Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Очищення згори або очищення знизу: геостратегічний прогноз

Понеділок, 03 травня 2010, 17:38

Видатний український геополітик Липинський писав, що "Бог створив народи здатними до оздоровлення". Це дійсно так. Кожна нація і держава мають власну "імунну" систему, яка вмикається за реальної загрози існуванню суспільному організму.

Ратцель і Челлен взагалі вважали, що будь-яка держава організована за принципами живого організму (організменна теорія в геополітиці).

Суспільна система, як і організм людини, може захворіти. З цією хворобою може справитися сама імунна система або ж людину, як і державу, необхідно лікувати. Розумна правляча еліта, знаючи про розростання хворобливих проявів в суспільному організмі, починає його лікувати.

Бо якщо віддати цей процес на відкуп "імунної" системи, можна дочекатися великої біди. "Імунна" система нації діє, як і імунна система організму, цілком некеровано. Точніше, керуючись лише потребами збереження організму і відкидаючи всі інші супутні моменти.

Візьмемо для прикладу класичний випадок з історії Китаю. Знаменита культурна революція була типовим самоочищенням суспільства знизу. Його дуже вміло використав Мао Цзедун, який за допомогою хунвейбінів знищив не лише корупціонерів, але й своїх потенційних конкурентів.

Сотні тисяч людей були відправлені на "перевиховання" до сіл. Через цей механізм невдоволення суспільства бандитизмом і корупцією, які назрівали в КНР протягом довгого часу, вдалося перевести в стадію наукових дискусій. Цілком невипадково, що саме в цей період і зародився феномен Ден Сяопіна.

І нині Китай може слугувати прикладом успішного перманентного оздоровлення суспільства, але вже згори. Усвідомивши, що в суспільстві в наш час немає другого Мао, китайські керівники, щоб утримати владу і підтримати високі темпи економічного зростання, цілеспрямовано очищають свої ряди на загальнодержавному і регіональному рівнях, постійно страчуючи навіть членів політбюро чи урядовців найвищого рангу за хабарництво.

Причини небувалого в історії людства зростання ВНП Китаю криються не в ресурсах країни чи величезній кількості населення, а в періодичному і безперервного очищенні і оздоровленні суспільного організму згори.

Абсолютно протилежна ситуація нині в Україні. Риба, як відомо, загнивається з голови, а суспільний організм - з правлячої верхівки.

Накопичена критична маса у закономірному прагненні суспільства до самоочищення знизу у 2004 році була перехоплена ініціативою пана Ющенка через гасло "бандитам-тюрми". Але своїх обіцянок перед народом з приходом до влади Ющенко не виконав.

Для людей, знайомих із закономірностями розвитку людства, очевидно, що це гасло є просто відкладеним. А відкладені прагнення суспільства, як і хронічні хвороби організму, здатні на такі рецидиви, що не дай Бог... Суспільних закономірностей не дано відмінити нікому.

Якби у когось в Німеччині чи в світі хтось запитав у 1931 році - а хто такий Адольф Гітлер? - не відповів би ніхто.

Ще на початку 1917 року купка більшовиків на чолі з Леніним дуже боялися, що якщо вони виступлять, то матроси їх просто переколють багнетами.

Ще за місяць до захоплення влади Піночет навіть не думав про путч. Але прийшов час і суспільство почало самоочищення знизу від скверни царизму, Веймарської республіки і соціал-лібералізму Альєнде.

А "хлопці" Ленін, Гітлер і Піночет мали історичне нахабство скористатися зі сприятливого моменту і прийти до влади.

Українці - нація, яка чи не найбільше схильна до самоочищення знизу. Генетична схильність до цього у нас в крові. Це історичний досвід Хмельниччини, Коліївщини, УПА, Помаранчевої революції тощо.

Причини цього явища ховаються в пітьмі тисячоліть. Праукраїнські племена Правобережної України тисячоліття тому самоочищалися, без жалю спалюючи свої старі поселення й переселяючись до новозбудованих поселень. Нічого подібного історія людства у таких масштабах не знала. Так уже було. Так буде знову.

В Україні вже була не дуже добре нагострена коса... Тільки останні дурні не могли зрозуміти, що врешті-решт вона почне косити... Пан Ющенко з компанією дуже цього злякалися і не допустили очищення згори.

Дуже схоже, послухайте "новоявленого лжепророка", що оздоровлення скоро почнеться знизу. І очолить його вже не тупа "коса", а гостро відточений меч. А це вже для всієї "комашки" обійдеться неймовірно дорого...

Петро Масляк, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Верховна Рада скасувала літній час. От що це означає на практиці

Контрольний постріл у спрощену систему оподаткування

Якими будуть податки на вуглець

Читайте дрібний шрифт: чому Україні не варто добудовувати блоки №3 та 4 на Хмельницькій АЕС

Корупція антикорупціонерів? Про підозри в роботі НАБУ і реальні результати діяльності

Чому провалилося будівництво захисних споруд навколо енергооб'єктів