Ющенко - не "в.о."

Четвер, 3 травня 2001, 17:43
Прем'єр-міністр України Віктор Ющенко, а також інші члени Кабінету міністрів продовжують залишатися на своїх посадах і не є виконуючими обов'язки членами уряду. Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів, посилаючись на роз'яснення Юридичного департаменту урядового секретаріату.

У прес-службі зазначили, що, згідно з частиною 5 статті 115 Конституції України, уряд в особі прем'єр-міністра, віце-прем'єрів і міністрів продовжує виконувати свої обов'язки не на тимчасовій основі, а, залишаючись на своїх посадах до видання відповідного указу президента про звільнення з посади діючого прем'єра.

Частина 5 ст. 115 Основного закону повідомляє: "Кабінет міністрів України, відставка якого прийнята президентом України, за його дорученням продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів України, але не довше, ніж 60 днів". У зв'язку з цим, в Юрдепартаменті привели подібний випадок, коли колишній прем'єр-міністр Валерій Пустовоїтенко, який склав свої повноваження в зв'язку з переобранням Леоніда Кучми на новий президентський термін, залишався на посаді глави уряду ще близько 3 тижнів - до призначення прем'єром Ющенка.

А Кучма своїм указом від 28 квітня прийняв відставку уряду і доручив йому виконувати обов'язки до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua