У перший день на Афганістан впало близько 100 ракет

Понеділок, 8 жовтня 2001, 16:17
У ракетно-бомбових ударах по об'єктах в Афганістані брало участь до 20 стратегічних бомбардувальників США і приблизно 50 літаків палубної авіації, повідомили у понеділок Інтерфаксу інформовані військові джерела у Москві і Душанбе.

За їх даними, по цілях на території Афганістану було випущено понад 50 крилатих ракет морського базування з кораблів і підводних човнів в Аравійському морі. Крім того, приблизно 40 крилатих ракет повітряного базування були випущені зі стратегічних бомбардувальників.

Усього було здійснено "три хвилі ударів" по об'єктах в Афганістані. Перший наліт був здійснений у неділю, між 18:30 та 20:00 за середньоєвропейським часом із застосуванням тільки крилатих ракет. Ударів зазнали аеродроми, де базуються бойові літаки, системи ППО, а також пункти управління і зв'язку талібів. "Це був найпотужніший удар", - відзначив один з експертів.

Другий удар був нанесений у період з 20:30 по 22:00 за середньоєвропейським часом. У ньому брали участь стратегічні бомбардувальники В-52, В-1В і В-2, а також літаки палубної авіації - 25 літаків F-14 і F-18 з двох американських авіаносців "Ентерпрайз" і "Карл Вінсон". Ударів з повітря зазнала військова інфраструктура і місця зосередження формувань талібів.

Третій удар почався зранку у понеділок - приблизно о 1:00 по Європі – і тривав приблизно дві години. У ньому також брали участь стратегічні бомбардувальники, що дислокуються на авіабазі Діего-Гарсія (архіпелаг Чагос, Індійський океан) і літаки, що піднялися з авіаносців, які знаходяться в Аравійському морі.

Участь у ракетно-бомбовому ударі, який було нанесено в неділю по позиціях талібів в Афганістані, взяли два британських ядерних підводних човни. Як повідомляє у понеділок лондонська "Таймс", у військовій акції були задіяні АПЧ "Трафальгар" і "Трайемф" з 12-ма крилатими ракетами "Томагавк" на борту, які завдали ударів по позиціях талібів на півдні Афганістану.powered by lun.ua