Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Чого прагнуть грузинські реформатори в Україні?

Вівторок, 02 червня 2015, 11:40
Версія для друку Коментарі 0
Міхеїл Саакашвілі

На найвищих щаблях української влади сформувалася група посадовців грузинського походження. На думку експертів, їхні перспективи здебільшого залежать від успіху реформ, але переважно ці люди, які український паспорт отримували майже одночасно із посадою, розцінюють Україну як можливість довести власну ефективність та повернутися в Грузію. Утім, оглядачі не виключають, що Міхеїл Саакашвілі, який днями очолив Одеську облдержадміністрацію, має перспективи посісти високі посади в українському уряді аж до прем’єрської. 

Міністр і два заступника міністрів, заступник генпрокурора – тепер до цієї групи українських урядовців грузинського походження приєднався очільник Одеської області – колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі

"Їх цікавить перспектива не в українській владі, і не в українській політиці. Думаю, що вони хочуть повернутися на батьківщину, але повернутися з успіхом, продемонструвавши, що вони вдалі реформатори не лише в маленькій Грузії, але й у великій Україні. Якщо їм це вдасться, то це і на їх користь, і на нашу користь", – вважає політолог Володимир Фесенко.

Реформатори із досвідом, але без зв’язків 

Як зазначають експерти, усіх посадовців грузинського походження запросили на роботу в Україну з огляду на досвід реформ, які вони запроваджували в себе на батьківщині. Тож, перспективи цих людей в українській владі та політиці також залежать насамперед від успішних перетворень. 

"Вони обмежені в інструментарії. Бо на відміну від більшості урядовців подібного рангу, вони не є представниками партій чи груп. Вони представляють лише себе і свій досвід", – зазначає журналіст Вахтанг Кіпіані

Щоправда, казати про успіхи грузинських реформаторів в Україні наразі передчасно. Політолог Кость Бондаренко взагалі вважає, що навряд чи їхня діяльність в Україні буде успішною. 

"Люди, які прийшли сьогодні як реформатори, скоріш за все, зіштовхнуться навіть не з тим, що вони не розуміють, як функціонує держава. Вони не розуміють ментальність українських еліт. Думаю, невдовзі буде доволі великий "ісход" цих людей", – каже він. 

Разом з цим, саме в урядовця іноземного походження високі шанси посісти посаду глави уряду. 

"У нас, у принципі, лава запасних потенційних прем’єрів не така й велика. Тому – якщо не Саакашвілі, то міністр фінансів Яресько", – зазначає Кость Бондаренко.

Давній знайомий Порошенка, який не складе конкуренцію 

Політолог Володимир Фесенко також не виключає, що Міхеїл Саакашвілі може посісти прем’єрську посаду, однак на його думку, більш імовірно, що колишній президент Грузії посяде віце-прем’єрську посаду. 

"З кінця минулого року точилися розмови про залучення Саакашвілі до нашої влади. Головна інтрига полягала в тому, що він відмовлявся від високих призначень, а потім несподівано обрав ділянку, де зможе доволі швидко продемонструвати результати", – каже експерт. 

На користь можливого прем’єрства Міхеїла Саакашвілі говорить його давнє, ще зі студентських часів, знайомство із чинним президентом Петром Порошенком. Не менш важливо, що прем’єр Саакашвілі не зможе скласти конкуренцію на президентських виборах, адже балотуватися на посаду глави держави може лише той, хто проживає в Україні останні десять років. 

Утім, усі ці перспективи можуть стати реальністю виключно у тому разі, якщо Міхеїл Саакашвілі доведе свою ефективність на посаді голови Одеської облдержадміністрації.

Радіо СВОБОДА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте