ЦВК відмовив у скаргах Шишкіну і Донію

Понеділок, 8 квітня 2002, 20:08
Центральна виборча комісія відмовила кандидатам у народні депутати Віктору Шишкіну і Олесю Донію, представникам Блоку Юлії Тимошенко, які вимагали визнати вибори в їх одномандатних округах недійсними.

Зокрема, скарга Шишкіна щодо визнання виборів у 134 окрузі недійсними не підлягала задоволенню через те, що Шишкін не навів доказів порушення виборчого законодавства в цьому окрузі, про які йшлося в його скарзі. В окрузі №134 переміг Олексій Козаченко ("За Єдину Україну!").

Така ж мотивувальна частина була і в постанові щодо визнання недійсними результатів виборів у 214 окрузі за скаргою Донія, хоча Доній подав акти та заяви представників політичних партій та блоків про порушення під час виборів на 21 аркуші. Член ЦВК Микола Дем`янченко зазначив, що в цих заявах немає належних доказів, на підставі яких ЦВК могла визнати результати виборів в цьому окрузі недійсними. В окрузі №214 переміг Микола Поліщук ("Наша Україна").

Крім того, ЦВК відмовилася визнати недійсними вибори у 104 окрузі (скарга Ореста Мельникова), у 58 окрузі (скарга Анатолія Хмельового), у 70 окрузі (скарга Віталія Шляхова). Зокрема, Шляхова окружна виборча комісія зняла з реєстрації 6 березня, але він скаржився на те, що його прізвища не було в бюлетені.

Також ЦВК не задовольнила скаргу представника СПУ у ЦВК з правом дорадчого голосу Йосипа Вінського щодо перерахунку голосів в дільничій виборчій комісії №21 у виборчому окрузі №45. Вінський у своїй скарзі зауважував, що до нього звернулись троє громадян, які наголошували, що проголосували за СПУ, хоча в протоколі дільничної виборчої комісії зазначалось, що за СПУ ніхто не проголосував.

Представник ЦВК Галина Старовойтова зауважила, що скарга не підлягає розгляду через порушення строків її подачі.

UNIANpowered by lun.ua