Новий режим

105 переглядів
Понеділок, 15 жовтня 2012, 07:06
Павло Садоха
голова Спілки українців у Португалії

Нещодавно лідери українських громадських організацій Португалії спробували використати своє громадянське право і дати оцінку роботі органів державної влади.

В даному випадку – Посольства України в Португалії.

Справа стосувалася відкритого листа до міністра закордонних справ України із зауваженнями щодо вибіркової співпраці посольства з громадськими організаціями в Португалії.

Точніше, про особливі симпатії посла України до так званих громадських організацій іммігрантів з країн СНД, в яких українці, за твердженням високого дипломата, складають більшість.

Не будемо вдаватися в полеміку про методи кількісного визначення українськими урядовцями більшості. Процедура прийняття і застосування закону про мовну політику в Україні напевне відкриє нові перспективи в арифметиці.

Лиш зауважимо, що окремі лідери цих організацій, декларуючи в Португалії захист іммігрантів, міжкультурний діалог та слов’янську єдність, насправді люб’язно спілкуються з одіозними російськими політиками, що відкрито зневажають Україну.

"Жириновський запропонував садити до в'язниці українців, які не бажають їхати з Росії". Або: Віце-спікер Держдуми РФ, скандальний лідер ЛДПР Володимир Жириновський, заявив, що південний схід України приєднається до Росії через п'ять років. Про це він сказав в ефірі радіостанції Эхо Москвы.

 

Так ось, замість українських дипломатів – відповідь на наш лист ми отримали не від міністра закордонних справ України і навіть не від посла, а від представників Координаційної Ради російських співвітчизників!?

При цьому в агресивній, ультимативній формі – "Не сметь!", і з вихвалянням в різний спосіб "чудової" роботи посольства. В прекрасних традиціях невмирущого СССР, вихідцями з якого вони себе називають.

І тут, для нас, українців, постає нова проблема. Як же ж нам тепер пояснювати португальцям, який в Україні політичний режим, якщо дипломатів від свого народу захищає координаційна рада співвітчизників іншої держави?

Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії, для УП

powered by lun.ua
Як ефективно використовувати сучасні технології в освіті?
Основний виклик, який стоїть перед освітою, повернути молодому поколінню інтерес до навчання.
Хто керуватиме медичними закупівлями в Україні?
Керівник агенції, яка здійснюватиме медичні закупівлі в Україні, повинен бути не просто професіоналом, а й мати бездоганну репутацію, управлінський досвід та усунути будь-які конфлікти інтересів у такій важливій справі. Вивчаємо кандидатів.
Прописка (не) важлива, або Як витягнути жереб на навчання в школі
Цього навчального року очікується, що у Києві до першого класу піде понад 34 тисячі дітей.
Як вирішити проблему недовіри до страхування
Добровільні види страхування так і не стали популярними серед населення. Питання довіри, як і раніше, на порядку денному. (рос.)
Думаємо
Яким буде Володимир Зеленський на посаді президента України? Небезпечнішим за Януковича? Слабшим за Ющенка? Успішнішим за Порошенка?
Вибори. Афтершок
Кожен, хто б не приходив до влади, завжди буде намагатись будувати не інститути, які б врівноважували один одного, а вибудувати систему під себе та свої інтереси... А мета третього сектора – це не влада і не гроші та не "служіння" персоналіям. Адже персоналії змінюються, а цінності залишаються.
Спомин про Джозефа Стоуна
Звичайно, настав час – насправді необхідність у цьому назріла дуже давно, – коли слова повинні супроводжуватися діями... Час вилучити міни, особливо в житлових районах та інших місцях, які часто відвідують цивільні особи.
Порошенко і Мазепа
Що так і не змогли пробачити Порошенку? Історичні паралелі між гетьманом та чинним президентом, а також про те, який урок повинні засвоїти всі "володарі булави".