Пропорція, що сподобалася гаранту
Вівторок, 4 червня 2002, 12:16
З обіцяних у понеділок двох проектів розподілу парламентських комітетів, підготовлених ініціативною групою любителів "єди" та соціал-демократії, у вівторок матеріалізувався лише один - пропорційний. На його підтримку в той самий понеділок висловився й президент. Доля другого - де все розписано на двох - очевидно з'ясується трохи пізніше.
Отже, збільшивши кількість парламентських комітетів до 28 (плюс 1 комісія), "Єдина Україна", як і обіцяла, з міркувань пропорції зарезервувала за собою 13 комітетів. "Нашій Україні" з панського плеча запропоновано 7, комуністам - 4, есдекам - 2, СПУ, БЮТ та позафракційним - по одному, передає Інтерфакс-Україна.
Існуючий перелік комітетів Верховної Ради пропонується доповнити комітетами з питань європейської інтеграції; з питань судоустрою та судочинства; з питань податкової та митної політики; антимонопольної політики та дерегулювання підприємницької діяльності; з питань зв'язку, телекомунікації та інформатизації. Забігаючи наперед, варто зазначити, що три з семи комітетів, запропонованих фракції Ющенка, відносяться саме до цієї групи.
Фракція "Єдина Україна"
1. Комітет державного будівництва і місцевого самоврядування: Володимир Рибак
2. Комітет молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму: Олег Петров
3. Комітет науки і освіти: Дмитро Табачник
4. Комітет з питань бюджету: Андрій Клюєв
5. Комітет фінансів та банківської діяльності: Богдан Губський
6. Комітет промислової політики та підприємництва: Василь Гуреєв
7. Комітет транспорту і будівництва: Юрій Крук
8. Комітет аграрної політики і земельних відносин: Катерина Ващук
9. Комітет боротьби з організованою злочинністю та корупцією: Іван Вернідубов
10. Комітет з питань регламенту, депутатської етики і організації роботи Верховної Ради: Олександр Карпов
11. Комітет податкової і митної політики: Сергій Буряк
12. Комітет з питань зв'язку, телекомунікацій та інформатизації: Станіслав Довгий
13. Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації: Валерій Коновалюк
Фракція СДПУ (О)
1. Комітет соціальної політики та труда: Ярослав Сухий
2. Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій: Ігор Плужников
Фракція "Наша Україна"
1. Комітет охорони здоров'я, материнства і дитинства: Микола Поліщук
2. Комітет культури і духовності: Леонід (Лесь) Танюк
3. Комітет з питань екологічної політики, природовикористання та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи: Іван Заєць
4. Комітет з питань євроінтеграції: Борис Тарасюк
5. Комітет судоустрою і судочинства: Володимир Стретович
6. Комітет з питань монопольної політики і дерегулювання підприємницької діяльності: Петро Порошенко
7. Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності: Микола Катеринчук
Фракція КПУ
1. Комітет із закордонних справ: Борис Олійник
2. Комітет національної безпеки та оборони: Георгій Крючков
3. Комітет прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин: Микола Шульга
4. Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів: Петро Цибенко
Фракція БЮТ
Комітет з питань правової політики: Василь Онопенко
Фракція СПУ
Комітет свободи слова і інформації: Іван Сподаренко
Позафракційні
Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки: Станіслав Сташевський (на виборах підтримувався "Єдністю" Олександра Омельченка)
Отже, збільшивши кількість парламентських комітетів до 28 (плюс 1 комісія), "Єдина Україна", як і обіцяла, з міркувань пропорції зарезервувала за собою 13 комітетів. "Нашій Україні" з панського плеча запропоновано 7, комуністам - 4, есдекам - 2, СПУ, БЮТ та позафракційним - по одному, передає Інтерфакс-Україна.
Існуючий перелік комітетів Верховної Ради пропонується доповнити комітетами з питань європейської інтеграції; з питань судоустрою та судочинства; з питань податкової та митної політики; антимонопольної політики та дерегулювання підприємницької діяльності; з питань зв'язку, телекомунікації та інформатизації. Забігаючи наперед, варто зазначити, що три з семи комітетів, запропонованих фракції Ющенка, відносяться саме до цієї групи.
Фракція "Єдина Україна"
1. Комітет державного будівництва і місцевого самоврядування: Володимир Рибак
2. Комітет молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму: Олег Петров
3. Комітет науки і освіти: Дмитро Табачник
4. Комітет з питань бюджету: Андрій Клюєв
5. Комітет фінансів та банківської діяльності: Богдан Губський
6. Комітет промислової політики та підприємництва: Василь Гуреєв
7. Комітет транспорту і будівництва: Юрій Крук
8. Комітет аграрної політики і земельних відносин: Катерина Ващук
9. Комітет боротьби з організованою злочинністю та корупцією: Іван Вернідубов
10. Комітет з питань регламенту, депутатської етики і організації роботи Верховної Ради: Олександр Карпов
11. Комітет податкової і митної політики: Сергій Буряк
12. Комітет з питань зв'язку, телекомунікацій та інформатизації: Станіслав Довгий
13. Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації: Валерій Коновалюк
Фракція СДПУ (О)
1. Комітет соціальної політики та труда: Ярослав Сухий
2. Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій: Ігор Плужников
Фракція "Наша Україна"
1. Комітет охорони здоров'я, материнства і дитинства: Микола Поліщук
2. Комітет культури і духовності: Леонід (Лесь) Танюк
3. Комітет з питань екологічної політики, природовикористання та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи: Іван Заєць
4. Комітет з питань євроінтеграції: Борис Тарасюк
5. Комітет судоустрою і судочинства: Володимир Стретович
6. Комітет з питань монопольної політики і дерегулювання підприємницької діяльності: Петро Порошенко
7. Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності: Микола Катеринчук
Фракція КПУ
1. Комітет із закордонних справ: Борис Олійник
2. Комітет національної безпеки та оборони: Георгій Крючков
3. Комітет прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин: Микола Шульга
4. Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів: Петро Цибенко
Фракція БЮТ
Комітет з питань правової політики: Василь Онопенко
Фракція СПУ
Комітет свободи слова і інформації: Іван Сподаренко
Позафракційні
Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки: Станіслав Сташевський (на виборах підтримувався "Єдністю" Олександра Омельченка)