До українських політиків опозиційного спрямування

49 переглядів
П'ятниця, 23 грудня 2011, 10:01
Левко Лук'яненко

Спектр опозиційних сил включає в себе людей із доволі різним ставленням до багатьох факторів українського минулого й теперішньої дійсності. І, вочевидь, вони виношують різні плани будівництва України.

Проте, усі маємо стати до спільної справи.

Захоплення влади мафіозними антиукраїнськими силами, які зневажають інтереси трудящих, продають економічні й політичні інтереси держави й щодень підривають суверенітет України, ставить перед патріотичними політиками питання руба:

– або ми об'єднаємося й переможемо на виборах 2012 року;

– або задля збереження самостійності України доведеться, після програшу виборів, організовуватися на революцію.

На кону доля України – найбільша історична коштовність. І задля неї прийдеться загнуздати великі амбіції своїх нескромних постатей. Бо інакше нащадки нас проклянуть.

Пані Тимошенко пропонує скласти єдиний партійний список. Навряд чи це можливо.

На сьогодні розстановка сил така, що "Батьківщина" і "Фронт змін" гарантовано проходять до Верховної Ради, а ВО "Свобода" і "Удар" перебувають на межі 5% бар'єру. За межами цих чотирьох партій є кільканадцять опозиційних політичних партій, кожна з яких окремо не спроможна пройти до ВР, але від яких залежить перемога українських сил.

Тому пропоную на ваш розгляд два сценарії.

 Перший

Опозиційні сили йдуть на вибори чотирма колонами: "Батьківщина", "Фронт змін", "Удар" та ВО "Свобода". Кожна із цих колон має своїх прихильників, які в разі об'єднання не будуть голосувати загалом, а за свою необ'єднану – проголосують. Цілком імовірно, що чотирма колонами можна провести до Верховної Ради більше опозиційних депутатів ніж однією колоною.

З огляду на перебування "Свободи" і "Удару" на межі 5% бар'єру та щоб підсилити їх і підняти над лінією ризику – закликаю партії, що явно не мають шансів подолати 5% бар'єр, піти на підтримку "Удару" і "Свободи".

Юлія Володимирівна цілком слушно пропонує скласти єдиний список по висуненню кандидатів по мажоритарних округах.

При складенні цього списку треба віддячити слабким партіям, що підтримуватимуть "Свободу" і "Удар", і які мають у своїх лавах цілком конкурентноздатних партійців – виділенням їм по кілька округів, на яких вони будуть звільнені від конкуренції зі своїми й боротимуться проти кандидатів від влади.

Другий


З огляду на те, що партія "Батьківщина" та "Фронт змін" гарантовано долають 5% бар'єр і мають намір іти самостійно, я, бажаючи їм успіхів, вважаю за необхідне висловитися із приводу об'єднання інших мало чисельних партій.

Юлія Тимошенко пропонує об'єднатися на основі нейтральної партії.

Думаю, що за таку партію можна вважати Українську республіканську партію, УРП. У всякому разі, на користь цієї пропозиції є аргументи, що виділяють її з інших партій. УРП утворилася з Української Гельсінської Групи-Української Гельсінської спілки, має великі заслуги в боротьбі за свободу людини та незалежність України. Це ідеологічна партія на основі республіканської ідеології.

Назва, як і ідеологічна ніша республіканської партії, не кон'юнктурна, а постійно твориться самим життя. Республіканські партії діють у понад 100 країнах світу.

Об'єднання під брендом УРП не принижуватиме партійне самолюбство жодної партії – бо я, як голова УРП, у день об'єднання складу свої повноваження й запропоную об'єднанню процедуру виборів іншого голови.

Варіант об'єднання під брендом УРП був би переможний за умови, що під ним об'єднаються всі слабкі опозиційні партії.

До спілки під бренд УРП йде "Удар" Віталія Кличка та ВО "Свобода" Олега Тягнибока. Об'єднання не збільшує кількість колон опозиційних сил, а зводить до трьох: "Батьківщина", "Фронт змін" та УРП (об'єднана, з новим провідником).

Прошу Вас, шановні політики України, обговорити пропозиції й виробити свої рішення.

Задля неньки-України пожертвуймо собою!

Левко Лук'яненко, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.