Генпрокуратура обвинувачує Замковенка за новими, "нафтогазовими" епізодами

Вівторок, 9 жовтня 2001, 17:59
Генеральна прокуратура України висуває обвинувачення за новими епізодами щодо колишнього голови Печерського місцевого суду Києва Миколи Замковенка, повідомив у вівторок на прес-конференції прокурор Києва Юрій Гайсинський.

Зі слів Гайсинського, Замковенко особисто розглядав кримінальну справу про зловживання "відомої особи в системі нафтогазу" і виправдав цю людину. При цьому на касаційні подання прокурора колишній суддя "не реагував". Крім того, екс-керівник Печерського райсуду не направив справу в суд більш високого рівня, хоч, згідно із законом, повинен був зробити це протягом доби, повідомив Гайсинський. З його слів, сьогодні цю справу "взагалі не можна знайти".

Він також повідомив, що прокуратура звернулася до апеляційного суду з питання видачі санкції на обшук в приміщеннях Печерського місцевого суду.

29 травня цього року прокурор Києва Юрій Гайсинський порушив кримінальну справу проти Замковенка за ст. 165 ч.2 КК України - зловживання владою або службовим становищем. У приміщенні суду, а також за місцем проживання судді був зроблений обшук та вилучення комп'ютерної техніки і документів. 15 липня Київський обласний суд задовольнив скаргу Замковенка і визнав дії представників Генеральної прокуратури України і Київської міськпрокуратури незаконними. Сам Замковенко вважає дії прокуратури "тиском на суддів".

24 липня президент Кучма своїм указом звільнив Замковенка з посади судді Печерського райсуду Києва в зв'язку з порушенням присяги судді. Документ було прийнято на основі подання Вищої ради юстиції з урахуванням рішення Кваліфікаційної комісії місцевих суддів столиці України. Замковенко оскаржив указ президента. У Жовтневому місцевому суді Києва розглядається скарга на указ президента про звільнення Замковенка з посади, у Шевченківському суді - скарга Замковенка на дії Вищої ради юстиції.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua