Силовики звітуватимуть ВР з приводу прослуховування

Вівторок, 5 лютого 2002, 12:26
Депутатська фракція "Єдність" вимагає на пленарному засіданні Верховної Ради в середу, 6 лютого, заслухати інформацію СБУ, МВС та Генеральної прокуратури про забезпечення в Україні конституційних прав населення і політичних діячів на таємницю телефонних розмов і про прийняті заходи по розслідуванню фактів порушення цієї таємниці.

З такою заявою з парламентської трибуни у вівторок виступив керівник фракції Іван Салій.

За його словами, фракція "Єдність" також вимагає надати інформацію про проведення оперативно-технічних заходів по забезпеченню повної конфіденційності приватної інформації.

Крім того, фракція вимагає створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради за фактом прослуховування телефонів і обнародування приватної розмови лідерів партії "Єдність" Олександра Омельченко і блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка у разі відсутності інформації про результати досудового слідства прокуратури Києва до 6 лютого поточного року.

У заяві нагадується, що 9 січня цього року в ЗМІ були поширені фрагменти аудіозапису телефонної розмови лідера партії і голови виборчого блоку "Єдність" Омельченко і лідера виборчого блоку "Наша Україна" Ющенка. "Друга спроба використання аудиозаписів як політичного компромату підтверджує те, що торішній "касетний скандал" не був "справою одинака Мельниченка". Сам факт появи такої інформації свідчить про наявність в Україні певних сил, для яких поняття чесності, моралі і закону не існує", говориться в заяві.

Фракція "Єдність" оцінює це як підрив авторитету України.

У заяві також зазначається, що це є не просто порушенням прав і свобод громадян, а "грубим та цинічним порушенням Конституції України", яка гарантує кожному громадянинові таємницю переписки, телефонних розмов. Крім того, це порушує Карно-процесуальний кодекс України, Конвенцію про права людини та інші міжнародні конвенції.

Фракція пропонує парламентському комітету з питань правової політики доопрацювати законопроект "Про інформацію персонального характеру".

Копії відповідної заяви будуть надані СБУ, МВС і Генпрокуратурі.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua