Кожний сьомий українець не підтримує ідею відставки Кучми

Четвер, 3 жовтня 2002, 14:23
43% населення України повністю або частково підтримують вимоги, висунені організаторами акції "Повстань, Україно!" і лише 9% збиралися або брали участь в акціях опозиції.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень і центром "Соціальний моніторинг" з 14 по 19 вересня в усіх областях України. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки становить 1,1%-1,9%. Результати опитування оприлюднила у четвер на прес-конференції у Києві директор центру "Соціальний моніторинг" Ольга Балакірєва.

82% респондентів відповіли, що не збиралися або не брали участь в акції "Повстань, Україно!".

15% респондентів відповіли, що "категоричні не підтримують" вимоги організаторів акції, 21% - "швидше, не підтримують". 86% опитаних вважають, що "більшість державних чиновників, включаючи депутатів й інших людей "при владі", цікавить тільки власне збагачення й добробут". 80% вважають, що політичні лідери "віддалені від народу і байдужі до його проблем".

89% опитаних відповіли, що не знають, як треба діяти, щоб впливати на розв'язання питання державної політики, 80% не знають, як впливати на діяльність місцевих органів влади, 75% опитаних відповіли, що не знають, як впливати на розв'язання гострих питань у своєму населеному пункті.

У той же час, 30% опитаних оцінили як "нормальну, спокійну" соціально-політичну ситуацію у своєму регіоні, 42% відповіли, що існує "незначна соціальна напруженість", 13% переконані, що існує "значна соціальна напруженість", 4% - "існує загроза серйозних конфліктів".

Згідно з результатами опитування тільки 11% респондентів знають про звернення президента України Леоніда Кучми з приводу необхідності політичної реформи у країні, 53% - "не знають нічого про це".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua