Вугілля з ОРДЛО: чи є альтернатива?

6438 переглядів
П'ятниця, 03 лютого 2017, 11:06
Тарас Пастух
народний депутат, фракція "Самопоміч", для УП

На третій рік війни, яка продовжує забирати життя наших бійців, українська влада повинна врешті припинити заробіток на поставках вугілля з ОРДЛО та фінансування тероризму.

Найчастіше з уст українських чиновників та провладних депутатів звучать заяви, начебто Україна не має альтернативи постачанню вугілля з окупованих територій, і це загрожує стабільності енергетичної системи.

Спробуємо розібратись.

Як Україна фінансує терористів?

Після того як Україна втратила свою територію і частина шахт була захоплена, з'явилась додаткова потреба у поставках вугілля.

Ми мали три варіанти: 1) домовлятись безпосередньо з агресором – Росією; 2) домовлятись з найманцями Росії, які сьогодні воюють проти нас і вбивають наших хлопців; 3) знайти альтернативу і працювати з іншими країнами, які готові постачати вугілля антрацитної марки в Україну.

Щоб реалізувати останній варіант, при розрахунку вартості електроенергії було пораховано ціну роттердамської біржі. До цієї ціни додано також вартість доставки вугілля в Україну та по нашій території. Через це вартість електроенергії для кожного українця зросла на 15-20 відсотків.

Однак збільшивши тарифи та закупівельні ціни, Україна далі, на третій рік війни, купує вугілля в ОРДЛО. Але за ціною не Роттердама, – а Ахметова.

Вугілля з ОРДЛО має гіршу якість через значні домішки сірки, тому його вартість нижча при закупівлі. Але ми з вами платимо ціну роттердамської угоди.

Заяви про те, що перекривши постачання вугілля з ОРДЛО, Україна не зможе виробляти електроенергію, не відповідає дійсності з кількох причин.

Насамперед, ми не використали можливості поставок з-за кордону від інших країн, і сьогодні не проводиться жодна робота, щоб це зробити.

У ці дні мав змогу побувати на ТЕЦ в місті Щастя Луганської області. Тут є запас вугілля щонайменше на місяць. Цього часу абсолютно достатньо для того, аби укласти нові контракти і забезпечити поставку вугілля в Україну з інших країн.

Також достатньо трьох-чотирьох місяців, аби переобладнати ТЕЦ, які працюють на антрациті, – на марки газового вугілля, якого є достатньо у Львівсько-Волинському вугільному басейні.

Сьогодні шахтарі Львівщини та Волині відверто говорять про те, що ведеться політика щодо припинення роботи їх шахт. Вони не можуть забезпечити порох для проведення робіт з видобутку вугілля, бо затягуються тендери і не мають замовлень на збут своєї продукції. Водночас, за свідченням СБУ, цей порох безперешкодно ввозиться для шахт, які сьогодні підконтрольні Ахметову і знаходяться на окупованій частині Донбасу.

Чим торгують з окупованими територіями?

Натомість СБУ та "Опоблок" синхронно повідомляють нам про катастрофічні наслідки блокади. Тільки-от катастрофа це не для держави, а для олігархів і тих чиновників, які заробляють на війні мільярди, а заодно фінансують терористів.

Насправді вугілля з ОРДЛО становить лише 10% у торгівлі з окупантами.

Щодня з України в ОРДЛО залізничними шляхами курсують десятки вантажних ешелонів. Чим вони завантажені, ми дізнались у диспетчерській Світланове – останньої станції на території України перед лінією розмежування з так званою "ЛНР". На фото можна побачити накладні, які нам надали у диспетчерській.

 
 
 
Накладні на перевезення вантажів залізницею у диспетчерській Світланове – останньої станції на території України перед лінією розмежування з так званою "ЛНР"

Перевозять будівельні матеріали, ліс, сталь, вугілля. Це те, що переміщається згідно із документами.

Що насправді є у вагонах – перевірити неможливо. У наших прикордонників немає потрібного обладнання. А на зміну, яка складається з восьми прикордонників, припадає 10-12 ешелонів, по 40-60 вагонів у кожному. Це значить, що один прикордонник за добу має перевірити 70-90 (!) вагонів. У них є лише один "спецзасіб" – собака.

За спостереженнями залізничників, рух на станції значно активніший, ніж був до війни.

Тому риторичне запитання – чи вигідно тим, хто торгує і хто все це покриває, щоб війна нарешті закінчилась?

Сьогодні з жахом спостергіаємо за боями в Авдіївці. І ще гірше усвідомлювати, що ті "Гради", якими терористи обстрілюють наших військових і мирне населення, фінансуються і за рахунок України.

Тарас Пастух, учасник АТО, народний депутат України, фракція "Об'єднання "Самопоміч", спеціально для УПpowered by lun.ua
Зеленський, Донбаський конфлікт і західний режим санкцій
Чому конфронтація Києва з Москвою на сході України продовжиться і може загостритися, поки не зміниться політика ЄС. (рос.)
Небезпеки апелювання до референдуму 2000 року
Головний мінус в апеляції до референдуму 2000 року в тому, що він був спрямований на авторитарне збільшення влади президента і здійснювався відверто авторитарними методами. Для чого потрібна була друга палата парламенту Кучмі – зрозуміло. Для чого це команді Зеленського – поки що ні.
10 перемог для пацієнтів, або "Що вона зробила, ця Супрун?"
Виявляється, можна в обов'язковому порядку змусити кожен обласний департамент охорони здоров'я викласти на сайт інформацію про наявність ліків. (рос.)
"Неконституційна НКРЕКП": як рішення суду вплине на ринок електроенергії
До врегулювання Верховною Радою правового статусу НКРЕКП, запуск ринку електричної енергії варто відкласти мінімум до 1 січня 2020 року.
Як фінансування шкіл впливає на результати ЗНО
За останній час український уряд декілька разів підвищував заробітну платню вчителям. Та чи призводять такі дії до збільшення успішності учнів?
Підтримка бізнесу з боку держави: чи можна більше?
Україні не обов'язково знижувати порівняно невисокий рівень державної допомоги, але варто оновити її структуру.
Зелене одеське море для "зеленого" міністра екології
Причини цвітіння моря в Одесі: водорості, спека, зниження солоності води і… діяльність людей. А от поява "зеленого моря" – чудовий привід повернутися до прибуткової теми "екологічних перевірок". Тим більше, що скоро лавочка закриється і чергова прибуткова артерія не буде міністру зайвою.