Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Доказів участі солдатів Росії на Донбасі більшає (світова преса)

Анна Шаманська _ Четвер, 05 березня 2015, 18:39
Версія для друку Коментарі 0
Траурна хода пам'яті Бориса Нємцова. Москва, 1 березня 2015 року

ЗМІ публікують дедалі більше історій про російських військових, які допомагають сепаратистам на сході України

У ЗМІ з’являється дедалі більше інформації про російських військових, що воюють на боці сепаратистів на сході України, повідомляє німецьке видання Deutsche Welle. А британська газета Guardian публікує історії шести жінок, які воюють на боці батальйону "Айдар". Тим часом американський часопис New Republic називає анексію Криму злочином століття.

Доказів участі російської армії у боях на сході України стає дедалі більше, пише журналіст Міхаіл Бушуєв у німецькому виданні Deutsche Welle. Він, зокрема, опирається на інтерв’ю, які російські бійці, що воюють на Донбасі, давали російським газетам "Коммерсант" і "Новая газета". Із розповідей солдатів стає зрозумілим, що те, як саме росіяни потрапляють в Україну і воюють там, має створювати враження, що лише місцеві мешканці боряться на боці сепаратистів, пише Бушуєв.

"У Росії легально відправити військових працювати за кордоном можна лише, якщо вони є професійними солдатами з контрактом і безпосередньо погодилися на передислокацію до іншої країни", – пише журналіст. Однак, якщо солдати відмовляються, їх можуть судити за дезертирство, додає Міхаіл Бушуєв.

Журналіст зазначає, що офіційно Кремль далі стверджує, що в Україні немає регулярних російських військ, хоча деякі російські парламентарі визнають наявність російських офіцерів на Донбасі, говорячи, що вони "у відпустках" і допомагають сепаратистам "добровільно".

Британська газета Guardian опублікувала історії шести українських жінок, які вирішили воювати проти проросійських сепаратистів на сході України на боці батальйону "Айдар". Серед них жінка, яку називають "Мама Таня". Її завданням є надавати першу допомогу та витягувати поранених бійців під час проведення спеціальних операцій. За той час, що вона перебуває на передовій, Мама Таня була поранена, взята в полон, де її били чеченські бойовики, які воюють на боці сепаратистів.

Серед жінок "Айдару" є й 19-річна "Анаконда". "Я працювала у київському військовому шпиталі  медсестрою. Я зрозуміла, що не можу дивитися, як наші чоловіки вмирають. Ось і все. Це моя країна та мій народ. Боляче бачити, як бійці та мирні жителі вмирають по обидва боки конфлікту. Я хочу, щоб війна закінчилася швидше", – каже дівчина.

Дві медсестри батальйону, Леся та Даша, походять із Луганської області. Обидві мають дітей вдома, але відмовляються поїхати з фронту. "Люди з "Айдару" мої друзі. Мій хлопець служить у цьому батальйоні. Я також заповнюю папери, щоб долучитися", – сказала Даша.

Американський часопис New Republic опублікував статтю журналіста Кейсі Майкла про річницю анексії Криму Росією – він називає це "злочином століття". "Між тим, Брюссель вирішив повністю ігнорувати Крим, а Вашингтон тримає питання про півострів на відстані, не маючи бажання чи можливості підштовхнути Європу до переговорів із цього питання. Росія ж, вибравши жорсткий націоналізм, вважає анексію вирішеною справою", – пише Майкл.

Тим часом, як зазначає журналіст, страждають кримчани. Новий уряд привласнив мільярди у вигляді нерухомості та активів, туристична галузь є зруйнованою, а сам Крим став тягарем на шиї Росії, зазначає журналіст. Однак, найбільше страждають кримські татари. Росіяни заборонили публічні пам’ятні заходи, присвячені депортації татар, вторглися до татарського парламенту та вигнали двох найважливіших татарських політиків – Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова, повідомляє Майкл.

"Допоки Крим перебуває під каблуком Кремля, переслідування татар триватиме. Не чекайте масових депортацій. Натомість Росія просто задушить будь-яку надію, яку татари можуть мати на відродження власної культури та домівки", – написав журналіст.

Радіо Свобода

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте