"Рургаз" готовий допомогти россійско-українському консорціуму матеріально

Понеділок, 7 жовтня 2002, 19:06
Газова компанія Німеччини "Рургаз" привітала підписання високопосадовцями України та Росії пакету документів про створення Міжнародного консорціуму з управління та розвитку газотранспортних мереж України.

За словами прес-секретаря компанії Хайнера Гарбе, "Рургаз" може передусім технічно допомогти в модернізації української транзитної системи постачання газу. За оцінками експертів, для цього знадобиться понад два з половиною мільярдів євро.

Хайнер Гарбе наголосив, що Німеччина зацікавлена в підвищенні надійності та безпеки української газотранспортної системи, оскільки через неї до ФРН перекачується велика частина російського газу, забезпечуючи таким чином цілі регіони країни цим енергоносієм. За даними "Рургаз", через територію України до Західної Європи загалом транспортується майже вісімдесят відсотків російського газу.

До речі, про те, наскільки важливим для Німеччини є цей газопровід, свідчить і той факт, що "Рургаз" має в Україні своє представництво, яке уважно слідкує за тим, як працює ця транзитна система. Нагадаємо, що ідею створення міжнародного консорціуму ще в середині липня привітав канцлер Німеччини Герхард Шредер під час своєї зустрічі в Петербурзі з президентом Росії Володимиром Путіним та українським державним лідером Леонідом Кучмою.

Тоді ж голова правління "Рургаз" Буркгард Бергманн заявив, що його компанія "готова взяти участь у цьому надзвичайно важливому проекті". Водночас компанія "Рургаз" поки що утримується від конкретизації своєї можливої участі в міжнародному консорціумі, оскільки, як зауважив її прес-секретар Хайнер Гарбе багато рамкових питань ще залишаються невирішеними.

Радіо Свободаpowered by lun.ua