Що робить Ющенко в США?

Четвер, 6 лютого 2003, 11:18
Перший день візиту до Вашингтону, 5 лютого, розпочався для Ющенка зустрічами з представниками американської влади. Крім бесіди з віце-президентом США Діком Чейні, він також відвідав Капітолійський пагорб. У Конгресі Ющенко зустрівся з конгресменами від штату Пенсильванія Куртом Велдоном та штату Огайо Марсі Каптур.

Обоє належать до групи законодавців США, які займаються у Конгресі саме питаннями, пов'язаними з Україною, отже мають значний вплив на формування американської політики стосовно України. Як зазначають місцеві оглядачі, саме тому зустріч з ними була надзвичайно важливою для Ющенка.

Крім того, з боку вищої палати законодавчого органу США з Ющенком побажали побачитися сенатор Чак Хейгель, член сенатського комітету закордонних справ, та сенатор Джон МакКейн, який висувався на посаду президента США на останніх виборах.

З огляду на невідкладні справи, не зміг зустрітися з лідером "Нашої України" конгресмен від штату Нью-Джерзі Крістофер Сміт, який обіймає посаду співголови комітету з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США.

У середу також відбулися переговори Ющенка з головою ради директорів Національного демократичного інституту, колишнім держсекретарем США Мадлен Олбрайт.

Як повідомляє радіо "Свобода", в плані перебування в американській столиці також стоїть зустріч з заступником державного секретаря Річардом Ермітаджем.

Назагал, спостерігачі відзначають, що план перебування Віктора Ющенка у Вашингтоні, запропонований Міжнародним республіканським інститутом США є дуже насиченим, і не залишає достатньо часу для вільного спілкування з журналістами та україно-американською громадою.

З огляду на гостру ситуацію, яка виникла під час останнього візиту Ющенка до США, і його рукостисканням з Миколою Мельниченком, навколо чого потім виникло непорозуміння, кореспондент УП зв'язався з колишнім майором Управління держохорони, який отримав політичний притулок у США і тепер мешкає поблизу Вашингтону.

На запитання чи збирається він зустрітися з Ющенком цього разу, й знову потиснути йому руку, Мельниченко заявив про те, що наразі таких планів не має, оскільки дуже зайнятий невідкладними справами, про розвиток яких УП уже повідомляла.

Мельниченко зазначив, що бажав би уникнути будь-якого неприємного загострення у стосунках з Ющенком та побажав, щоб колишній прем'єр проводив послідовну опозиційну політику й не шукав кулуарних домовленостей з корумпованою владою Кучми, яка себе вже повністю дискредитувала в очах світової спільноти.

У четвер ввечері Міжнародним республіканським інститутом для Ющенка підготована офіційна вечеря, де він матиме нагоду поспілкуватися з впливовими особами Вашингтону.

7 лютого має відбутися робочий сніданок у Фонді ім.Карнегі за міжнародний мир, де Ющенко спілкуватиметься з провідними американськими аналітиками мозкових центрів Вашингтону, що впливають на формування зовнішньої політики США, зокрема стосовно України.

А у п'ятницю ввечері у Аннаполісі, штат Меріленд, відбудеться зустріч з колом представників україно-американських діаспорних організацій, яку спонсорує суддя Богдан Футей.

Стів Нікс, голова програм Євразії Міжнародного республіканського інституту, який є організатором візиту Ющенка до Вашингтону, вважає, що ця подія може інтенсифікувати відносини між Україною та Америкою. "Чим більше візитів, чим більше зустрічей та переговорів, тим кращими будуть відносини. Віктор Ющенко – це лідируючий голос демократії та економічних реформ в Україні. Він має багато чим поділитись з американськими колегами про ситуацію в Україні про його бачення й позиції його блоку щодо реформ в Україні", - зазначив він в інтерв'ю "Свободі".

Разом з Ющенком до США прилетіли двоє депутатів, яких прийнято відносити до його найближчого оточення – Роман Безсмертний і Олег Рибачук.

Про попередній візит Ющенка до США читайте тут:

Перший тест на українського політика Ющенко пройшовpowered by lun.ua