МЕДВЕДЧУК ПОСАДИТЬ БОНДАРЯ, ЩОБ "УБИТИ" ЮЩЕНКА?

Четвер, 8 травня 2003, 14:33
У "Нашій Україні" підозрюють, що вирок у справі екс-заступника глави НБУ Володимира Бондаря може бути винесений для дискредитації Віктора Ющенка.

Про це повідомив керівник офісу Ющенка Олег Рибачук на прес-конференції у Києві.

На питання про зацікавлені сили у справі Бондаря він зазначив: "Політичним замовником є політична сила, яка ініціювала створення тимчасової слідчої комісії парламенту [у 1998 році]… Це СДПУ(О)".

"Вони не мали жодного відношення до того, що відбувалося в подальшому", - іронізуючи, додав Рибачук. Говорячи про кримінальну справу, він зазначив, що "задача стояла не по Бондарю, а по Ющенку", однак той очолив уряд, і "удар" прийшовся по першому заступнику Ющенка в НБУ.

За його словами, вирок у справі Бондаря Печерським судом має бути винесений 13 травня. Екс-заступник глави НБУ звинувачується у "перевищенні службових повноважень, що спричинило збитки на $ 5,5 млн".

Рибачук оприлюднив підготовлену "Нашою Україною" порівняльну таблицю залежності активізації у справі Бондаря із політичною діяльністю Ющенка.

Як сказав Рибачук, після повільного розгляду справи у суді раптом почалося нагнітання темпів розгляду. "Це проходить так швидко і робиться так настирливо, що навіть представники прокуратури попросили відстрочку для підготовки до судових дебатів. Так, 5 травня за кілька годин проведені дебати, а вже наступного дня заслухано останнє слово підсудного", - ідеться у повідомленні "Нашої України".

Як стверджують представники "Нашої України", суд не зміг заслухати двох ключових експертів, які не з'явилися на засідання навіть попри "привід" дільничного міліціонера.

Рибачук вважає, що активізація у справі Бондаря пояснюється заявою Ющенка про необхідність єдиного кандидата в президенти від опозиції та критикою політичної реформи Кучми.

Він також навів приклади, які, на його думку, можуть свідчити про політичне замовлення: фінансову експертизу, яка винесла негативний для Бондаря вердикт, проводила структура, яка до цього не займалася фінансовими експертизами, і зареєстрована в квартирі на Троєщині ("спальний район" Києва).

Іншу, банківсько-правову експертизу, проводили п'ять осіб, четверо з яких стали експертами… в один день, за кілька тижнів до призначення експертизи у справі Бондаря. Як стверджує Рибачук, це була їх перша в житті експертиза, і вони жодного дня не працювали в банківській системі.

Адвокат Бондаря Богдан Ференц зазначив, що збитки, у нанесенні яких звинувачується його підзахисний, "ніде не відображені" в звітних документах.

Дружина Бондаря Лариса повідомила на прес-конференції, що сторона захисту замовила альтернативну експертизу, яку провів Інститут права НАН України імені Корецького і яка не виявила порушень з боку екс-заступника Ющенка.

Лариса Бондар також сказала, що сторона обвинувачення попросила у судді засудити її чоловіка до 8 років позбавлення волі.

Зараз Володимир Бондар перебуває на підписці про невиїзд.

"Українська правда"powered by lun.ua