Венеціанській бієнале 2019
Що відрізняє українське представництво 2019 у Венеції від попередніх проектів – це видима підтримка Міністерства культури і навіть президента України. (рос.)
Наука і освіта. Зупинити деградацію
Світ давно вже живе в новій реальності, а ми все ще очікуємо, що Україну в число передових держав виведе атавістична система... Необхідна термінова реформа, і реформа капітальна.
Шкода, що ми не найняли адвоката
П'ять кейсів, коли попередній договір з адвокатом міг би заощадити бізнесу час, гроші і нерви. (рос.)
Чи світить Труханову покарання за аферу з "Європейською мерією"?
Справа Труханова ризикує стати страшним прецедентом, коли спіймані за руку крадії легально отримають можливість скористатися краденим.
5 змін і одна перепона: що насправді відбувається з туберкульозом в Україні
Цього року держава закуповує протитуберкульозні ліки в суспензії. Це значно полегшить лікування дітей.