Ображений Тарасюк викликає Кучму на дебати

Середа, 7 травня 2003, 12:20
Борис Тарасюк, глава комітету з євроінтеграції Верховної Ради, пропонує президенту Леоніду Кучмі провести дебати щодо задекларованного Україною курсу на Європу.

Тарасюк запросив президента на дебати у відповідь на неодноразові висловлювання Кучми, що комітет євроінтеграції своєю бездіяльність є одним із гальмом на просуванні до Європи.

"Нагадаю, що керівництво зовнішньою політикою здійснює президент", - сказав Тарасюк.

"Якщо у нас немає прогресу у вступі до Світової Організації Торгівлі, який бездарно триває десять років, якщо у нас немає прогресу у задекларованій президентом же європейській, євроатлантичній інтеграції, то відповідальність за це за Конституцією покладена саме на Президента, а не на комітет з питань європейської інтеграції, який існує менше року".

На думку Тарасюка, треба, щоби "кожний дав звіт своїх євроінтеграційних кроків". "Чи відповідає вступ в єдиний економічний простір з Росією і Білорусією інтеграції в європейське і євроатлантичне співтовариство?"

Тарасюк також сподівається почути на дебатах відповідь, чому губернатори Запорізької та Сумської областей блокували проведення круглих столів. "Адже це є інформаційною роботою серед громадськості по впровадженню курсу на європейську і євроатлантичну інтеграцію - у рамках цільового плану Україна-НАТО".

Тарасюк також повідомив, що в законопроектах, які від імені президента вносяться на розгляд його комітетом, зустрічаються грубі помилки. "Президент подає Європейську хартію про мови національних меншин, де говориться про захист єврейської мови. Що таке "єврейська мова"? Існує ідіш або івріт. То такі факти що, свідчать про високий фаховий рівень адміністрації президента?", - сказав Тарасюк.

"Українська правда"powered by lun.ua