Проблиски надії. Чи надовго?

Середа, 03 серпня 2016, 14:11

У червні 2016 року Міжнародний республіканський інститут (МРІ) оприлюднив нові заміри громадської думки, що їх було проведено за фінансової підтримки уряду та Міністерства закордонних справ та торгівлі Канади. Опитування було проведене соціологічною групою "Рейтинг". Повну версію дослідження можна знайти тут: українською та англійською мовами.

Серед даних соціологічного опитування особливу увагу привертають кілька ключових висновків.

1. У період після перезавантаження кабінету міністрів зменшилося невдоволення українських громадян роботою владних структур усіх рівнів.

Навіть рівень схвалення роботи парламенту зріс до 10 відсотків – а це вдвічі перевищує відповідний показник станом на лютий цього року.

 

2. Важливо відзначити, що впродовж цього періоду відбулося не лише зростання особистого рейтингу новопризначеного прем'єра Володимира Гройсмана, але й також збільшився і рівень схвалення роботи кабміну в цілому.

Оскільки більшість українців постійно називають пріоритетним завданням подолання корупції в державних органах, уряд повинен докласти значних зусиль у відкритій боротьбі з корупцією в судах і на митниці для того, щоб заслужити подальшу підтримку з боку суспільства.

Загалом це дає підставу для скромного оптимізму стосовно розширення можливості реалізації позитивних реформ.

 

3. Незважаючи на те, що політичні партії мають, як і раніше, рекордно низький рівень підтримки, зокрема, з боку жителів Східної України, зменшення рівня песимізму громадян та проблиски надії на підтримку влади відкривають короткочасне вікно можливостей для прем'єр-міністра, президента і Ради, на яку восени очікує напружений законодавчий сезон.

Якщо їм вдасться розробити комплексний план для більш активного залучення громадян до процесу реформування цієї осені, зокрема, з точки зору його узгодження з вимогами МВФ, – то вони матимуть можливість розширити кредит довіри українських громадян.

Загальна картина очікувань і сподівань представлена на інфографіці нижче.

 

Отже, всупереч популістській риториці опозиції на дражливі для українців теми, на тлі досить спокійного з політичної точки зору літа – останні дані соціологічного дослідження МРІ демонструють, що в деякій мірі напруга в суспільстві спала.

Однак після швидкоплинного літа обов’язково наступить зима.

Майкл Дракмен, Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні, спеціально для УПpowered by lun.ua

Чому боротьба з корупцією – справа кожного, і як тут допомагає цифровізація

Як трансформувалась освіта України за 30 років

Лагідна деофшоризація

Клептократія – іржа, яка роз'їдає держави і демократії

Саміт Байдена та антикорстратегія США: що це означає для українських корупціонерів

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС