Кожний третій киянин знає про таємне бажання Кучми підняти свій авторитет

Понеділок, 3 лютого 2003, 12:19
29,4% мешканців Києва вважає, що призначення президента Леоніда Кучми на посаду голови Ради голів держав-учасниць СНД є "спробою" підняти його політичний авторитет, надавши йому престижну посаду у СНД.

Такі дані опитування громадської думки, проведеного після саміту Співдружності Незалежних Держав, що відбувся у Києві 28-29 січня.

На питання "Що, на Ваш погляд, стоїть за рішенням обрати Леоніда Кучму головою СНД"?, 27,9% відповіли, що це "спроба підштовхнути Україну до більш активної співпраці у рамках СНД". 26% опитаних вважають, що "це просто формальне рішення", 15,2 - "визнання значної ролі, яку Україна відіграє у СНД". Ще 14% респондентів вважають, що це "спроба загальмувати процес вступу України до Європейського Союзу і НАТО".

Кожний третій опитаний "не вірить", що Кучма на посаді голови СНД "буде активно відстоювати інтереси України". 22,3% вважають, що Кучма "збільшить вплив України у СНД", і 19,5% думають, що посада насправді не важлива, "оскільки все одно у СНД всі важливі рішення приймає Росія".

У зв'язку з цим 28,1% дотримуються думки, що внаслідок обрання Кучми "поліпшаться відносини України з Росією". По 19% опитаних вважають, що "збільшаться обсяги експорту України до країн СНД і "підвищиться авторитет країни у світі".

Ще 14% вважають, що завдяки Кучмі на посаді голови СНД "збільшиться об'єм інвестицій до України з країн СНД, і 12% сподіваються, що "буде вирішена проблема українського боргу за газ".

Згідно з опитуванням, 90% опитаних були у курсі, що "у Києві проходила зустріч голів держав-членів СНД", і тільки 9,7% не знали про цю подію.

З тих, хто знав про саміт, 78,5 "не відчули труднощів з транспортом, що були пов'язані із забезпеченням безпеки учасників саміту СНД". У 8,7% опитаних були "значні труднощі", і ще 10,5% "зазнали певних труднощів".

35% респондентів вважають факт перекриття руху на багатьох вулицях і площах столиці "необхідними заходами для забезпечення безпеки високих іноземних гостей". 29,1 процент вважають це "свідченням неуважного ставлення держави до пересічних громадян", і 7,5% опитаних називають цей факт "практикою Радянського Союзу", якої Україна ще "не позбулася".

У цілому ж 40,7% опитаних у ході дослідження оцінили результати саміту СНД для України позитивно. І ще 23,9% вважають, що "зустріч не принесла відчутних результатів".

Телефонне опитування було проведене соціологічною службою Центру Разумкова 29-30 січня 2003 року. За випадковою вибіркою було опитано 1073 респондентів віком від 18 років.powered by lun.ua