Кінах вже може пакувати валізи, вважає Томенко

Понеділок, 8 квітня 2002, 13:02
Директор Інституту політики Микола Томенко пропонує створити більшість у новому парламенті на основі ключових положень програм партій та блоків, обраних до Верховної Ради.

Про це він заявив у понеділок під час круглого столу "Вибори-2002: поразка чи шанс для демократії?". За його словами, це буде функціональна схема створення парламентської більшості.

Томенко підкреслив, що ключовими в програмах були положення щодо відповідальності уряду та дієздатності парламентської більшості. За його словами, більшість партій та блоків пропонували положення, що не Президент, а парламент повинен формувати уряд, а не обирати лише прем`єр-міністра. Обраний таким чином уряд повинен чітко працювати з парламентською більшістю.

Як сказав Томенко, теоретично цю тезу підтримував і Президент України Леонід Кучма.

Томенко пропонує політичним силам, представленим у новій Верховній Раді, на основі їхніх передвиборчих програм укласти договір про принципи функціонування парламентської більшості та коаліційного уряду.

На думку політолога, необхідно також продумати, що потрібно робити для законодавчого забезпечення цього договору. Як вважає Томенко, для цього потрібно внести поправку до Конституції України і ухвалити закон про парламентську більшість та опозицію.

Він також вважає, що з обранням нового парламенту уряд Анатолія Кінаха повинен піти у відставку.

Томенко зазначив, що йому "дивно чути думки деяких політиків про те, що уряд Кінаха повинен далі працювати". Новий парламент цей уряд не обирав, тому його відставка не може бути предметом дискусії, підкреслив політолог. "За людськими правилами, уряд Кінаха повинен іти у відставку", - сказав він.

Водночас Томенко зазначив, що теоретично при розгляді Верховною Радою питання, хто очолюватиме наступний уряд, кандидатура Кінаха може бути поставлена на голосування.

UNIANpowered by lun.ua