Омельченка звільнять або як пенсіонера, або як корупціонера

2 перегляди
П'ятниця, 9 серпня 2002, 17:13
В адміністрації президента України розробляють чотири варіанти звільнення Олександра Омельченка з посади голови Київської міської держадміністрації, заявив директор Інституту політики, народний депутат Микола Томенко.

За його словами, серед них поки що найбільш популярним є варіант, пов'язаний із внесенням змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ". Як пояснив Томенко, міністерство юстиції уже підготувало проект змін до цього закону, де президентові буде надано право призначати на посаду голови Київської міськдержадміністрації не обраного киянами міського голову, а іншу кандидатуру.

Крім того, законопроект, за словами депутата, передбачає такий розподіл функцій, коли всі економічні важелі перебуватимуть у руках призначеного президентом України керівника столичної адміністрації. За словами Томенка, саме цей варіант і відпрацьовується в адміністрації президента і фактично є "єдиним правовим шляхом відсторонення Омельченка від керівництва містом" та на сьогодні "найбільш реалістичним".

Крім того, ще одним варіантом політолог назвав створення більшості у Київській міськраді з числа членів фракції "Єдина Україна" та в подальшому ініціювання ними звільнення з посади Омельченка.

Водночас Томенко вважає цілком очевидним те, що найближчим часом у Києві "буде нагнітатися політична ситуація", і засоби масової інформації, які працюють під прямим чи опосередкованим впливом адміністрації президента, будуть "публікувати матеріали про безчинства і правопорушення київської влади, очолюваної Омельченком".

Зокрема, за його словами, йтиметься про історію з веденням будівельних робіт поблизу Національного заповідника "Софія Київська", про прийняття рішень з питань нерухомості і землі у столиці тощо. Створення такої інформаційної ситуації дасть можливість, вважає Томенко, застосувати ще один варіант зняття Омельченка з посади - "правоохоронний", коли його дії визнаватимуться у судовому порядку незаконними, і тоді виникатимуть підстави для звільнення за порушення законодавства.

Крім того, відкриватимуться кримінальні справи на підставі ухвалення Омельченком тих чи інших рішень.

За словами Томенка, четвертий варіант звільнення пов'язаний з існуванням статусу державного службовця високого рангу, який досяг пенсійного віку. Він вважає, що у команді президента "є багато людей, які вважають цей шлях найменш конфліктним".

Як сказав політолог, держслужбовець пенсійного віку (після досягнення ним 60-річного віку і до 65-річчя - ст.23 Закону України "Про державну службу") повинен щорічно отримувати дозвіл на продовження виконання своїх повноважень від керівника, якому підпорядковується.

Використовуючи норми закону про держслужбу, Омельченка "не зачіпатимуть як голову міськради, але звільнять як керівника міськдержадміністрації, мотивуючи це тим, що як людина пенсійного віку він не може поєднувати дві важливі посади", - зазначив Томенко. На його думку, особливо гостро це питання постане через рік, коли Омельченку виповниться 65 років - 9 серпня київському меру, як і Кучмі, виповнилось 64 роки.

Томенко підкреслив, що використання усіх цих варіантів також можливе у поєднанні.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua