Німецькі депутати хочуть знати, чому у Верховній Раді немає більшості

Вівторок, 9 липня 2002, 14:50
З точки зору класичної європейської політології в Україні немає ані парламенту, ані президента, ані уряду, оскільки законодавчо не виписаний розподіл повноважень між органами влади, вважає депутат німецького бундестагу, секретар фракції Християнсько-демократичний союз - Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) Манфред Грунд.

Керівництво державою в Україні здійснюється фактично "у ручному режимі", заявив він на семінарі "Основи та елементи громадянського суспільства", що завершується у Києві.

Таким чином, на думку Грунда, головною силою демократизації України залишаються недержавні організації.

У той же час блок партій ХДС/ХСС налагоджує співпрацю з українськими політиками, зокрема, з лідерами фракції "Наша Україна", повідомив Грунд у вівторок на прес-конференції у Києві. Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", після парламентських виборів у Німеччині у вересні нинішнього року ХДС/ХСС сподівається сформувати парламентську більшість, після чого блок збирається налагоджувати співпрацю з Верховною Радою України.

"Останнім часом передвиборча кампанія настільки займала всі наші думки, що значно знизився наш інтерес до інших країн Центральної Європи, в тому числі до України. А тепер мене відправили в Україну, щоб з'ясувати, чому після виборів в українському парламенті так важко створити парламентську більшість і наскільки Україна готова до співпраці з ЄС", - відзначив німецький депутат, додавши, що особисто він вважає за необхідне поглиблення співпраці з Україною, яка має "високий потенціал".powered by lun.ua