Повернутись до публікації

Про капіталізм у СРСР часів недорозвинутого соціалізму

Четвер, 20 жовтня 2011, 13:03
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.192.217.---index20.10.2011 23:44
совковенко:
кстати, туалетной бумаги в совке не было, народ задницы вытирал газетами "комуняка" и портретами совковых вождей, изображенных на многолистных календарях
а совковую туалетную бумагу выдавали только в обмен на вторсырье, и то было дефицитом

кстати, а знаешь что такое совковое слово "дифицит" ?
не знаешь, почитай у Райкина или Жванецкого
IP: 91.192.217.---index20.10.2011 23:39
совковенко:
совковенко:
index:
Ах ви сцуки погані. Збагатились на совку ...

собрать бы вас, гнид совковых, в один товарный вагон, да сдать кацапам в аренду лет на 200 на Колыме лес лобзиком пилять.
и кацапам польза и украинской экономике прибыль !


IP: 91.192.217.---index20.10.2011 22:38
читал, читал так ничего не понял
что то там про совковую экономику, галоши
одним словом - скучно и неинтересно
а вот интересно другое, знает ли это спец по совковой экономике
как переводится слово "экстра" в одну и другую стророну?
IP: 95.134.201.---0rion320.10.2011 21:03
За роки радянської влади з людей начисто винищили дух підприємництва.

Таварищ инженер ошибается - глянь только, уничтожали, уничтожали - 70 лет - а глядь в 90-е сразу из ниоткуда эта сявота как снег наголову.
Буковский ваще м у дак в этом вопросе.
IP: 93.73.251.---dybilozher20.10.2011 15:41
Иван49:
"Все-таки , что там у нас с процентами производства с/х производства 2010/1990 в неубогой Украине, да и в той же России?" - Після кількох десятиліть закупівель с/г продукції у США та Канади Україна й Росія стали сьогодні одними з найбільших у світі експортерів. У України її величезний експортний потенціал с/г продукції є основним гальмом підпуання угоди про вільну торгівлю з ЄС. Європейці бояться, що задушимо їхнє с/г.

Ну а банани з апельсинами - а за СРСР вони що, росли в Україні.

Нарешті, "Буран". Ці іграшки виявилися задорогими для США - закрили цю програму. А СРСР просто розвалився через них.
IP: 80.245.116.---Иван4920.10.2011 14:24
dybilozher:
"Все-таки, кілька відсотків землі приватних господарств давали більше половини усієї городини в СРСР - це офіційна статистика. А м'ясо з домашньої худоби? А у такій вбогій країні, якою був Радянський Союз, їжа складала велику частину економіки."

Все-таки , что там у нас с процентами производства с/х производства 2010/1990 в неубогой Украине, да и в той же России?
Как же раскрепостилось частная инициатива , разве не заросли поля сорняком или уже кустарничком ?
Увы ,приходится есть, и нередко , то ли бегемотину , то ли кенгурятину поставляемую освобожденным от гнета украинским купцом.
Можно спросить у автора да и у комментаторов о соотношении их личной материализованной интелектуальной продукции за 1970-1990г.г. / 1990-2010гг.
Что же такого изобрели , когда их раскрепостили , где "Бураны", "Русланы", да хоть бы сахара 5млн.тонн , что Ненька производила , 90 коп. за килограмм, между прочим.
Болтуны.
IP: 217.12.212.---Євген, Харків20.10.2011 13:57
Цікавий коментар. Про центри НТТМ згадую такий епізод. Десь наприкінці 80-х відділ НДІ, де я працював, замовляє деякий прилад молодіжному творчомуколективові (МТК), що створений зі співробітників іншого відділу. Мається на увазі, що ці молоді люди у вільний(!) від основної роботи час створять цей прилад. За це наш відділ в рамках розходів за госптемою сплачує МТК договірну ціну через центр НТТМ, який залишає собі... 40%! От так виходили на сцену тігіпки та Со, так народжувалися молоді банкіри з комсомольців.
IP: 195.138.81.---Kotia20.10.2011 13:52
Sho hatel skazat affftar??? - NYPANIATNA!!!!
NIZASHOTTT!!
IP: 93.73.251.---dybilozher20.10.2011 13:47
Все-таки, кілька відсотків землі приватних господарств давали більше половини усієї городини в СРСР - це офіційна статистика. А м'ясо з домашньої худоби? А у такій вбогій країні, якою був Радянський Союз, їжа складала велику частину економіки.

В цілому погоджуюсь з автором, але хотів просто відмітити, шо його досвід з індустрії ВПК, - яка була надмірно контрольованою і майже (про це нижче) не могла брати участі у вільно-ринковій економіці - робить аналіз теж досить однобоким.

Але й у ВПК люди вміли працювати "наліво". Так, на одному з заводів, що виробляв оптику для військових, можна було через посереників-бариг замовити складні лінзи для окулярів, які радянська медицина вважала "буржуазною розкішшю" і необхідності в яких для деяких пацієнтів не бачила.
IP: 94.45.45.---xcc20.10.2011 13:27
Про радянську економіку краще почитати книжку Ігоря Єфімова "Без буржуев".
2 роки без Павла
Країна чорних лебедів
Концертний зал він сотворив, як скрипку: як маестро Флоріан рятує свою "Літаючу тарілку" від забудовників
Як запустити бізнес в умовах високої конкуренції
Усі публікації