Тимошенко розгадала, як СДПУ(О) заробить 3,5 мільярди грн. на вибори

Середа, 4 грудня 2002, 14:34
Юлія Тимошенко заявляє, що зміна керівництва НБУ зумовлена намірами пропрезидентських сил провести "до десяти потужних операції" із накопичення коштів на закордонних рахунках із подальшим використанням у передвиборчій кампанії.

Як повідомила Тимошенко на прес-конференції у Києві, торговий дім "Газ України", очолюваний членом СДПУ(О) Олександром Кисельовим (29 номер передвиборчого списку партії), має намір випустити облігації на 3,5 мільярди гривень. Їх будуть викупати комерційні банки, у яких, відповідно, цінні папери придбає Національний банк за рахунок емісії. "Миттєво 3,5 мільярди потрапляють у торговий дім "Газ України", який підконтрольний СДПУ(О)", - зазначила Тимошенко.

За словами лідера БЮТ, "Газ України" сформував своїх кредиторів із підприємств, підконтрольних СДПУ(О), які скупили старі борги торгового дому "за зниженою ціною, 5-10% вартості". "Останнім часом різко збільшується кредиторська заборгованість Торгового дому", - зазначила Тимошенко.

Після отримання коштів від "Газ України" підприємства, підконтрольні СДПУ(О), перерахують їх на закордонні рахунки, додала Тимошенко.

Вона висловила здивування тим фактом, що Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку дала дозвіл ТД "Газ України" випустити облігації на 3,5 мільярди, коли "така емісія не забезпечена статутним фондом цього підприємства, який складає 700 тисяч гривень".

Також, за словами Тимошенко, комісія дала дозвіл, незважаючи на те, що оголошена процедура банкрутства ТД "Газ України".

Як повідомила Тимошенко, чинний голова НБУ Володимир Стельмах "був поставлений перед фактом, що так слід зробити", однак він не погоджується на такі операції, що і є однією з причин його звільнення.

"Заплановано до десяти подібних операцій", - зазначила лідер БЮТ. В такому випадку "НБУ працюватиме на нелегальне накопичення коштів за межами України", сказала вона.

Тимошенко повідомила, що готуватиме запити до правоохоронців щодо намірів провести таку операцію, хоча, на її думку, вони будуть безрезультатними через підконтрольність органів владній верхівці.

Склад нового уряду, на думку Тимошенко, свідчить, що "капітал більше не хоче підкорятися чиновникам і сам капітал стає владою".

"Українська правда"powered by lun.ua