Іронія долі, або 100% передвиборчий піар

26 переглядів
Вівторок, 02 вересня 2014, 14:58
Ігор Курус
координатор Громадської кампанії "За відповідальну владу"

На днях прес-служба Юлії Тимошенко заявила, що партія "Батьківщина" має намір подати до Центральної виборчої комісії повідомлення про проведення ініціативних зборів громадян, щодо проведення референдуму про вступ України до НАТО.

Попри цілком прийнятну ініціативу дивує час і авторство цієї, напевно рятівної для України, ініціативи – переддень парламентських виборів і Тимошенко.

Щодо часу. Уряд Яценюка, який утворили ВО "Батьківщина" та ВО "Свобода" мав цілих 6 місяців російської прямої агресії, щоб внести зміни до законодавства і ініціювати рух України до НАТО.

Проте, жодних дій, чи навіть натяків не було. Правда ЮВТ у травні-червні 2014 року кілька разів заявляла про вступ в НАТО, але все обійшлося красномовними заявами. Бо донедавна авторка сьогоднішньої ініціативи була категорично проти НАТО.

Щодо місця. Згадаємо 2008 рік, коли Тимошенко все зробила, щоб члени НАТО не підписали в Бухаресті ПДЧ з Україною. Саме там Путін заявив, що такої країни, як Україна – не існує.

Тоді одне з українських видань висвітлило позицію Тимошенко. Ось як охарактеризувала дії тодішнього прем’єр-міністра Тимошенко автор статті: "Якщо у нашої країни і були якісь шанси отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) на саміті альянсу в Бухаресті в квітні цього року, то після візиту Юлії Тимошенко до Брюсселю вони розтанули остаточно.

Вкотре вибір шляху розвитку країни та реалізація однієї з її стратегічних завдань виявилися заручниками досягнення цілей особистих, а кон'юнктурне рішення однієї людини одним махом перекреслило результати багатомісячної роботи десятків людей".

Щодо позиції. Позиція може змінюватися, – зауважать мені прихильники ЮВТ. Але і сьогодні заява пані Тимошенко – не реалістична.

Очевидно, що референдум має відбутися згідно діючого закону про всеукраїнський референдум. Юлія Володимирівна навіть назвала дату – 26 жовтня 2014 року, тобто, через 56 днів.

По-перше. Пункт 6 стаття 15 цього закону визначає, що Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Питання: чи зможе ВО "Батьківщина" зібрати 100 тисяч підписів в АР Крим, Донецькій і Луганській областях?

По-друге. Пункт 2 статі 28 закону встановлює, що указом президента України про призначення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою визначається дата його проведення, якою є остання неділя п'ятдесятиденного строку від дня видання указу.

Питання: чи зможе ВО "Батьківщина" за 6 днів зібрати 3 мільйони підписів громадян, у тому числі по 100 тисяч підписів в областях, де відбувається війна та в АР Крим?

По-третє. ВО "Батьківщина" закликає президента Порошенка ввести військовий стан. Стаття 21 діючого закону про всеукраїнський референдум передбачає, що Всеукраїнський референдум не може призначатися чи проводитися в умовах воєнного чи надзвичайного стану на всій території України.

Питання: чому ВО "Батьківщина" ініціює завідомо суперечливі питання?

І, нарешті, останнє запитання: чого хоче лідер ВО "Батьківщина" – референдуму щодо вступу України в НАТО, введення військового стану, чи просто попіаритися перед виборами до ВР?

Ігор Курус, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.