У Євросоюзі не чули про бажання Кучми вступити до ЄС

Четвер, 4 липня 2002, 21:38
Шостий саміт "Україна - ЄС" відкрився у четвер у Копенгагені. Делегацію України очолює президент Леонід Кучма, на чолі делегації ЄС - президент Єврокомісії Романо Проді та прем'єр-міністр Данії, яка в цьому півріччі головує в ЄС.

Сьогоднішній саміт є першими офіційними переговорами Леоніда Кучми у західно-європейській столиці за понад рік. Напередодні саміту український парламент закликав ЄС підтримати прагнення України стати членом Євросоюзу. Однією з ознак такої підтримки українські парламентарі називають надання Україні статусу країни з ринковою економікою.

У порядку денному саміту три блоки питань, серед них проблеми питання європейської спільної політики безпеки та оборони, розширення Європи. Інший блок питань - партнерство та співробітництво між Україною та ЄС: подальший розвиток відносин між Україною та ЄС, співробітництво у врегулюванні кризових ситуацій, економічне співробітництво, співробітництво в галузі юстиції та внутрішніх справ.

Данський міністр у європейських справах Беттель Хаардер заявив кореспонденту Бі-Бі-Сі, що не чув про бажання України стати у майбутньому членом ЄС. Він не торкнувся питання надання Україні статусу країни з ринковою економікою.

Коментуючи вимоги Києва від ЄС дати чіткий сигнал про можливість членства України в ЄС, данський експерт зі східноєвропейських справ Йоганнес Андерсон сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі: "Я бачу розбіжність між виконанням домовленостей із ЄС та заявами президента Кучми про те, що "ми вже майже-майже вступаємо до Євросоюзу". Це нагадує ідею побудови комунізму. Замість заяв та очікувань на чіткі сигнали, як це називають в Україні, українська влада мала б перейти до виконоання домовленостей та дій у проголошеному напрямку".

Українська служба Бі-Бі-Сіpowered by lun.ua