Навіщо RAND?

1631 перегляд
Вівторок, 07 лютого 2017, 16:59
Дмитро Шимків
заступник глави Адміністрації президента України, для УП

Сьогодні на "Українській правді" був опублікований матеріал "Битва за Вашингтон. Лобі президента. Частина 1". Дмитро Шимків, що є одним із його фігурантів пояснює, чому Адміністрація президента скористалася послугами американських лобістів для замовлення дослідження в американської корпорації RAND.

Залучення RAND до процесу реформування мало організаційну, інституційну та політичну складову.

RAND є одним із ключових think tanks, з якими працюють військові відомства США, ЦРУ, ключові державні структури, тощо. Більшість країн, які співпрацювали з RAND, отримували позитивну політичну підтримку з боку США у питаннях військової та оборонної взаємодії.

До початку президентства Петра Порошенка, в Україні діяли різні обмеження щодо співпраці та взаємодії із представниками НАТО, а в США були обмеження щодо співпраці із українськими військовими структурами навіть в отримання консультації чи інформації.

Протягом 2015 року факт співпраці з RAND за ініціативи президента України мав необхідний вплив на відношення та точки зору керівництва військових відомств США та НАТО, працівників різних оборонних та військових відомств США, посла США в Україні, сенаторів, тощо.

Необхідно зазначити, що для проведення дослідження було отримано відповідний дозвіл від Державного департаменту США. Дослідження та рекомендації RAND стали основою більшості стратегічних оборонних документів, реформи безпеки та оборони, стратегії кіберзахисту, стратегічного оборонного бюлетеня представленого на саміті НАТО в Варшаві влітку 2016. Керівництво НАТО та США високо оцінило проведену роботу.

В жовтні 2016 року – публічна частина звіту RAND опубліковано для загального використання.

Приймаючи до уваги відсутність державних коштів, для фінансування проекту дослідження RAND за сприяння та урядових та неурядових організації, включаючи BGR, в США було створено фундацію Ukraine Investment Alliance.

Це класичний підхід для залучення коштів із приватного сектору для фінансування тих чи інших досліджень в США. В результаті кампанії із збору коштів для фінансування ініціативи було знайдено необхідну суму для старту дослідження.

Ми вдячні донорам, які підтримали потребу України у проведенні глибокого аналізу та наданні рекомендацій від провідного центру досліджень США щодо реформування сектору безпеки та оборони України в умовах агресії з боку Росії.

Наші підходи були прозорі, і результати зрозумілі. Вони потрібні країні для реформи ЗСУ та побудови співпраці із НАТО та США. Питання знаходиться не у площині використання різних політико-організаційних інструментів, що доступні в різних країнах світу. Питання – у меті цих дії.

Для нас важливо було "розтопити лід" у військово-оборонному співробітництві Україна – США, та розробити дорожню карту реформи безпеки та оборони України за взірцем НАТО.

Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації президента України, секретар Національної ради реформ, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.