Перспективи для інвестицій всередині країни

"Відставка Ющенка – катастрофа, яку Україна не може собі дозволити"

Середа, 2 травня 2001, 18:21
Такий невтішний висновок робить в редакційній статті американська газета "Сан", яка виходить в Балтиморі. "Після того, як він пішов, в країні, ймовірно, наступить економічний хаос. Від параліча української економіки виграє тільки Москва. Російський президент Володимир Путін вже уклав політичні союзи з Білоруссю і Молдовою. Контроль Росії над Україною буде означати гігантський крок у бік створення пан-слов'янського альянсу".

"Відставка прем'єра-реформатора Віктора Ющенка може привести до того, що Росія знову встановить свій контроль над Україною", - така основна теза статті в "Сан". "Незважаючи на те, що Ющенко зарекомендувало себе як великий реформатор, що зумів стабілізувати економіку України, він був усунений від влади внаслідок зловісної змови між комуністами і темними ділками-плутократами. Він відмовився грати за правилами могутньої еліти, яка звикла діяти за своїми законами, незважаючи на самі згубні наслідки", - говориться в редакційній статті "Сан".

А в номері за 30 квітня "Сан" вже звернула увага на те, що "російські інвестори прибирають до рук українські підприємства". Як приклад газета наводить продаж російському "Автовазу" Запорізького алюмінієвого комбінату за 69 мільйонів доларів, хоч українська компанія пропонувала за нього 101 мільйон доларів. "Ющенко вважав і цю суму заниженою. Він розраховував виручити набагато більше, але Кучма поспішив оформити операцію з росіянами. За "Автоваз" лобіював Віктор Пінчук –
член парламенту і один з провідних олігархів, що володіє засобами інформації і що перебуває в незареєстрованому шлюбі з дочкою Кучми".

"Ющенком – провідний реформатор і демократ – не хотів допускати в уряд представників олігархів, які переслідують свої інтереси. Навіть противники визнавали, що уряд Ющенка – найкращий за 10 років незалежного існування української держави. Однак, затиснутий між політиканством і принципами, він потрапив у безвихідь", - пише з приводу відставки "Вашингтон пост".

Сергій Тігіпко, якого названо головою Робочої партії, тісно пов'язаний з великим бізнесом, очолює другу за розміром фракцію в парламенті після комуністичної. Однак протягом багатьох місяців він не міг домогтися прийому у прем'єр-міністра Ющенка, щоб обговорити питання про надання йому поста в уряді, пише в газеті "Вашингтон пост" Шерон Лафранієр. "За цей час я чотири рази зустрічався з американським послом!" - говорить він з обуренням.

"Внаслідок боротьби за владу може вирішитися, чи зісковзуватиме Україна знов в орбіту впливу Москви, де вона знаходилася останні 350 років, або зможе приєднатися до Європи як незалежна держава", пише в газеті "Крісчен сайенс монітор" Фред Уайр. Автор статті наводить думку Романа Манекіна, незалежного московського експерта, який передбачає дуже "гарячу" весну в Україні: "Криза скоро може дійти до точки кипіння. Ясно, що Кучма не утримається на своєму посту до 2003 року, коли закінчується термін його повноважень".

Огляд американської преси російської служби радіо "Голос Америки" за 1 травня

Огляд американської преси російської служби радіо "Голос Америки" за 30 квітня

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: